اجرای روف گاردن تهران

با توجه به این که اجرای روف گاردن تهران در پشت بام منازل انجام می شود و متراکم بودن ساختمان سازی در پایتخت، باید این پروژه ها با دقت و مهارت کامل انجام شده و کلیه استانداردها در خصوص آن ها رعایت شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص نحوه اجرای روف گاردن تهران و جزئیات آن بیشتر بدانیم.

هزینه اجرای روف گاردن در تهران

یکی از نخستین نکاتی که باید در خصوص اجرای روف گاردن در تهران مد نظر قرار دهید، شیب بندی درست و ایزولاسیون است. شیب بندی باید به شکل صورت بگیرد که هدایت آب به سمت چاه درست انجام شده و زمانی که آب ناشی از بارش برف و باران روی پشت بام تجمع پیدا می کند، آسیبی به گیاهان و گل های کاشته شده در روف گاردن وارد نکرده و به موقع از سطح پشت بام خارج شود.

ایزولاسیون نیز به جز شیب بندی، جزئی جدانشدنی از اجرای روف گاردن تهران است و باید حتما با استفاده از ورق های قوی از جمله ژئو ممبران یا ژئو تکستایل صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که انتخاب نوع ورق های ایزوله کرده کف پشت بام، باید با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منطقه قرارگیری ساختمان، صورت بگیرد.

تعبیه لوله های برق و کابل ها

در گام بعدی باید لوله کشی آب و برق صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که برق کشی برای اجرای نورپردازی باید انجام شده و لازم است که حتما در این خصوص نهایت مهارت و تخصص به کار برده شود تا بتوان بهترین بهره برداری از روف گاردن در ساعات تاریکی شب داشت.

اجرای روف گاردن تهران

به همین ترتیب نور و برق در موقعیت های مختلف چون محل قرارگیری باربکیو و سیستم آبیاری نیاز خواهد بود. به علاوه برای گرم کردن روف گاردن در فصول سرد سال، به لوله کشی گاز نیز نیاز خواهید داشت و باید این مورد را حتما مد نظر قرار دهید.

در گام بعدی از طراحی روف گاردن به سراغ ایجاد باکس های گل و گیاهان مختلف می رویم. بسته به این که طرح پلان اولیه روف گاردن چطور ایجاد شده باشد، باید باکس های گل و گیاهان مختلف در بخش های پراکنده روف گاردن قرار بگیرد. دقت داشته باشید که حتما باید زیر باکس ها چند سوراخ ایجاد شود تا آب پس از آبیاری بتواند عبور کرده و خارج شود.

لازم است که بخش داخلی باکس ها نیز از لایه های عایق پوشانده شده تا با ریختن خاک داخل آن ها، زهکشی به درستی صورت بگیرد.

اجرای روف گاردن تهران

در گام بعدی ورق های پانچ یا ترموود در کف روف گاردن تعبیه شده و باید زیرسازی درستی صورت بگیرد. در نظر داشته باشید که ممکن است طبق طراحی اولیه برخی از قسمت ها چمن کاری شده و برخی دیگر از کف پوش های چوبی یا دیگر موارد مشابه استفاده شود. به طور معمول در اجرای روف گاردن تهران به جای چمن طبیعی، از چمن مصنوعی استفاده می شود که نیاز به نگهداری نداشته و کاربری بهتری نیز دارد.

سخن پایانی

شما چه تجربه ای از اجرای روف گاردن تهران یا دیگر مناطق کشور داشته و چه ترکیبی را برای کاشت گل و گیاهان و همین طور تعبیه تجهیزات رفاهی و تفریحی در چنین فضایی مناسب می دانید؟

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی چیست و چطور باید از آن بهترین بهره برداری را داشته باشیم؟ آتشدان ویلایی معمولا یک سازه سنگی است که در اشکال و ابعاد گوناگون در محوطه فضای…
ادامه مطلب
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.