اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

به طور کلی اجرای محوطه سازی باغ و ویلا به دلیل افزایش ساخت و ساز و کاهش فضای سبز به یکی از مهم ترین مراحل طراحی و ساخت ویلا و باغ در زندگی مدرن امروزی تبدیل شده است. ایجاد فضای سبز در باغ و ویلا علاوه بر زیبایی، تاثیری که بر محیط دارد باعث شادی و آرامش افراد و ایجاد احساس خوشایند در روح و روان ساکنین ویلا می شود. اساسا عموم مردم فقط به کاشت گل و گیاه و ایجاد فضای سبز در حیاط و ساختمان فکر می کنند. این در حالی است که در ایجاد فضای سبز مدرن، وجود آبنما، حوض، آلاچیق، استخر، تراس یا بالکن، باربیکیو و … همراه با ایمنی و استانداردهای زیست محیطی الزامی است. همانطور که می دانید هر چه فضای حیاط باغ و ویلا کوچک تر باشد، استفاده بهینه از فضا مهم تر خواهد بود. همچنین ایجاد فضای سبز استاندارد و محوطه سازی بر اساس اصول، ارزش ملک شما را دو چندان خواهد کرد. استفاده از انواع بتن به جای موزاییک های معمولی، فضای محوطه را افزایش می دهد. همچنین استفاده از سنگ رودخانه به جای چمن باعث کاهش بیش از 70 درصدی هزینه های نگهداری و آبیاری ساکنان می شود. مجموعه تهران گاردن اجرای محوطه سازی باغ و ویلا را با به روزترین متدهای دنیا بر اساس اصول و استاندارد جهانی انجام می دهد.

بنر مشاوره تهران گاردن

با ما همراه باشید تا به طور کامل به بررسی اجرای محوطه سازی باغ و ویلا بپردازیم.

نقش رنگ ها در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

به طور کلی رنگ ها اولین عنصر مهم و تاثیرگذار در محوطه سازی باغ و ویلا می باشند که در نگاه اول به طور مستقیم توجه افراد را به خود جلب می کند. حتی نقش رنگ ها در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا به قدری پر رنگ است که افزایش و کاهش فضا را هم تحت تاثیر قرار می دهد. هارمونی رنگ ها باید با گیاهان یا عناصر موجود در حیاط مانند سنگ فرش، دیوارها یا نرده ها، فواره ها و… مکمل باشند.

اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

نقش گل و گیاه در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

اساسا نقش گل و گیاه در محوطه سازی باغ و ویلا بسیار مهم می باشد که زیبایی بصری ویلا یا باغ را دو چندان می نماید. طراحی و ترکیب گل و گیاه همراه با چیدمان منظم یا نامنظم به بهترین شکل، محوطه سازی ویلا و باغ را به  فضای بسیار زیبا و دلنشینی را تبدیل خواهد کرد.

اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

آبنما و فواره در طراحی محوطه ویلا

وجود فواره و آبنما یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی بخشیدن به طبیعت و ایجاد فضای سبز می باشد. تهران گاردن با میزان هزینه های اندک به ساخت فواره ها و سازه های آبی بسیار زیبا دقیقا در راستای سلایق و نظرات مشتریان عزیز می پردازد. ساخت آبنما و فواره در طراحی محوطه ویلا از مهم ترین و محبوب ترین مولفه های تاثیرگذار در باغ ها، ویلاها و حتی منازل می باشد.

کاربرد آلاچیق ها در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

امروزه بسیاری از افراد به کاربرد آلاچیق ها در محوطه سازی باغ و ویلا پی برده اند که امری بسیار ضروری است. طراحی آلاچیق های چوبی، سنگی و فلزی که الزامی است دقیقا متناسب با طراحی داخلی ویلا باشد؛ برای ویلاهایی با محوطه بزرگ و وسیع ساخته می شود. اغلب آلاچیق ها در گوشه ای از حیاط یا باغ برای استراحت و آرامش ساخته شده اند.

نکات مهم در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

محوطه سازی باغ و ویلا امری بسیار مهم و ضروری به شمار می رود که رعایت یک سری نکات به کیفیت ایجاد فضای سبز کمک می نماید. حال به بررسی نکات مهم در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا می پردازیم.

اجرای محوطه سازی باغ و ویلا

  • با اجرای دیوار سبز طبیعی در برخی از قسمت های ویلا می توان فضای سبز خاصی در کنار المان های مختلف طراحی نمود و در مناطقی که شرایط آب و هوایی مساعد نیست و شرایط کاشت گل و گیاه طبیعی زیادی را نداریم، می توان از دیوار سبز طبیعی یا مصنوعی در محوطه سازی ویلا و باغ استفاده کرد تا جلوه ای فوق العاده ویژه به محیط ببخشیم.
  • برای داشتن فضایی سبزی زیبا استفاده از باکس گل چوبی، فلزی، بتنی، فایبرگلاس، پلاستیک و غیره الزامی است. قرار دادن گل ها، درختان و بوته ها در جعبه یا باکس هم زیبایی فضا را دو چندان خواهد کرد و هم فضای محوطه باغ و ویلا را افزایش می دهد. توجه داشته باشید انتخاب نوع گیاهان سازگار با شرایط محیطی همراه با میزان ریشه کم بسیار مهم می باشد.

اگر قصد اجرای محوطه سازی باغ و ویلا با بهترین متدهای روز دنیا در سبک های مختلف همراه با کم ترین هزینه ها را دارید؛ مجموعه معماری تهران گاردن با به کارگیری مهارت و ایده پرازی توسط طراحان و کارشناسان ماهر و متخصص می تواند بهترین نوع محوطه سازی باغ و ویلا را طراحی و اجرا نماید.

شما چه تجربه ای در اجرای محوطه سازی باغ و ویلا کسب نموده اید؟

 نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید