محوطه سازی مجتمع مسکونی

به طور کلی محوطه سازی مجتمع مسکونی یکی از بزرگترین و مهم ترین قسمت های بیرونی ساختمان و سازه به شمار می رود. المان های موثر در ایجاد فضای سبز و محوطه سازی مجتمع مسکونی به انتخاب پلان و نقشه اولیه، پوشش گیاهی، آبنما، محل پیاده روی و… بستگی دارد. تهران گاردن با به کارگیری مهارت و ایده پردازی های خلاقانه با هر میزان بودجه، بهترین محوطه سازی مجتمع مسکونی را دقیقا مطابق با میل و خواسته کارفرما انجام خواهد داد. توجه داشته باشید رعایت نکات ایمنی و استانداردهای جهانی از مهم ترین مولفه های یک محوطه سازی بی دردسر و با کیفیت می باشد.

محوطه سازی مجتمع مسکونی

زیبا سازی مجتمع مسکونی

زیبا سازی مجتمع مسکونی ارتباط مستقیم با طراحی فضای سبز، طراحی استاندارد بخش ورودی مجتمع، المان ها و عناصر موثر در محوطه سازی و.. دارد. به طور کلی فضای سبز و طراحی ورودی مجتمع مسکونی یکی از چشمگیرترین بخش های ساختمان مسکونی هستند. یک طراحی ورودی جذاب و ایده آل می تواند ارزش مجتمع مسکونی را دو چندان کند. با در نظر گرفتن مساحت و متراژ خارجی ساختمان های مسکونی، با توجه به میل و سلیقه کارفرما می توانید با ساخت و ایجاد المان های مختلف محیطی امن و ایده آل ایجاد نمائید.

زیبا سازی مجتمع مسکونی

طراحی حیاط منزل مسکونی

در بسیاری از انواع طراحی حیاط منزل مسکونی که تاکنون دیده اید ایجاد قرینه سازی به زیبایی بصری کمک بسیار می کند. از عناصر موثر در محوطه سازی مجتمع مسکونی، منازل و ساختمان های تجاری می توان به درختچه، گل و نیمکت های قرینه همراه با چیدمانی منظم اشاره نمود. توجه داشته باشید اندکی زیاده روی در این نوع طراحی، باعث ایجاد یکنواختی و عدم جذابیت برای عموم مردم خواهد شد. همچنین یکی از نکات مهم در طراحی حیاط و محوطه سازی ویلا یا مجتمع مسکونی، انتخاب نقطه کانونی است؛ به طور معمول برجسته ترین و جذاب ترین عناصر در این نقطه قرار خواهند گرفت که اغلب به عنوان نقطه مرکزی محوطه شناخته می شود.

فضای حیاط ساختمان

اساسا فضای حیاط ساختمان به سبک های مختلف مدرن، کلاسیک، سنتی، تلفیقی و… همراه با عناصری مانند نوع متریال، نورپردازی و پوشش گیاهی طراحی و اجرا می شود. نوع سبک منتخب محوطه سازی مجتمع مسکونی باید با طراحی داخلی ساختمان کاملا مطابقت داشته باشد.

طراحی حیاط منزل مسکونی

محوطه سازی مجتمع مسکونی به سبک مدرن

محوطه سازی مجتمع مسکونی به سبک مدرن با استفاده از ادقام متریالی مانند شیشه، چوب و سنگ امکان پذیر است. این سبک بدون هیچ محدودیتی تمام انتظارات کارفرما را برآورده می نماید. به عنوان مثال کف پوش ها و دیوارها با وجود تفاوت در جنس متریال می توانند با همرنگ بودن و ایجاد هارمونی به افزایش فضای محوطه هم کمک نماید.

محوطه سازی مجتمع مسکونی به سبک کلاسیک

در محوطه سازی مجتمع مسکونی به سبک کلاسیک به طور معمول از سنگ گرانیت، مرمر و حتی سیمان سفید استفاده می شود. اگر در دسته افرادی قرار دارید که به سبک کلاسیک بسیار علاقه مند هستید، با کمترین هزینه هم می توانید از یک محوطه رومی کلاسیک بهره مند شوید. به طور کلی سیمان سفید مقرون به صرفه ترین ماده ای است که می توان از آن برای اجرای سبک کلاسیک در محوطه سازی مجتمع مسکونی استفاده کرد. در این سبک علاوه بر پوشش گیاهی منحصر به فرد، استفاده از مجسمه های سنگی و طرح قدیمی در گوشه و کنار حیاط، زیبایی بصری محوطه سازی را دو چندان می کند.

 

اگر قصد محوطه سازی مجتمع مسکونی با بهترین متریال و متدهای روز دنیا را دارید، مجموعه متخصص تهران گاردن با استفاده از بهترین پلان های محوطه سازی، فضای سبزی با امکانات رفاهی کامل طراحی و اجرا می نماید.

آیا شما تجربه ای در محوطه سازی مجتمع مسکونی کسب نموده اید؟ از چه پوشش گیاهی برای ایجاد فضای سبز استفاده می نمائید.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید