طراحی پلان محوطه سازی ویلا

امروزه محوطه سازی ویلا و ساختمان امری تخصصی به شمار می رود که الزامی است به دست افراد ماهر و با تجربه انجام شود. طراحی پلان محوطه سازی ویلا از اولین و مهم ترین مراحل شروع یک پروژه موفق می باشد که با استفاده از عناصر طبیعی یا مصنوعی می توان زیبایی و منحصر به فردبودن محوطه را بیشتر نشان داد. مجموعه تهران گاردن با استفاده از متدهای روز دنیا توانسته با کم ترین هزینه ها و کوچک ترین متراژها، بهترین پلان محوطه سازی را ارائه دهد.

طراحی پلان محوطه سازی ویلا

کاربرد پلان محوطه سازی ویلا

به طور کلی محوطه سازی ویلا ارتباط مستقیم به طراحی پلان اصولی و استاندارد دارد. جهت طراحی و اجرای نقشه محوطه سازی منحصر به فرد و ایده آل می توان از المان های مختلف استفاده کرد. طراحی پلان محوطه سازی ویلا در راستای نشان دادن موقعیت همه ی عناصر و المان ها می باشد که معماران و طراحان ماهر با کمک نمادها طراحی می نمایند. توجه داشته باشید که طراحی پلان و نقشه محوطه سازی در مجموعه معماری تهران گاردن رایگان انجام خواهد شد و تا چندین بار امکان تغییر و اصلاح وجود دارد.

کاربرد-پلان-محوطه-سازی-ویلا

نکات مهم در طراحی پلان محوطه سازی ویلا

مهم ترین نکته در طراحی پلان محوطه سازی بررسی نوع کاربری فضا است. برای محوطه سازی ویلا ابتدا باید نقشه حیاط ویلا را با توجه به پتانسیل زمین منطقه ویلا و خواسته مشتری ترسیم کنیم. جمع آوری اطلاعاتی از قبیل نوع گیاهان سازگار منطقه، جهت باد و وضعیت خاک، وضعیت آب و نوع سیستم آبیاری باید برای تامین هزینه و زمان انجام شود. به طور کلی 1000 متر فضای بسیار مناسبی جهت ساخت و محوطه سازی ویلا می باشد که می توانید آبنما، استخر، فضای سبز، آلاچیق و غیره را طراحی کنید. توجه داشته باشید استفاده از نماهای کلاسیک و رنگ های سفید، کرم و بژ به افزایش فضای شما کمک می کند.

اصول-طراحی-پلان-محوطه-سازی-ویلا

اصول طراحی پلان محوطه سازی ویلا

از پرطرفدارترین سبک های طراحی پلان محوطه سازی، سبک های مدرن، کلاسیک و سنتی می باشد. اصول طراحی پلان محوطه سازی ویلا از سه مرحله زیر انجام می شود:

  • طراحی فرم و شکل محوطه سازی با انتخاب گیاهان و متریال متناسب با آب و هوا و جغرافیا دقیقا مطابق با نظرات مشتریان صورت گیرد. از آنجایی که گیاهان و درختان قابلیت تغییر شکل به کمک هرس را دارند، تاثیر زیادی در زیباسازی ویلا دارند.
  • تناسب نوع بافت سازه و گیاهان با یکدیگر به معنی ایجاد هماهنگی میان طراحی داخلی ویلا و خارجی می باشد.

* ایجاد کنتراست و تنوع در رنگ محوطه سازی، قابلیت تغییر شکل ها و بافت های مختلف بیرونی را دارد. توجه داشته باشید بیشتر از رنگ های مکمل در محوطه سازی ویلا استفاده نمائید؛ حتی استفاده از درختان و گیاهان همیشه سبز در نقشه ی محوطه سازی ویلا بسیار موثر خواهد بود.

اگر قصد طراحی پلان محوطه سازی ویلا را همراه با بهترین متریال و شیوه های روز دنیا را دارید؛ طراحان ماهر و متخصص تهران گاردن به بهترین شیوه می توانند نقشه و پلان های مختلفی طراحی نمایند.

شما چه تجربه ای در طراحی پلان محوطه سازی ویلا کسب نموده اید؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید