پروژه طراحی ویلا در شهریار

محل پروژه: شهریار

نام کارفرما: جناب صبری

طراحی معماری: گروه معماری تهران گاردن

سال طراحی و اجرا: 1402

طراحی نما و محوطه شهریار، یکی از پروژه های طراحی ویلا در زمینی به مساحت 2000 متر مربع و مملو از درختان میوه است. هدف از این پروژه افزودن امکانات رفاهی طبق خواست  کارفرما و ایجاد مسیر برای تردد راحت در باغ با رویکرد رسیدگی ساده تر به درختان آغاز شد. چالشی که در طراحی محوطه این پروژه با آن رو به رو بودیم درخواست کارفرما برای حفظ 250 اصله درخت میوه موجود در زمین بوده است، به همین دلیل ابتدا شروع به زون بندی زمین نمودیم تا فضاهای خالی زمین مشخص شود.

طراحی گلخانه در باغ ویلا

در قسمتی از باغ ویلا 2000 متری جناب صبری، با توجه به محل قرارگیری درختان و سنجش اینکه مانع از ورود نور خورشید به داخل گلخانه نشوند، گلخانه ای طراحی نمودیم. در این مکان نور جنوب به طور کامل به گیاهان می رسد و فضای زیبایی خلق شد.

سامان دهی درختان انگور باغ ویلا محوطه شهریار

در باغ موجود تعدادی درخت انگور پربار وجود داشت که با همفکری طراحان و سنجش محوطه تصمیم گرفتیم سازه پرگولایی بنا کنیم تا هم شاخ و برگ درختان انگور روی آن قرار گیرد و رشد کند و هم محلی سایبان دار برای پارک ماشین های ویلا باشد. همچنین در کنار آن مسیر پیاده رو نیز طراحی شد.

طراحی و اجرای کف سازی باغ

در بخش هایی از زمین موجود پروژه شهریار حجم خاک بالاتر بود به همین دلیل برای همسان سازی کف از بتن درجا به صورت صفحات سیمانی به سبک دیسکانتراکشن کار کردیم و به صورتی زیبا و جذاب مسیر پیاده رو طراحی شد. در محوطه سازی ویلا شهریار تمام استانداردها و تطابق های معماری در نظر گرفته شد.

طراحی خلاقانه جوی آب در وسط زمین

در وضع موجود زمین باغ ویلا ما برای آبیاری ساعتی درختان یک عدد کانال آب از شرق به غرب وجود داشت، برای زیباتر شدن مسیر این کانال آب آن را به شکل جوی آب طراحی کردیم و در قسمتی از مسیر عبور آن لمکده ای طراحی شد تا ساکنان از سایه درختان و خنکی آب لذت ببرند. همچنین برای عبور از روی جوی آب مسیرهای تردد نیز اجرا خواهد شد.

طراحی آتشدان در محوطه ویلا

آتشدان یکی از المان های محبوب در هر باغ ویلایی است که افراد علاقه دارند در فصول سرد سال برای گرم شدن و درست کردن چای ذغالی از آن استفاده کنند. به همین دلیل در قسمتی از باغ را یک آتشدان و نشیمن مدرن طراحی نمودیم.

طراحی استخر در محوطه ویلا

در رو به روی طراحی نما ویلا شهریار، در امتداد تراس استخر روبازی به شکل ال طراحی شد و با نورپردازی داخلی جذابیت ویژه ای پیدا نمود.

طراحی آلاچیق در باغ ویلا

با توجه به درختان وضع موجود و فضای خالی که در پشت ساختمان ویلا داشتیم بهترین انتخاب برای زیباتر نمودن این فضا طراحی یک آلاچیق مدرن بود که به صورت مسقف و باز از ترکیب چوب وسیمان برای هماهنگی با متریال به کار رفته در کل محوطه طراحی نمودیم و این قسمت به یکی از محبوب ترین قسمت های محوطه سازی باغ تبدیل شد.

پروژه های مرتبط

امتیازتان را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید