طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن بخشی از طراحی فضای سبز مدرن است که معمولا در ساختمان های مرتفع و برج ها به کار برده می شود. سبک طراحی چنین فضای سبزی به کلی متفاوت بوده و باید ملاحظات به مراتب دقیق تری درباره آن صورت بگیرد.

مراحل طراحی روف گاردن

برای طراحی روف گاردن نیاز است که ابتدا سطح پشت بام به خوبی آماده شده و پس از آن برای پیاده سازی مراحل بعدی اقدام کرد. به این معنا لازم است که به اندازه کافی خاک جهت کاشت چمن و سایر گل و گیاهان در پشت بام تعبیه شود. گاهی اوقات طراحی فضای سبز ترجیح می دهد که از کاشت چمن مصنوعی در روف گاردن استفاده کرده و به این شکل مشکل آماده سازی خاک جهت کاشت چمن طبیعی و رسیدگی های بعدی به آن را به طور کلی مرتفع سازد. به این ترتیب به راحتی می توان با قرار دادن چمن مصنوعی در سطح پشت بام، زمینه ایجاد فضای سبز را فراهم ساخت.

به این صورت به کلی می توان آماده سازی خاک در پشت بام را از چرخه کار حذف کرد و پس از قرار دادن چمن مصنوعی، با به کار بردن باغچه های گلدانی و نیز نهال های گلدانی، کل فضای سبز را بدون پایه سازی، پیش برد.

در طراحی روف گاردن های امروزی، اضافه کردن فاکتورهایی چون آبنما نیز کاربرد فراوانی دارد. همین طور یک فواره کوچک در مرکز فضا یا اضافه کردن چندین فواره در نقاط متقارن سازی شده، عالی خواهد بود.

در نهایت همه چیز بستگی به درخواست مشتری و پتانسیل های فضا داشته و لازم است پیش از طراحی و اجرای آن، تمام نقشه اجرای فضای سبز پشت بامی، به شکلی عالی روی کاغذ آورده شود.

شما نیز ایده های خود برای طراحی یک روف گاردن زیبا و منحصر به فرد را در بخش نظرات با ما و دیگر دنبال کنندگان وبلاگ در میان بگذارید.

در طراحی روف گاردن باید به نورپردازی نیز مانند طراحی فضای سبز معمولی اهمیت داده شود. بدیهی است که بخشی از کاربری این فضا در زمان تاریکی شب خواهد بود و عجیب نیست که بخواهیم طراحی نورپردازی آن نیز کاملا درست و اصولی پیش برود.

طراحی روف گاردن اتفاقا بیشتر در اوقات شب و زمان غروب و تاریکی هوا بازدهی دارد و نیازمند ایجاد تغییری خاص در فضای پشت بام هستیم. معمولا برای روف گاردن ها و به منظور حفاظت از گل و گیاهان کاشته شده در آن، از سقف های پیش ساخته نیمه استفاده می شود و به این شکل می توانید به راحتی یک بستر و پلت فرم کامل برای اجرای نورپردازی داشته باشید. از این روی توصیه می کنیم که حتما در طراحی روف گاردن به همان شکلی که در طراحی فضای سبز معمولی از عنصر نورپردازی استفاده می کنید، نورپردازی مناسب را پیاده سازی کنید.

به این ترتیب نما و جلوه گل و گیاهان نیز در پشت بام بیشتر شده و می توانید به کمک نورپردازی های حرفه ای و استفاده از چراغ های ال ای دی رنگی، فضای به مراتب جذاب تری تولید کنید.

آماده سازی بستر نورپردازی کاملا بستگی به شکل طراحی روف گاردن شما دارد و باید دید در کدام بخش های آن نیازمند برجسته سازی عناصر و در کدام بخش ها نیازمند هایلایت کردن هستید. به این شکل فرصت آن را پیدا می کنید که به فضای روف گاردن ارزش و قدر بیشتری بخشیده و آن را برای گذراندن یک غروب جذاب یا شب نشینی در ساعات شب، به مکانی خوشایندتر و لذت بخش تر تبدیل سازید.

از این روی برای تکمیل چیزی که در پشت بام ایجاد کرده و فضای سبز فوق العاده ای که در آن خلق کرده اید، حتما نورپردازی حرفه ای را نیز در نظر گرفته و به آن بیفزایید.

5/5 - (116 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
کاتالوگ
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.