طراحی پاسیو آپارتمانی

یکی از نقص ها و کمبودهایی که همیشه به زندگی آپارتمان نشینی وارد است، نبود فضای سبز و دور افتادن از محوطه های دلچسب و طبیعی است. در حالی که اگر آپارتمان شما دارای پاسیو باشد، می توانید با طراحی پاسیو آپارتمانی به شکلی استاندارد و با حداکثر بهره وری، استفاده بهتری از این فضا برده و در ضمن روح دلمرده و کسالت آور آپارتمان را شادی ببخشید.

در اینجا قصد داریم نگاهی به ایده های طراحی پاسیو آپارتمانی انداخته و درباره آن بیشتر بدانیم.

اصول و استانداردهای طراحی پاسیو آپارتمانی

در وحله اول باید نگاهی درست به شرایط و ابعاد پاسیو انداخته و مطابق با همان برای اجرای یک طرح ایده آل اقدام کرد. در صورتی که شکل و اندازه و موقعیت قرارگیری دیوار پاسیو اجازه دهد، استفاده از گیاهان بالا رونده و پیچکی دیواری در چنین فضایی عالی خواهد بود. به یاد داشته باشید که در یک پاسیو آپارتمانی علاقه مند هستیم تا حد امکان از گل و گیاهان بیشتری استفاده کرده و تا جایی که ممکن باشد فضا را بیشتر با المان های سرسبز انباشته کنیم.

این باعث خواهد شد تا زمانی که قدم به داخل پاسیو گذاشته و حتی از بیرون نگاهی به آن می اندازید، تمام کلافگی و کسالت ناشی از زندگی شهرنشینی و آپارتمان نشینی در شما رنگ ببازد.

به همین شکل می توان از کف زمین پاسیو برای گستراندن یک لایه چمن مصنوعی کمک گرفته و علی رغم غیرطبیعی بودن آن، به لحاظ رنگ و لعاب، فضا را با سبزی بیشتری همراه کرد.

شما می توانید با در نظر گرفتن وسعت فضای پاسیو، از گلدان های بزرگ و بلند استفاده کرده یا در صورتی که فضای شما محدود باشد، گلدان های ریز نقش تر و کوچک تری را برای تکمیل آن انتخاب کنید.

به هر ترتیب نوع چیدمان گلدان ها نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود و باید طوری آن ها را در فضا قرار دهید که بهترین کارایی و زیباترین جلوه را داشته باشند.

قیمت طراحی پاسیو آپارتمانی

بسته به این که چه طرح و سبکی را برای طراحی پاسیو آپارتمانی انتخاب کرده باشید، هزینه آن متغیر خواهد بود. اگر شما یک پاسیو کوچک داشته و بودجه چندانی نیز برای طراحی و اجرای آن در نظر نگرفته اید، می توانید با نگاه کردن به طرح های قبلی و قدیمی تر که پیش از این اجرا شده اند، ایده هایی به دست آورده و به صورت مستقل و شخصی برای طراحی فضای پاسیو و اجرای آن اقدام کنید.

کلام آخر

در بالا توضیحاتی در خصوص طراحی پاسیو آپارتمانی و اجرای آن ارائه کردیم. شما در صورتی که بخواهید پاسیو منزل یا محل کار خود را طراحی کرده و از آن حال و هوایی جدید به وجود بیاورید؛ چه سبک و مدلی را انتخاب کرده و مراحل طراحی و اجرای آن را چطور پیش می برید؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربرن وب سایت در میان بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید