طراحی حیاط ویلایی کوچک

طراحی حیاط ویلایی کوچک از مهم ترین قسمت های ویلا به شمار می رود که در بدو ورود به ویلا ابتدا محوطه و حیاط سازه به چشم می خورد. بنابراین زیبایی این قسمت بسیار مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. با ما همراه باشید تا فاکتورهای اساسی در طراحی حیاط ویلا را مورد بررسی قرار دهیم.

ایده‌های جذاب برای تزیین حیاط خانه با کمترین هزینه

مهم ترین مولفه در طراحی حیاط ویلایی کوچک با توجه به ابعاد، مساحت، انواع منابع و دسترسی ها، شرایط آب و هوایی واقلیمی، انتخاب متریال و مواد می باشد.

حیاط سازی ساده

در مجموعه معماری تهران گاردن، حیاط سازی ساده معمولا با مشورت طراح و با تایید کارفرما انجام می شود. سپس طراح از تجربه و هنر خود برای طراحی حیاط ویلایی کوچک استفاده می کند. برای در نظر گرفتن جزئیات کار، طراحان ماهر و متخصص ما مدل و پلان های سه بعدی را در اختیار مالک قرار می دهند که در صورت تایید کارفرما تجهیزات، مواد، عناصر، نیروی کار و قیمت صفر تا صد پروژه محاسبه می شود.

حیاط سازی ساده

طراحی کف حیاط ویلا

در طراحی حیاط ویلایی کوچک مهمترین قسمت داشتن کفی ثابت و محکم است. برای جذابیت طراحی کف حیاط ویلا می توان طرح ها و نقش های مختلفی را دقیقا مطابق با سلایق کارفرما طراحی و اجرا نمود. متداول ترین متریال استفاده شده در کف حیاط ویلا سنگ، چوب، موزاییک و… می باشد. برای محوطه سازی ویلا یا حیاط ویلایی کوچک باید اصول و قوانین بیشتری رعایت شود. زیرا عدم رعایت هر یک از آنها باعث ایجاد مشکلاتی برای ساکنین می شود. استفاده بهینه از فضای کوچک در ویلاهایی با متراژ کم یکی از الزامات طراحی جهت ایجاد فضا برای ویلاهای کوچک است.

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی حیاط ویلایی ایرانی

یکی از ایده های خلاقانه برای طراحی حیاط ویلایی ایرانی، چیدمان بوته ها و درختان است. به عنوان مثال اگر می خواهید درختی در وسط باغ با توجه به ترجیحات خود داشته باشید، باید در انتخاب نوع درخت دقت کنید. در این صورت برای باغچه یک خانه کوچک بهتر است گیاهی مانند گیلاس، هلو، انار را انتخاب کنید که زیاد رشد نکند و آفت کمی داشته باشد.

طراحی حیاط ویلایی ایرانی

یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای تزیین حیاط خلوت ویلایی کوچک استفاده از باربیکیو در کنار آن است، می توانید از مبلمان کوچک و زیبا استفاده کنید تا صبحانه و شام را در حیاط خلوت خود صرف نمائید. همچنین استفاده از گلدان های دیواری در طراحی حیاط ویلایی کوچک بسیار مناسب است. در واقع فضای بسیار کمی را در حیاط اشغال می کند و وجود گل و گیاه تاثیر خاصی در زیبایی حیاط دارد. یکی دیگر از اقداماتی که جلوه غیرمنتظره ای را در طراحی یک حیاط کوچک ویلایی به ارمغان می آورد استفاده از چمن است. در واقع استفاده از چمن علاوه بر زیبایی بخشیدن به باغ ویلا، حس طراوت و شادابی را نیز به شما القا می کند و به باغ روح می بخشد. همچنین از ایده های خلاقانه برای حیاط ویلا، ساخت باغچه است، حتی اگر حیاط ویلا کوچک باشد. باغ داخل حیاط جذابیت و زیبایی خاصی به محیط اطراف می بخشد. برای حیاط یک ویلای کوچک بهتر است یک باغ زیبا در ابعاد کوچک بسازید. جهت این کار می توانید از پالت های چوبی ظریف و ساده استفاده نمائید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید