پروژه طراحی داخلی ویلا در اقدسیه

محل پروژه: اقدسیه

نام کارفرما: جناب نظری

طراحی معماری: گروه معماری تهران گاردن

متراژ: 120 مترمربع

سال طراحی و اجرا: 1402

طراحی داخلی پروژه اقدسیه، با متراژ 120 متر مربع به نوعی پروژه بازسازی منزل مسکونی است که دارای 3 اتاق خواب، آشپزخانه، 2 عدد حمام و یک سرویس بهداشتی مهمان می باشد. یکی از ویژگی های خاص این پروژه وجود پنجره هایی طاقی شکل در آپارتمان مسکونی است که آن را از سایر ساختمان های مسکونی متمایز نموده است. سبک انتخابی طراحی داخلی منزل ما ترکیبی از  سبک مدیترانه ای و مدرن است.

درخواست کارفرما برای طراحی داخلی پروژه اقدسیه:

به دلیل داشتن وسایل بسیار کارفرما درخواست داشتند کمد و وسایل ذخیره سازی در این طراحی بسیار باشد.

انتخاب متریال برای طراحی داخلی ویلا :

با توجه به سبک انتخابی پروژه مسکونی ما متریال انتخابی سنگ اسلب، گچ، کناف، سرامیک و برای کف سازی تراس از پارکت و سنگ چوب استفاده شده است.

سناریو پروژه طراحی داخلی پروژه اقدسیه:

این پروژه در شهرک نفت بلوار ارتش واقع شذه است و همانطور که گفته شد دارای 120 متر مربع فضا می باشد. در ابتدای طراحی داخلی پروژه با دو چالش اساسی رو به رو بودیم، یک اینکه فضای اتاق خواب ها بسیار کوچک بود و درخواست کارفرما برای رعایت حقوق سه فرزندش برای قرارگیری تخت و وسایل شخصی به تعداد آنها. دوم ارتفاع سقف اتاق خواب ها بسیار کم بود و حدود 2/40 متر و با این وجود امکان طراحی تخت دو طبقه در همه جای اتاق وجود نداشت به همین دلیل در بخش هایی که اختلاف ارتفاع سقف داشتیم طراحی بهینه ای از اتاق برای دو فرزند ایشان داشتیم. با توجه به تلفیق سبک مدیترانه ای و مدرن در این پروژه و احترام به نظر کارفرما، جای مانور زیادی برای طراحی المان های سبک مدیترانه ای که یک سبک اروپای جنوبی است و بیشتر متریال های طبیعی و فضاهای دنج دارد، نداشتیم. اما خب طراحی طاق ها از این سبک الهام گرفته شد و دیگر بخش های منزل به صورت مدرن طراحی شد.

پروژه های مرتبط

5/5 - (1 امتیاز)
فهرست
مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید