رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که باید در طراحی داخلی ویلا به کار گرفته شده و اتفاقا تاثیرگذاری قابل توجهی در نتیجه کار خواهد داشت، رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی است. رنگ شناسی می تواند در انتخاب رنگ ها و همین طور نحوه به کار گرفتن آن ها بسیار موثر بوده و نتیجه دکوراسیون با لحاظ کردن این ساختار و استانداردها، کاملا متمایز پیش می رود.

بنر مشاوره تلفنی

استانداردهای رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی

برای آن که بتوان بهترین بهره برداری از استانداردهای رنگ شناسی در سبک دکوراسیون داخلی را داشت، باید به ماهیت رنگ ها، توناژ، گرمی و سردی، رنگ های اصلی و فرعی و … تسلط داشت. به این ترتیب با در نظر گرفتن سبک اولیه طراحی داخلی ویلا و پرداختن به چیزی که نیاز دارد تا در قالب اصول آن پیاده سازی شود، رنگ های مورد نظر انتخاب خواهند شد.

نحوه به کار بردن رنگ های اصلی و فرعی در دکوراسیون داخلی

رنگ های اصلی شامل سبز، قرمز و آبی هستند. باقی رنگ ها از ترکیب این رنگ های اولیه حاصل شده و می توانند در توناژهای مختلفی باشند. با شناسایی ترکیب رنگ ها، می توانید رنگ های مکمل را به خوبی شناسایی کرده و از آن ها به درستی در فضای خود استفاده کنید. بدیهی است که انتخاب رندم رنگ ها، سودی نداشته و در نهایت قالب کلی اثربخشی لازم را نخواهد داشت.

به این شکل روح و ماهیت مورد نظر خود را در فضای مورد نظر اعمال خواهید کرد. به طور مثال اگر بخواهید که محوطه ای را با فضایی پر از آرامش دکور کنید، باید از رنگ هایی در ترکیب دکوراسیون آن استفاده کنید که همان روح آرامشی را انتقال دهند.

به همین ترتیب در صورتی که بخواهید فضایی چون سالن پذیرایی را لاکچری تزئین کرده و دکور کنید، به کار بردن رنگ های لاکچری چون نقره ای، آبی درباری و طلایی و مانند آن ها به شما کمک خواهد کرد. کافی است که پیش از هر چیزی محوطه مورد نظر خود را مشخص کرده و سبک دکوراسیون آن را تعیین کنید. پس از آن می توانید با استفاده از رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی، به خوبی ترکیب رنگ های مناسب را از میان رنگ های اصلی و فرعی انتخاب کرده و در یک ساختار معنی دار و تلفیقی به کار ببرید.

لزوما همیشه رنگ های متضاد در کنار هم جذابیت نداشته یا قرار نیست که در تمام ساختارهای دکوراسیون داخلی از ترکیب رنگ های در یک توناژ استفاده شود.

کلام آخر

در اینجا دیدیم که چطور رنگ شناسی در دکوراسیون داخلی کارآمد داشته و با استفاده از دانش روانشناسی رنگ ها، می توان به بهترین شکل از ترکیب رنگ های مختلف برای معنا بخشیدن به طراحی داخلی استفاده کرد. شما چه نظر و تجربه ای در این خصوص دارید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت به بحث و اشتراک بگذارید. همین طور پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود نیز به اشتراک گذاشته و نظر آن ها را جویا شوید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید