نمای ساختمان ویلایی همکف

همواره مهم ترین بخش جهت زیبا سازی ساختمان، طراحی نما است. انواع مختلفی از نماها وجود دارند که متناسب با سلایق کارفرما قابل اجرا می باشد. طراحی نمای ساختمان ویلایی همکف در عین حال مجلل با استفاده از متریال با کیفیت سنگی یا سرامیکی بسیار پرطرفدار بوده است. طراحان ماهر تهران گاردن با بررسی انواع سبک های مختلف مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، سنتی، مینیمال، روستیک و تلفیقی بهترین نمای ساختمان ویلایی همکف را دقیقا مطابق با خواسته های مشتریان عزیز ارائه می دهد.

نمای ساختمان ساده و شیک

نمای کلاسیک یکی از انواع نمای ساختمان ساده و شیک به شمار می رود که امروزه اکثر مردم و معماران برای طراحی نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می کنند. اگر به طراحی داخلی خانه خود رنگی سلطنتی بخشیده اید، بهتر است از نمای رومی یا کلاسیک برای تزئین نمای بیرونی ساختمان خود استفاده نمائید. اساسا مصالح استفاده شده در سبک رومی یا کلاسیک از دوام بیشتری نسبت سایر سبک ها برخورداراند و در طراحی نما ویلا از سنگ هایی مانند مرمر، گرانیت و سیمان سفید نیز استفاده می شود. جهت طراحی و ساخت نمای ساختمان ساده و شیک اغلب از عناصر پیش ساخته مانند ستون های تزئینی کوتاه و بلند، سر ستون، طاق های بزرگ، کتیبه و قاب پنجره های آماده استفاده می شود.

نمای ساختمان دو طبقه تراس دار

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و کمبود زمین، بیشتر خانه ها دو طبقه ساخته می شوند. طراحی نمای ساختمان دو طبقه تراس دار به سبک مدرن بدون کوچک ترین محدودیت ها و شرایط خاص قابل اجرا می باشد. شما با هر میزان بودجه با استفاده از متریالی مانند چوب، شیشه و سنگ به راحتی می توانید نمای ساختمان دو طبقه تراس دار مدرن داشته باشید. یکی دیگر از عناصر مهم در ساختار ساختمان دو طبقه استفاده از سقف های شیروانی همراه با  مصالح و متریال چوبی است. به طور کلی برای پله، نرده و سقف از چوب و برای امور دیگر از فلز استفاده می شود که در برابر هر شرایط جوی بسیار مقاوم و سبک بوده است و نصب بسیار آسانی دارد.

نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی

جهت طراحی نمای بیرونی ساختمان یک طبقه ایرانی از مصالح مختلفی استفاده می شود که مهم ترین آن ها سنگ و آجر است. جهت القای حس بناهای ایرانی، مصالحی مانند آجر نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. همچنین استفاده از این نوع متریال برای انواع اقلیم ها و محیط های مختلف بسیار ایده آل می باشد.

همانطور که می دانید سبک ایرانی از بهترین سبک های ساختمان های دو طبقه پرطرفدار و زیبا می باشد. عموما سنگ ها از انواع مختلف گرانیتی، گوراتزیت و تراورتن تشکیل شده اند که هر کدام دارای مدل های مختلفی هستند.

  • نمای سنگ گرانیت قطعا می تواند یک خانه دو طبقه شیک ایجاد کند که بسیار مجلل است؛ استفاده از این سنگ برای نما نیز از قیمت بالایی برخوردار است و کیفیت و دوام بالایی نیز دارد.
  • سنگ تراورتن نوعی سنگ رسوبی سفید رنگ همراه با سوراخ های ریز می باشد که دارای سطح براق و صاف است. این نوع سنگ در بازار ایران با قیمت بسیار مناسبی عرضه می شود.
  • گوراتزیت از نظر ساختار بسیار شبیه به سنگ گرانیت است اما با قیمتی ارزان تر عرضه بازار می شود و دوام بالاتری دارد، این سنگ از شن و ماسه حاوی کوارتز تحت فشار و دمای بالا ساخته شده است.

در مجموع استفاده از نمای سنگی برای نمای ساختمان ویلایی همکف انتخاب بسیار ایده آلی است؛ زیرا سنگ علاوه بر زیبایی، عمر طولانی دارد و عایق آتش و صدا نیز می باشد.

اگر قصد طراحی و ساخت نمای ساختمان ویلایی همکف را دارید؛ طراحان ماهر و متخصص مجموعه تهران گاردن به راحتی با بدست آوردن سلایق مشتریان عزیز با توجه به میزان بودجه در دسترس، دقیقا در راستای خواسته های کارفرما بهترین و خلاقانه ترین ایده پردازی ها را در طراحی انواع نما به سبک مدرن، کلاسیک، سنتی و… پیاده سازی می کنند. در نظر داشته باشید در مجموعه تهران گاردن پلان های اولیه برای طراحی نمای ساختمان به خواست کارفرما تا چندین بار قابل اصلاح و تغییر می باشد.

شما در زمینه نمای ساختمان ویلایی همکف چه تجربه ای در انتخاب متریال کسب نموده اید؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.