آموزش طراحی فضای سبز ویلا

آیا دوست دارید طبیعت را به بخش بزرگی از زندگی خود تبدیل کنید؟ باغ‌ها به ما فرصتی برای فرار از شهرهای بزرگ می‌دهند و همچنین به ما کمک می‌کنند تا با مسائل زیست محیطی مدرن مقابله کنیم. آموزش طراحی فضای سبز ویلا همین طور نیاز به خلاقیت و حس درونی دوستدار طبیعت دارد که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت.

پکیج آموزش طراحی فضای سبز

در این جا دنبال می کنیم که چگونه باغی متناسب با خودتان و هر کجا که زندگی می کنید طراحی کنید. مراحل دخیل در فرآیند خلاقیت و عوامل کلیدی که مسیر یک پروژه را تعیین می کنند را کشف کنید. سبک فضای خود را مشخص کنید و مشخص کنید که برای ایجاد محوطه رویایی خود به چه ویژگی هایی نیاز دارید.

در ادامه با ما همراه باشید.

دوره آموزش طراحی فضای سبز

شما باید پیش از هر چیزی به درستی یاد بگیرید که چگونه ایده های خود را ترجمه کنید و آنها را به صورت گرافیکی بر روی کاغذ بیان کنید. یک تجزیه و تحلیل سایت از فضای خود انجام دهید، ویژگی هایی مانند مناظر، نور خورشید و آب و هوای کوچک را مطالعه کنید و برای مقایسه با معلم خود به مطالعه موردی نگاه کنید.

باید به این فکر کنید چگونه پالت گیاهی عالی را برای پروژه خود بچینید. در حقیقت قطعا یک طرح از گیاهانی که قرار است در فضای سبز جای بگیرند، دارید و یا باید حتما چنین طرحی را پیاده سازی کنید. قبل از دیدن نحوه ایجاد فهرستی از مواد و تهیه بودجه، کشف کنید که این گیاهان به چه خاکی نیاز دارند و چگونه آنها را برای رشد مطلوب مرتب کنید.

دوره آموزش طراحی فضای سبز

حالا وقت آن است که دستان خود را با خاک و گل حسابی کثیف کنید! باغ خود را از ابتدا بسازید: فضای خود را آماده و تمیز کنید، طرحی ایجاد کنید، خاک و سایر مواد را برای کاشت سبزه خود بریزید، عناصر تزئینی و امکانات رفاهی را اضافه کنید و همه را در واحه شخصی خود بچینید.

در نهایت باید یاد بگیرید که چگونه از گیاهان باغ خود مراقبت کنید تا از رشد آنها اطمینان حاصل کنید. بیاموزید که تشخیص دهید یک گیاه چه زمانی سالم است و چه زمانی سالم نیست، همچنین علل احتمالی و مواد مغذی برای رشد و شکوفایی آن را بیاموزید.

محوطه سازی در آموزش طراحی فضای سبز ویلا

پیش از هر کاری باید به درستی بیاموزید که چطور محوطه سازی را انجام داده و مساحت زمین در اختیار خود را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید. پس از آن می توانید هر بخش از طراحی فضای سبز را به کاشت نهال و درخت، گل و گیاه و مانند آن ها اختصاص دهید. در نظر داشته باشید که این برنامه ریزی برای کاشت گیاهان باید مطابق با الگوی مناسبی بوده و دارای نظم خاصی باشد.

آموزش مجازی طراحی فضای سبز

تعبیه تجهیزات رفاهی و تفریحی در فضای سبز

لازم به توضیح است که بهتر است به شکلی در فضای سبز خود از تجهیزات رفاهی و تفریحی نیز به طور مناسب استفاده کنید. در صورتی که استفاده از این تجهیزات نظم و قوانین استاندارد خود را نداشته باشد، برای به کار بردن و بهره وری از آن ها مشکلات زیادی را در دوره های زمانی بعدی تجربه خواهید کرد. البته در خصوص خرید و تعبیه این تجهیزات باید از پیش برنامه ریزی مالی درستی نیز داشته و مطابق با بودجه خود، برای خرید تجهیزات مختلف هماهنگی داشته باشید. به طور مثال ممکن است بودجه شما برای ایجاد یک آلاچیق زیبا در فضای سبز مناسب باشد، اما نتوانید در کنار همان بودجه استخری نیز در این محوطه ایجاد کنید. از این حیث امکان آن را خواهید داشت تا با بودجه بندی درست، بهترین خرید تجهیزات را داشته و مطابق با آن امکانات اضافی را به فضای سبز خود اضافه کنید.

آموزش طراحی فضای سبز تهران گاردن

دقت داشته باشید که از طراحی گرفته تا تعمیر و نگهداری، هیچ چیز را نباید به شانس واگذار کرد. همین طور در نظر بگیرید که عملیات تعمیر و نگهداری فنی یا نصب باید سال به سال برنامه ریزی شود. مسئله نگهداری باید در مرحله طراحی تمام فضاهای سبز مورد توجه قرار گیرد زیرا نیاز به بودجه دارد. چه مهارت هایی لازم خواهد بود؟ چه تجهیزاتی مورد نیاز خواهد بود و چقدر هزینه دارد؟

کلام آخر

در بالا توضیحاتی در خصوص آموزش طراحی فضای سبز ویلا ارائه کردیم. شما چه نکات دیگری را به این فهرست اضافه می کنید و در صورتی که بخواهید یک محوطه فضای سبز را به درستی طراحی کرده و به مرحله اجرا دربیاورید از چه اموری پیروی خواهید کرد؟ نظرات و ایده های خود در این باره را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید