طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

برای آن که بتوانید بهترین الگو از طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی را برنامه ریزی کرده و برای اجرای آن اقدام کنید، لازم است که استانداردهای مربوط به این حوزه را به خوبی شناخته و نسبت به پیاده سازی آن ها اقدام نمایید. در اینجا به صورت مختصر به استانداردها و قوانین مربوط به طراحی و محوطه سازی باغ می پردازیم.

با ما همراه باشید.

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

برای آن که بتوانید بهترین ساختار از طراحی فضای سبز در یک باغ و همین طور محوطه سازی آن را تجربه کنید، لازم است که از پیش یک نقشه کامل از فضای موجود داشته و برای بخش بخش آن برنامه ریزی نمایید. این چیزی است که کمک خواهد کرد تا فضای سبز باغ مد نظر شما به بهترین شکل کامل شده و از تمام محوطه های مربوط به آن، نیز به درستی استفاده شود.

برای این منظور پیش از هر چیزی اندازه گیری های دقیق در محوطه و زمین موجود را در دستور کار خود قرار داده و مطابق با آن پیش بروید. این چیزی است که می تواند به شما یک نقشه اولیه از زمین داده و پس از آن روی کاغذ و در نقشه سه بعدی، برای محوطه سازی و ایجاد فضای سبز، پلان خود را ترتیب دهید.

استفاده از نرم افزارهای جدید و به روز که در سطح جهانی و استانداردهای بین المللی به کار بردن می شوند، در طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی بسیار موثر خواهد بود. این نرم افزارها برای طراحی انواع باغ ها از جمله باغ ژاپنی، باغ صخره ای، باغ اروپایی، باغ ایرانی، باغ آبی و … کاملا مناسب بوده و بهترین نتیجه را از آن ها به دست خواهید آورد.

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

برای آن که بتوانید بهترین سیستم در طراحی فضای سبز یک باغ را پیاده سازی کنید، لازم است که در مراحل طراحی آن، حتما به جزئیات دیگر از جمله سیستم آبیاری اتوماتیک و مدرن، لاشه چینی، دیوارکشی، نماسازی و … نیز توجه داشته باشید.

به همین تناسب باید برنامه ریزی درستی برای نگهداری از فضای سبز باغ تدوین شده و مطابق با آن برنامه رسیدگی و نگهداری از گل و گیاهان و به طول کلی هر چیزی که در فضای باغ قرار گرفته است، تدوین شود. در صورتی که باغدار از این برنامه پیروی کرده و مطابق با آن رسیدگی به فضای باغ را در دستور کار خود قرار دهد، نشاط و شادابی فضای سبز برای مدت طولانی حفظ شده و می توانید از دوام عالی آن برخوردار شوید.

طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی

طراحی باغ و باغ آرایی 

برای آن که طراحی باغ به بهترین شکل انجام شود، لازم است که حتما پلان اولیه برای طراحی باغ در نظر گرفته شده و مطابق با آن از مولفه های مختلف گل و گیاه، تزئینات، نورپردازی و … استفاده شود. بودجه در نظر گرفته شده برای تجهیز باغ، نخستین فاکتوری است که سبک طراحی باغ را مطابق با آن، برنامه ریزی می کنیم.

کلام آخر

در بالا جزئیاتی در خصوص طراحی فضای سبز باغ آرایی و محوطه سازی ارائه کردیم. شما برای برپایی چنین پلت فرمی به سراغ چه المان هایی رفته و فرایند کار از صفر تا 100 را چطور پیش می برید؟ نظرات و ایده های خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت به اشتراک گذاشته و همین طور این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود ارسال کنید.

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی چیست و چطور باید از آن بهترین بهره برداری را داشته باشیم؟ آتشدان ویلایی معمولا یک سازه سنگی است که در اشکال و ابعاد گوناگون در محوطه فضای…
ادامه مطلب
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.