ساخت ویلا

ساخت ویلا لوکس می‌‌تواند یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای ایجاد یک زندگی آرام و شیک در مکانی دلخواه باشد. ویلاهای لوکس امکانات فوق‌ العاده‌‌ای را در اختیار شما قرار می‌‌دهند و می‌توانند با سلیقه و بودجه شما هماهنگ شوند.

در صورتی که تصمیم به ساخت یک ویلای جدید داشته باشید، نیاز است که مصالح مورد نیاز ساخت ویلا را به درستی شناسایی کرده و به همان تناسب، برنامه‌ریزی درستی برای طراحی و ساخت ویلا برقرار کنید. با در نظر گرفتن تکنولوژی و فناوری‌های موجود در طراحی سه بعدی و ساخت ویلا که امروزه از سوی تیم‌های طراحی و ساخت به کار گرفته می‌شود، لازم است که حتما در مورد انواع مصالح مختلف برای ساخت و ساز ویلا نیز اطلاعات کافی کسب کرده و متناسب با آن، برای مراحل بعدی تصمیم‌گیری کنید.

فهرست مطالب

ساخت ویلا در باغ: رویکردی منحصر به فرد برای تجربه زندگی لوکس

آیا تا به حال به رویای داشتن یک ویلا که در میان باغی سبز و آرام واقع شده در دل طبیعت علاقه‌مند بوده‌اید؟ در این بخش با خدمات ساخت ویلا آشنا می‌شویم. از طراحی و برنامه‌‌ریزی اولیه تا اجرای پروژه و تحویل ویلا، همه جزئیات مهم بررسی خواهند شد. تجربه کاری تیم متخصصان و معماران حرفه‌ای ما، استفاده از مواد با کیفیت بالا و توجه به جزئیات، به شما امکان می‌دهد تا ویلایی مطابق با سلیقه و نیازهای خود داشته باشید.

خدمات ساخت ویلا از ابتدای فرایند تا انجام پروژه شما را راهنمایی و پشتیبانی می ‌کنند تا مطمئن شوید که ویلایی که ساخته می‌ شود، با تمام جزئیات و الزامات شما هماهنگ است و نتیجه ‌ای خیره‌ کننده و بی ‌نظیر خواهد داشت.

نمونه ای از پروژه های در حال ساخت تهران گاردن

ساخت ویلا در چالوس توسط گروه معماری تهران گاردن

ساخت ویلا در چالوس توسط گروه معماری تهران گاردن

800 مترمربع بنا تریبلکس در زمین به متراژ 2000 مترمربع

ساخت ویلا در شهرک زعفرانیه توسط گروه معماری تهران گاردن

ساخت ویلا در شهرک زعفرانیه توسط گروه معماری تهران گاردن

360 مترمربع بنا دوبلکس در زمین به متراژ 1000 مترمربع

ساخت ویلا در کردان توسط گروه معماری تهران گاردن

600 مترمربع بنا تریبلکس در زمین به متراژ 1700 مترمربع

ساخت ویلا در سهیلیه توسط گروه معماری تهران گاردن

450 مترمربع بنا دوبلکس در زمین به متراژ 1000 مترمربع

اهمیت ساخت ویلا لوکس به دلایل مختلف قابل توجه است. اولاً ویلاهای لوکس به شما امکان می‌‌دهند تا در محیطی شیک و بی‌نظیر زندگی کنید. طراحی داخلی و خارجی آنها با استفاده از مصالح و تکنولوژی‌‌های برتر بسیار دلنشین و زیباست و از جزئیات کوچک تا بزرگ، همه چیز به دقت طراحی شده است. این محیط زندگی شما را ارتقا می‌بخشد.

دوماً ویلاهای لوکس به شما امکان می‌دهند که از امکانات و تجهیزات پیشرفته‌‌ای بهره‌برداری کنید. از استخرهای شنا، سونا و جکوزی‌ و اسپا تا سیستم‌های هوشمند خانه همه چیز در اختیار شماست. شما می‌توانید با استفاده از این تجهیزات، زندگی دلخواهتان را تجربه کنید.

سوماً، ویلاهای لوکس به شما امکان می‌دهند تا خصوصیت منحصر بفردی را بسازید. با توجه به سلیقه شما و بودجه‌‌ی موجود، می‌‌توانید طرح دلخواه خود را برای ویلا انتخاب کنید. از طراحی مدرن و مینیمال تا طرح‌‌های کلاسیک و هنری، قدرت انتخاب دارید. شما می‌‌توانید از یک تیم معماری مجرب کمک بگیرید تا ویلایی را طراحی کنید که همه با دیدن آن به وجد آیند.

نقشه ساخت ویلا

طراحی پلان و نقشه عمارت اصلی به همراه محوطه‌سازی بیرونی، اولین گامی است که باید برای ساخت ویلا طی کنید. به طراحی نقشه ساخت ویلا، زوایای پنهانی از پروژه برای شما آشکار می‌شود. ممکن است تا پیش از طراحی پلان، اطلاع دقیقی از برآورد هزینه‌ها و مبلغ تمام شده نداشته باشید. اما پس از طراحی نقشه، انتخاب نوع متریال، متراژ زیربنا و متراژ ساخت، مشخص کردن ددلاین زمانی و تعیین دستمزد، برآورد رقم حدودی هزینه‌ها برای شما میسر می‌شود.

در پلان ویلا، جانمایی تمامی المان‌ها به همراه جزئیات دقیق آنها وجود دارد. تعداد طبقات، جانمایی اتاق‌ها، راه پله، نشیمن و پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، پنجره‌ها و درب‌ها، نحوه چیدمان و مکان قرارگیری عناصر مختلف، از جمله مواردی است که در نقشه ساخت ویلا طراحی می‌شود. برای ایده گرفتن از طراحی و سبک‌هایی که پیش از این اجرا شده است، می‌توانید با جستجوی عبارت نقشه برای ساخت ویلا، نمونه‌ها و مدل‌های متنوعی را جهت الهام در طراحی، مشاهده نمایید.

ساخت ویلا مدرن
مراحل ساخت ویلا

نکات مهم در هنگام عقد قرارداد با مجری ساخت ویلا

پروسه ساخت ویلا، مانند تبدیل یک رویا به واقعیت است. بنابراین مهم است که سازنده ویلا نیازها، طرح‌های ذهنی و ایده‌هایی که در سر می‌پرورانید را به خوبی درک کند و در اجرای آنها موفق عمل کند. متاسفانه کم ندیده‌ایم پروژه‌هایی که کارفرما از نتیجه پایانی راضی نبوده و به گفته خودش، هیچ بخشی از ساخت ویلا شبیه چیزی که او می‌خواسته، نبوده است. چنین مشکلاتی، ضعف مجری ساخت ویلا را در امر طراحی نشان می‌دهد. یکی دیگر از مشکلاتی که در حوزه ساخت ویلا مطرح است، عدم پایبندی تیم اجرا به تایم زمان‌بندی ساخت و اجرای پروژه است.

مدت زمان ساخت ویلا، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در هنگام عقد قرارداد بر روی آن صحبت شود و مدیریت پروژه خسارات وارده به کارفرما را در قبال عدم عمل به تعهدات زمانی خود بپردازد. صحبت و تصمیم‌گیری در این مورد به ویژه زمانی اهمیت می‌یابد که نحوه پرداخت دستمزد نیروی کار، به صورت روزانه باشد.

بنابراین طولانی شدن پروسه ساخت و اجرا، کاملا به ضرر کارفرما است. اما در صورتی که پرداخت دستمزد را بر مبنای میزان پیشرفت پروژه قرار دهید، کار با سرعت بیشتری پیش می‌رود؛ ضمن اینکه کارفرما در این میان متضرر نمی‌شود.

جدیدترین روش ساخت ویلا
ساخت ویلا لوکس

یک نکته مهم

شکل ساخت و ساز ساختمان‌های ویلایی به شکلی است که در نهایت میزان مصالح کمتری در مقایسه با ساختمان‌های معمولی و آپارتمانی نیاز خواهند داشت و این به شما فرصت آن را می‌دهد تا هزینه کمتری در نهایت نیاز داشته و بتوانید در مقایسه با ساختمان‌های معمولی مصالح گران قیمت‌تر و لوکس‌تری، انتخاب کرده و در نهایت بنایی با ارزش‌تر برپا کنید.

این موضوعی است که در واقع با در نظر گرفتن بودجه‌ای که برای خرید مصالح می‌توانید صرف کنید، تخصیص داده شده و فرصت آن را خواهید داشت که متناسب با آن، برای ساخت و ساز ویلا خرید مصالح را رقم بزنید.

لزوم شناخت مصالح مورد نیاز ساخت ویلا

با شناخت درست مصالح مورد نیاز ساخت ویلا می‌توانید به راحتی در خصوص هزینه‌های لازم برای خرید مصالح برنامه‌ریزی کرده و تصمیم بگیرید. در غیر این صورت احتمال آن وجود خواهد داشت که هزینه‌های بیشتری برای شما تجمیع شده و در نهایت برآوردهای اولیه‌ای که برای طراحی و ساخت ویلا نیاز است، به نتیجه درست نخواهد رسید.

روش انتخاب مصالح مورد نیاز ساخت ویلا

برای آن که بتوانید بهترین انتخاب در خصوص مصالح مورد نیاز ویلا داشته باشید، لازم است که فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید:

شرایط جغرافیایی

لازم است که حتما شرایط جغرافیایی منطقه مورد نظر خود که قصد ساخت و ساز در آن را دارید، در نظر گرفته و مطابق با آن مصالح را انتخاب و خریداری کنید. البته لازم است که حتما با در نظر گرفتن شرایط منطقه‌ای و اقلیمی، با افراد دارای تخصص نیز در این خصوص مشورت داشته و سپس تصمیم‌گیری درستی نمایید.

ساخت ویلا در شمال
ساخت ویلا ارزان

دقت به حجم بارش‌های منطقه‌ای

دقت داشته باشید که حجم بارش‌های منطقه‌ای، همیشه به عنوان یک فاکتور مهم در خرید مصالح ویلا در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که ساخت و ساز ویلا در منطقه‌ای پربارش را در نظر داشته باشید، این موضوع باعث می‌شود که بخواهید مصالحی با درصد مقاومت بالا در برابر بارش‌های مداوم را انتخاب کنید. همین موضوع در خصوص بارش برف و ساخت ویلا در مناطق کوهستانی نیز صدق می‌کند.

در نظر گرفتن دمای منطقه

در صورتی که قصد ساخت و ساز یک ویلا در مناطق گرمسیری داشته باشید، این چیزی متفاوت از ساخت ویلا در مناطق سردسیری خواهد بود و باید حتما در خصوص آن، جزئیات را در نظر گرفته و مصالح را با توجه به آن، خریداری کنید.

نمونه پروژه های اجرا شده

ساخت ویلا، فراتر از احداث یک ساختمان است؛ بلکه موجب خلق یک فضای شخصی و متفاوت برای ساکنان می‌شود.”Le Corbusier”

در نظر گرفتن سبک ویلاسازی در منطقه

لازم است که حتما به دیگر ساختمان‌های ویلایی موجود در منطقه توجه داشته باشید و حتما برای انتخاب مصالح ویلا این موارد را در نظر داشته و در تناسب با آنها پیش ببرید. این هرگز به آن معنا نیست که شما نیز باید مصالح مشابه سایر ویلاهای موجود در منطقه را انتخاب کنید، اما همیشه یک تم و یک ساختار در ساخت و ساز منطقه‌ای به چشم می‌آید.

در نظر گرفتن هزینه‌های نگهداری

همیشه ساختمان‌های ویلایی نیاز به نگهداری و رسیدگی بیشتری در مقایسه با ساختمان‌های معمولی و آپارتمان‌ها دارند، از این روی لازم است که در انتخاب مصالح ساخت و ساز ویلا توجه بیشتری به خرج داده و نوعی از مصالح را انتخاب کنید که شرایط نگهداری ساده‌تری داشته و بتوانید به همان تناسب هزینه و انرژی کمتری برای رسیدگی و تمیزکاری آنها به خرج دهید.

ساخت ویلا دوبلکس
ساخت ویلا استخردار

سازه‌های بتنی یا فلزی؟

شما ممکن است هر یک از سازه‌های بتنی یا فلزی را برای ساخت و ساز ویلا در نظر گرفته باشید. اما باید حتما مطالعه و بررسی کافی صورت بگیرد که آیا سازه‌های بتنی برای ساخت ویلا در منطقه مورد نظر شما کاربرد دارند یا سازه‌های فولادی یا فلزی؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در این خصوص مورد توجه قرار می‌گیرند، هزینه ساخت و اجرای این نوع سازه‌ها است. لازم به توضیح است که در کل سازه‌های فلزی در مقایسه با سازه‌های بتنی دارای هزینه ساخت بالاتری هستند.

از این جهت در شرایط که در نظر گرفتن هزینه برای شما از اهمیت زیادی برخوردار باشد، بهتر است که به سراغ سازه‌های بتنی بروید. البته همیشه نمی‌توان تنها هزینه را به عنوان اصلی‌ترین فاکتور لحاظ کرد و باید با مورد توجه قرار دادن سایر فاکتورهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، برای انتخاب بنیاد سازه، اقدام کنید.

یکی از مزیت‌هایی که سازه‌های بتنی را معمولا برای سازنده‌ها مورد علاقه قرار می‌دهد، امکان اجرای مرحله به مرحله این سازه‌ها است. این در شرایطی که کسری بودجه در یک زمان واحد برای سازنده وجود دارد، باعث می‌شود که بتوان مرحله به مرحله سازه را اجرا کرده و به این شکل هزینه‌ها را نیز مرحله به مرحله پیش برده و کمتر در فشار مالی قرار گرفت. اما در زمانی که به جای هزینه، سرعت به عنوان فاکتور اصلی در نظر گرفته شده باشد، سازه‌های فلزی به مراتب گزینه‌های بهتری خواهند بود.

شرح کلی مراحل ساخت ویلا

ساخت ویلا یک فرآیند چند مرحله‌‍ای است که نه تنها هزینه‌های زیادی را در بر می‌گیرد، بلکه تشریفات زیادی نیز دارد. هنگام خرید زمین چه چیزی را باید به خاطر بسپارید؟ هنگام انتخاب پروژه ویلا به چه نکاتی توجه کنیم؟ تشریفات قبل از ساخت ویلا چقدر طول می‌کشد؟ چه تشریفات مربوط به ساخت ویلا در سال 1400 اعمال می‌شود؟ ما توصیه می‌کنیم برای شروع ساخت ویلا رویایی خود مطابق با قانون چه مدارکی باید جمع‌آوری شود و کجا تحویل داده شود.

طراحی ویلا یک فرآیند اجباری است که بخشی از ساخت ویلا است. باید منحصراً توسط متخصصان حوزه انجام شود، بنابراین باید با سازمان‌های تخصصی نظیر تهران گاردن تماس بگیرید. تنها معماران و طراحان با تجربه با در نظر گرفتن هنجارهای مختلف بهداشتی، الزامات ساخت و ساز و شرایط ایمنی در برابر آتش در ساخت پروژه مشارکت دارند. در طی این فرآیند، شرایط اقلیمی منطقه، بودجه اختصاص یافته برای ساخت و ساز، وضعیت زلزله شناسی و بسیاری عوامل مهم دیگر مورد توجه قرار می‌گیرد.

ایجاد یک پروژه به تنهایی بدون مهارت‌های خاص و برنامه‌های کامپیوتری خاص غیرممکن است، زیرا نه تنها باید صحیح باشد، بلکه توسط بخش معماری و ساخت و ساز اداره منطقه نیز پذیرفته شود.

ساخت باغ ویلا

مراحل ساخت ویلا در شمال

اولین مرحله برای ساخت ویلا در شمال، آنالیز زمین و شرایط جغرافیایی منطقه است. به همین منظور، تیم آنالیز و نقشه‌برداری بر سر زمین حاضر می‌شود تا با بررسی دقیق موقعیت قرارگیری و درصد شیب زمین، دیتای کاملی را در اختیار تیم طراحی پلان قرار دهد. شایان ذکر است که اصول طراحی، پی‌ریزی و فوندانسیون برای زمین صاف و مسطح، با زمین شیب‌دار متفاوت است.

در هنگام طراحی پلان، تصمیم‌گیری در مورد دو موضوع ضروری است. انتخاب متریال و سبک ویلاسازی دو موضوعی است که باید در هنگام ساخت برای آن تصمیم‌گیری کنید. سبک‌های مدرن و کلاسیک، دو متد پرطرفدار برای ساخت ویلا در شمال هستند. طراحی پلان داخلی و خارجی، هر دو باید از سبک انتخاب شده تبعیت کند.

پس از طراحی پلان، نوبت به برآورد تقریبی هزینه‌ها می‌رسد. برآورد هزینه‌ها این امکان را به شما می‌دهد تا از رقم حدودی بودجه مورد نیاز، مطلع شوید و نسبت به تامین آن، اقدام نمایید. در مرحله بعد، وارد فاز اجرایی می‌شویم.

ساخت ویلا در ایزدشهر
هزینه ساخت ویلا

ساخت ویلای مدرن

سبک مدرن سبک موردعلاقه طراحان برای طراحی ویلاهایی با متراژ کم است. دلیل آن هم سادگی و زیبایی است که سبب جذابیت چشم انداز طراحی ویلا به این سبک می‌شود. امروزه سبک مدرن به سبکی مرسوم و پرطرفدار برای ساخت ویلا در اغلب نقاط کشورمان تبدیل شده است. تفاوتی نمی‌کند در منطقه‌ای کوهستانی هستید یا جنگلی، کویری هستید یا لب ساحل، ساخت ویلای مدرن انتخابی ارزشمند، هماهنگ و سازگار با تمامی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی است. برای ساخت ویلای کوچک در باغ، بهترین شیوه همان سبک مدرن است و لاغیر.

سبک‌های کلاسیک و تلفیقی به دلیل برخورداری از جزییات بسیار زیاد، ستون‌های مرتفع و نماهای پرکار، برای زمین‌هایی با متراژ کم مناسب نیستند. شاید برداشت شما از مجموع صحبت‌های ما این باشد که ساخت ویلای مدرن تنها برای زمین‌هایی با متراژ کم مناسب است. به هیچ وجه اینطور نیست. بلکه شما می‌توانید در هر زمینی با هر مساحتی، ویلای خود را به سبک مدرن بسازید. اما به طور کلی می‌توان گفت که سریع‌ترین روش ساخت ویلا، طراحی به سبک مدرن است.

ساخت ویلا صفر تا صد

بهترین روش ساخت ویلا

بهترین روش ساخت ویلا، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال، ممکن است بهترین روش ساخت ویلا برای زمینی با موقعیت جغرافیایی خاص و درصد شیب بالا، با زمینی که در منطقه‌ای مسطح است و متراژ نسبتا بالایی دارد، متفاوت باشد. بنابراین لزوما برای هر زمینی با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارد، بهترین روش ساخت ویلا یکسان نیست.

به طور مثال، بهترین سبک برای ساخت ویلاهای جنگلی، مدل سوییسی است. این در حالی است که اغلب از سبک‌های مدرن و کلاسیک برای طراحی ویلاهای ساحلی استفاده می‌کنند. به همین منظور، مهندسین پروژه و تیم طراحی، بهترین روش ساخت ویلا را بر اساس المان‌های زیر تعیین می‌کنند:

 • متراژ زمین
 • موقیعت جغرافیایی و شرایط آب و
 • هوایی منطقه
 • درصد شیب زمین
 • طراحی و مدل ساخت ویلاهای اطراف
 • جهت قرارگیری زمین نسبت به نور خورشید
 • میزان بودجه و سلیقه کارفرما
 • نوع متریال
  و مواردی از این دست. برای اطمینان از اینکه بهترین روش ساخت ویلا را برای زمینی که در اختیار دارید، اتخاذ نموده‌اید، حتما از کمک و مشاوره یک شرکت ساخت ویلا کمک بگیرید.
ساخت ویلا تریبلکس
قیمت ساخت ویلا در شمال

ساخت ویلا استخردار و هزینه آن

ساخت یک ویلا با استخر یک پروژه جذاب و پرطرفدار است و بسیاری از عوامل مختلف می‌‌توانند هزینه آن را تحت تأثیر قرار دهند. در ادامه به برخی از عواملی که ممکن است در محاسبه هزینه ساخت ویلا با استخر تأثیرگذار باشند، اشاره می‌کنیم:

اندازه و محل ویلا

اندازه و محل ویلا می‌‌تواند تأثیر زیادی بر هزینه آن داشته باشد. ویلای بزرگ‌تر و در مناطقی با هزینه‌های ساخت بالاتر (مانند مناطق شهری یا مناطقی با سطح زمین نامناسب) معمولاً هزینه بیشتری نیاز دارد.

طراحی و مشخصات

طراحی و مشخصات ویلا نیز می‌‌توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند. طرح‌‌های پیچیده‌تر، استفاده از مصالح و تجهیزات با کیفیت بالاتر و ویژگی‌‌های خاص مانند سیستم‌‌های هوشمند، سیستم‌های گرمایش و سرمایش حرفه‌‌ای و غیره ممکن است هزینه را افزایش دهند.

مواد ساختمانی

نوع و کیفیت مواد ساختمانی مورد استفاده نیز می‌‌تواند هزینه را تحت تأثیر قرار دهد. استفاده از مواد با کیفیت بالا و برندهای معتبر معمولاً هزینه بیشتری دارد. همچنین استفاده از مواد خاص مانند شیشه‌های مقاوم در برابر UV برای پنجره‌‌ها و نورگیرها می‌‌تواند هزینه را افزایش دهد.

استخر

ساخت استخر نیز یکی از عوامل مهم در هزینه ساخت ویلا است. اندازه، شکل و ویژگی‌‌های استخر، جنس استخر (مانند بتنی، فایبرگلاس و …)، سیستم تصفیه آب و تجهیزات مربوطه می‌توانند هزینه را تحت تأثیر قرار دهند.

بهترین راه برای برآورد هزینه ساخت ویلا استخردار این است که با تیم مشاور تهران گاردن ملاقات کرده و نیازها و توقعات خود را با آنها بررسی کنید. آنها می‌‌توانند براساس محاسبات ساخت و هزینه‌های مربوطه، یک برآورد دقیق‌تر را ارائه دهند.

ساخت ویلا سریع

امکان ساخت یک ویلا در مدت زمان کوتاهی، مانند پنج روز، با استفاده از سازه‌های فولادی وجود دارد. شرکت طراحی ویلا تهران گاردن به عنوان نخستین شرکت در ایران، به ساخت ویلاهایی با استفاده از سازه‌های فولادی پرداخته است. سازه‌های فولادی استفاده شده در این ویلاها، با استانداردهای نظام مهندسی و آیین‌نامه‌ها کاملاً مطابقت دارند.سازه‌های فولادی خرپایی با سیستم خرپایی سقف مثلثی شکل، قابلیت ساخت ویلاهایی با 1-4 طبقه را دارا هستند. این سازه‌ها از ورق فولادی ساخته می‌شوند و اجزای سازه شامل تیر، ستون، بادبند سقف، پروفیل Z شکل برای نصب پوشش سقف، پیچ و مهره و اتصالات سازه‌ای است. سازه‌های فولادی به صورت کامل در کارخانه ساخته شده و در محل پروژه، ظرف یک روز نصب می‌شوند.این سازه‌ها از نوع پیش‌ساخته نیستند، اما به دلیل استفاده از پیچ و مهره، امکان جمع‌آوری و جابجایی آن‌ها وجود دارد. با کاهش استفاده از فولاد و به حداقل رساندن اجزای سازه، به آن‌ها سازه‌های سبک می‌گویند. این موضوع هزینه کلی ساخت اسکلت را کاهش می‌دهد. در صورت طراحی و ساخت ویلاهای فلت، نیازی به تیرچه و بتن ریزی سقف نیست. در صورتی که ویلا دو طبقه یا بیشتر باشد، می‌توان از سقف کامپوزیت یا عرشه فولادی استفاده کرد. در پوشش سقف و دیوارها از متریال سبک ساندویچ پنل استفاده می‌شود و در برخی موارد می‌توان از بلوک هم استفاده کرد.این سیستم سازه‌ای به دلیل نصب با پیچ و مهره و فرم مثلثی اجزا، مقاومت بسیار بالاتری در برابر نیروهای زلزله دارد. این سازه‌ها قابلیت اجرای دهانه‌های بزرگتر را دارند و بدون ستون می توان دهانه های تا 25 متر را اجرا نمود. نکته مهمی که در ساخت ویلا به این روش وجود دارد، کاهش چشمگیر هزینه‌های ساخت و ساز است و به آسانی می‌توان این سازه را جا‌به‌جا نمود.

انواع سقف در ساخت ویلا

در ساخت ویلا، انواع مختلفی از سقف‌ها وجود دارند که هر یک به طراحی و سبک معماری ویلای مورد نظر و نیز نیازهای فنی و ظرفیت سازه ارتباط دارند. در زیر برخی از انواع سقف‌های معمول در ساخت ویلا بررسی می‌کنیم:

سقف شیبدار

سقف شیبدار یکی از رایج‌‌ترین انواع سقف در ویلای ساخته شده است. این سقف‌‌ها شامل دو تایل یا قسمت شیبدار است که معمولاً از موادی مانند شیروانی، موج‌ فلزی یا کاشی سرامیک ساخته می‌‌شوند. سقف شیبدار به خوبی آب باران را از ویلا دور می‌‌کند و قابلیت مقابله با بار برف را دارد.

سقف شیب ‌دار با پوشش فلزی

در این نوع سقف، پوشش اصلی از جنس فلز است و باعث می‌‌شود ساختار سقف مقاومت بیشتری در برابر عوامل آب و هوایی داشته باشد. این نوع سقف دارای عمر طولانی‌تر، وزن کمتر و قابلیت نصب آسان‌تری نسبت به سقف‌‌های سنتی است.

سقف مسطح

سقف مسطح در ویلایی با طراحی مدرن و ساده استفاده می‌شود. این نوع سقف به صورت افقی ساخته می‌شود. سقف مسطح را معمولاً از موادی مانند بتن، چوب، موج‌ فلزی و یا ممبران آبگریز می‌سازند. همچنین ممکن است سیستم‌‌های زیرسازی مانند سیستم‌‌های زهکشی و عایق‌بندی مناسبی نیاز داشته باشد.

مهم است بدانید که این تعداد محدودی از انواع سقف‌ شیروانی ویلا هستند و در عمل می‌توان انواع دیگری از سقف‌ها را داشت. هر نوع سقف مزایا و معایب خود را دارد و انتخاب آن بستگی به نیازها، سلیقه شخصی و محدودیت‌های فنی و مالی شما دارد.

ساخت ویلا با سقف بتنی

ساخت ویلا ارزان

برای آن که بتوانید یک ویلا ارزان قیمت، طراحی کرده و آن را وارد مراحل ساخت و ساز کنید؛ باید انتظارات خود را به شکلی مدیریت کرده و آنها را در مسیر بهینه‌سازی شده قرار دهید. اگر نگاهی به طرح و استایل‌های مختلف طراحی ویلا بیندازید، در میان آنها برخی از طرح‌ها نسبت به دیگری، دارای هزینه‌های کمتری هستند. در مقابل برخی از طرح‌های ساخت و ساز ویلا چون طرح‌های مدرن و لاکچری، هزینه‌های ساخت زیادی داشته و در صورتی که بخواهید هزینه‌های خود را به اندازه قابل توجهی کاهش دهید، نباید به سراغ چنین سبک و استایل‌هایی بروید.

هزینه ساخت ویلا در سال 1403

برای آن که بتوانید یک برآورد اولیه از هزینه ساخت ویلا داشته باشید، باید پیش از هر چیزی طرح اولیه آن را در نظر بگیرید. به این شکل با اضافه کردن متریال مورد نظر برای ساخت ویلا و همین‌طور تزئینات، محوطه سازی و … هر یک به شکلی در هزینه نهایی تاثیرگذار خواهند بود. برای آن که بتوانید نرخ ساخت ویلا را مدیریت کرده و آن را به شکلی به حداقل برسانید، لازم است که پروژه طراحی و ساخت و ساز ویلا را به دست تیم‌هایی که به لحاظ مهندسی و دانش روز دنیا در سطح بالایی قرار دارند، بسپارید.

به این شکل هزینه‌های شما مدیریت شده و می‌توانید در کوتاه مدت، به نتیجه دلخواه خود برسید. لازم به یادآوری است که فاکتور زمان در طولانی شدن مراحل ساخت و ساز، خود به شکل مستقیم، بر هزینه‌ها تاثیر گذاشته و باعث پرداخت دستمزد بیشتر به کارگر ساختمانی خواهد شد.

هزینه ساخت ویلا در سال 1403
ساخت ویلا یا خرید ویلا؟

شرکت ساخت ویلا

شرکت ساخت ویلا به عنوان مجری ساخت و ساز عمارت‌های ویلایی، پروسه ساخت ویلا از صفر تا 100 را برعهده داشته و با سپردن این کار به تیم تخصصی، می‌توانید بهترین نتیجه را در کوتاه مدت دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که برخورداری از خدمات شرکت‌های ساخت ویلا، در گرو این است که بتوانید پیش از هر چیزی در انتخاب شرکت مناسب، تحقیقات اولیه لازم را به عمل بیاورید. در واقع با دنبال کردن نمونه کارهای قبلی و همین طور سنجش میزان رضایت مشتریان، فرصت خوبی خواهید داشت تا از میان شرکت‌های فعال در این حوزه، بهترین شرکت برای سپردن کار طراحی و ساخت و ساز ویلای خود را انتخاب کنید.

اصول ساخت و ساز ویلا
مراحل ساخت ویلا یک طبقه

ساخت ویلا با تهران گاردن

همه ما می‌دانیم که طراحی و احداث یک ویلا آن هم بدون مشاوره و راهنمایی یک تیم تخصصی، عملا امکان پذیر نیست. طراحی و ساخت ویلا حیطه‌ای تخصصی است که اجرایی کردن آن، نیازمند تجربه، توانایی و دانش تیمی متشکل از مهندسین تحصیلکرده در شاخه‌های مختلف علوم معماری است. به همین دلیل، اغلب کسانی که قصد انجام چنین کاری را دارند، به دنبال یک تیم مجرب برای طراحی و ساخت ویلا هستند.

عقد قرارداد با یک تیم پیمانکاری ساخت ویلا، خاطر شما را از کلیه جوانب پروژه در بخش طراحی و اجرا آسوده می‌کند. ضمن اینکه پیش از هر گونه اقدامی برای احداث ویلا، طی چندین جلسه مشاوره، تمامی نیازها، خواسته و سلایق شما توسط تیم پشتیبانی نت برداری می‌شوند تا نتیجه کار نزدیک‌ترین جلوه بصری را نسبت به گفته‌های شما و خواسته‌هایتان داشته باشد.

بنابراین مشاوره ساخت ویلا پیش از از انجام هر کار دیگری، ضروری است. برای دریافت مشاوره ساخت ویلا و بازدید حضوری از محل پروژه، با شماره تلفن‌های درج شده در سایت، تماس حاصل فرمایید. مجموعه تهران گاردن به پشتوانه تجربه کادری مجرب، توانمند و با سابقه در زمینه طراحی و اجرای ویلا در سطح کشور، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در هر کجا از ایران عزیز است.

ساخت ویلا نیم پیلوت

سخن پایانی

ساخت ویلا در باغ یک رویکرد منحصر به فرد برای تجربه زندگی لوکس و آرام است. با خدمات ساخت ویلا و اهمیت ساخت ویلا در باغ آشنا شده و بهترین تجربه زندگی را در میان طبیعت و فضای سبز برای خود خلق کنید. با استفاده از خدمات اضافی و امکانات مدرن، تجربه زندگی در ویلا را به یک سطح بالاتر ببرید. پس برای تحقق رویاهای خود و تجربه لحظاتی پر از شادی و آرامش، ساخت ویلا در باغ را در نظر بگیرید.

توصیه می‌کنیم که حتما برای انتخاب و خرید مصالح مورد نیاز ساخت ویلا، از مشاوره حرفه‌ای در این خصوص بهره برده و مطابق با آن، نسبت به خرید مصالح در تناسب با بودجه موجود اقدام کنید. شما چه تجربه‌ای در این خصوص داشته و چه ایده‌هایی را برای بهینه‌سازی خرید متناسب با بودجه پیشنهاد می‌کنید؟

1. در ساخت ویلا استفاده از متریال چوب دوام دارد یا خیر؟

ما به عنوان طراح هرمتریالی در جایی استفاده می کنیم که مناسب باشد، مثلا MDF برای مناطق شرجی دوام ندارد اما چوب های ترمو با کیفیت که مخصوص برای استفاده در نما ویلا تولید می شوند را می توان استفاده نمود.

 

2. متریال کناف با گچ چه فرقی دارند؟

این دو متریال هر دو سیستم اجرایی دیوار و سقف هستند، کناف پنل گچی پیش ساخته است و سرعت اجرا کار را بالا می برد اما فرم کمتری می توان در فرم دهی به آن داد. در متریالی مانند گچ و رابیتس، اول رابیتس بندی می شود و بعد گچ کاری انجام می شود بنابراین مانور بیشتری در ساخت سقف کاذب به ما می دهد.

3. ساخت ویلا پیش ساخته چوبی برای چه زمین هایی مناسب است؟

معمولا برای زمین های باغی که جواز ساخت ندارند می شود از سازه چوبی پیش ساخته استفاده نمود که از لحاظ سازه ای ایمن است و امکانات یک خانه کامل را در متراژ کوچک تر دارند.

4. سریع ترین روش ساخت ویلا چیست؟

ساخت ویلا به وسیله اسکلت های فلزی پیچ و مهره ای پیش ساخته سریع ترین روش ساخت ویلا است. اسکلت های  فلزی پیچ و مهره ای عملکرد بهتری از نظر سازه ای دارند. ممکن است اختلاف هزینه جزئی با اسکلت جوشی داشته باشند اما وقتی در ساخت ویلا از سقف شیروانی با این اسکلت استفاده نماییم هزینه های اجرا کاهش می یابد.

5. ساخت ویلا چقدر زمان می برد؟

مدت زمان ساخت ویلا به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله این عوامل می توان به متراژ، تعداد طبقات اشاره نمود. برای ساخت ویلا با مساحت حدودی 200 تا 500 مترمربع زمان حدودی بین 8 ماه تا یکسال مورد نیاز است.

6. در ساخت ویلا از چه سیستم تاسیساتی استفاده کنیم؟

ویلا بنا به موقعیت قرارگیری، شرایط اقلیمی و بودجه مورد نیاز، می تواند از نظر سیستم تاسیساتی متفاوت باشد. به طور کلی سیستم گرمایش از کف، اسپلیت و کولر گازی سیستم های مطلوبی هستند و در کنار این دو می توان از داکت اسپلیت برای یکی نمودن گرمایش و سرمایش استفاده کرد. در برخی موارد استفاده از چیلر برای ویلا توصیه می شود اما مستلزم هزینه بیشتری می باشد. در مورد سیستم گرمایشی استخرها بهتر است از موتورخانه استفاده شود اما در مورد استخر کوچک می توان از پکیج هم استفاده نمود.

7. برای ساخت ویلا در شمال با توجه به آب و هوا باید چه کاری انجام شود؟

ساخت ویلا در شمال با توجه به بارش باران مستلزم آب بندی خوب در دیوارها و سقف است. متریال قدیمی برای آب بندی قیرگونی و ایزوگام بوده است ولی امروزه برای آب بندی رزین و پوشش پودری هم در بازار موجود می باشد که به وسیله آن می توان لایه محافظتی با ضخامت بسیار کم روی دیوار و سقف جهت آب بندی کردن ساختمان و عایق حرارتی داشته باشیم.

8. استفاده از سیستم هوشمند برقی در ویلا چگونه است؟

با استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان ها به خصوص ویلاها که در بازه ای خالی از سکنه هستند اولا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و دوم می توان روی ساختمان کنترل از راه دور داشت. می توان به وسیله این سیستم هوشمند پیش از ورود به ویلا دستگاه های سرمایش و گرمایش را روشن نمود تا به دما مطلوب برسد. همچنین میزان روشنایی ساختمان را چک نمود. با نصب سیستم های امنیتی از جمله دوربین مدار بسته و دزدگیر نیز می توان موارد امنیتی را نیز کنترل کرده و بالا برد.

9. در ساخت ویلا می توان از شیشه های بلند استفاده نمود؟

اگر صرفا پنجره برای یک طبقه باشد می توان از شیشه سکوریت و لمینت استفاده کرد که به صورت دو شیشه و یک لایه محافظ است. در ارتفاعات بلندتر مثل ویلا دوبلکس می توان از کرتن وال استفاده کرد.

10. در ساخت ویلا چه مدل آسانسوری قرار دهیم؟

در ساخت ویلاها می توان از سیستم آسانسور هیدرولیکی استفاده کرد. با توجه به اینکه در ویلاها ارتفاع 2 تا 3 طبقه بیشتر نیست می توان از آسانسور هیدرولیکی استفاده کرد این آسانسور نیازی به اتاقک تاسیساتی روی پشت بام ندارد و موتور آن می تواند در چاهک آسانسور قرار گیرد. اصطلاحا به این نوع آسانسورها روم لس نیز گفته می شود.

0 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر ما دنبال سازنده ویلا برای زمینمون توی شمال هستیم . شما شهرستان هم کار اجرایی انجام میدین ؟

  1. سلام بله ما در تمامی شهرهای ایران و حتی کشورهای دیگر هم خدمات ساخت ویلا رو داریم .
   برای هماهنگی تماس بگیرین

  1. سلام بله پروژه ویلاسازی در شمال هم انجام میدیم جهت هماهنگی با پشتبانی در ارتباط باشید

 2. خدمات ساخت ویلا توی شرکت شما شامل چه آیتم هایی میشه می خوام کلیت کار دستم بیاد .

  1. سلام روند ساخت ویلا برای هر منطقه و سبک ساخت و ساز منتخت شما متفاوت هست. جهت هماهنگی با پشتیبانی در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق دریافت کنید.

 3. سلام وقت خوش
  یه پروژه ساخت ویلا در دماوند تهران رو داریم می خواستیم تایم و هزینه رو سوال کنم از خدمتتتون

 4. سلام وقت بخیر ، ملک کلاسیک سبک فرانسوی و ایتالیایی انجام میدید ؟ اگه پاسخ مثبته ، هزینه کار رو بگید ؟

  1. سلام بله انجام میدیم اما در خصوص هزینه تماس بگیرین که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

   09124020109

 5. سلام . بنده زمینی دارم در کلاردشت ، منها هزینه ساخت رو ندارم ، شرکت شما جهت شراکت ساخت ، زمین از مالک و ساخت از پیمانکار انجام میدن؟ مثلا دو واحدی بسازن و یک واحد رو بردارن .

 6. سلام.
  توضیح : قصد ساخت ویلا در متل قو به متراژ حدود ۷۰۰ متر مربع زیر بنا بصورت مدرن در ۴ طبقه دارم.
  سوال : آیا می تونید این پروژه رو با مصالح انجام بدین.
  اگه جوابتون مثبته بفرمایید تا تماس بگیرم.

   1. طراحی ویلا در ترکیه هم انجام میدین یا کشور های دیگه با توجه به شرایط و ضوابط اون کشور؟

    1. سلام وقت بخیر
     بله ما پروژه های خارج از کشور هم کار کردیم و مشکلی بابت ارائه طرح مورد نظر شما نداریم. لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. 09124020109

 7. سلام
  برای ساخت خانه ویلایی روستایی در ده کیلومتری رضوانشهر از طرف انزلی نیاز به پیمانکار مجرب و درست کار دارم.
  پروانه ساخت آماده است.
  و قبل از اتمام سال جاری کار را باید شروع کنیم

  1. سلام جناب بایرامپور وقت بخیر
   لطفا جهت راهنمایی کامل تر با شماره 09124020109 تماس بگیرید تا بازدید از پروژه شما انجام شود و کار اجرا در زمان مدنظرتان شروع شود. تشکر

  1. سلام و درود
   ساخت ویلا کاملا بستگی به بودجه شما دارد. با برنامه ریزی دقیق قبل از ساخت می توان هزینه ها را کنترل کرد.

 8. سلام خسته نباشي.براي ساخت ويلا در نمك آبرود براتون مقدور هست تشريف بيارين بازديد.و اينكه براورد هزينه كنيد لطفا.

  1. سلام جناب فرشچی وقت بخیر
   بله لطفا برای هماهنگی جهت بازدید از پروژتون با شماره 09124020109 تماس بگیرید.

 9. سلام خسته نباشی.برای ساخت ویلا در اوشان به متراژ ۱۰۰۰ متر میشه برآورد هزینه کنید

  1. سلام جناب تهرانی جهت برآورد هزینه دقیق باید بازدید از پروژتون صورت بگیره لطفا جهت هماهنگی تماس بگیرید. 09124020109

  1. سلام وقت بخیر
   ببینید هزینه ساخت ویلا کاملا بستگی به بودجه شما و متریال انتخابی شما دارد و همینطور المان های دیگه که تاثیرگذار هستند. شما میتوانید با ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنماییتون کنیم.

  1. سلام وقتتون بخیر
   ساخت ویلا توسط گروه معماری تهران گاردن کاملا مطابق با بودجه شما انجام میشه. برای برنامه ریزی دقیق بودجه و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. 09124020109

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *