هزینه اجرای روف گاردن

امروزه طراحی و اجرای روف گاردن در بسیاری از ساختمان های مسکونی و تجاری از امور ضروری به شمار می رود. همچنین طراحی روف گاردن بر روی پشت بام ساختمان های قدیمی یا بازسازی شده، روحی دوباره به ساختمان و سازه می بخشد. از عناصر مهم در اجرای روف گاردن می توان به نوع سبک و متریال، نوع پوشش گیاهی، المان های تزئینی و از همه مهم تر هزینه اجرای روف گاردن اشاره نمود.

هزینه اجرای روف گاردن

مجموعه تخصصی تهران گاردن هزینه اجرای روف گاردن را دقیقا مطابق با میزان بودجه و سلیقه کارفرما در همان مراحل اولیه تعیین می نماید.

با ما همراه باشید تا جوانب کامل هزینه اجرای روف گاردن را مورد بررسی قرار دهیم.

اجرای روف گاردن تهران

انواع طراحی روف گاردن

بدون شک ایده فضاسازی خلاقانه همراه با پوشش گیاهی متناسب با اقلیم، یکی از دلایل اصلی محبوبیت ساخت انواع طراحی روف گاردن در بسیاری از آپارتمان ها و برج ها در گوشه و کنار شهرها است. به طور کلی طراحی روف گاردن تحقق یک باغ زیبا با انواع گل و گیاهان بر روی پشت بام ساختمان می باشد. طراحی روف گاردن از انواع مختلف سبک های گسترده، فشرده و ترکیبی تشکیل شده اند که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. در واقع ایجاد فضای سبز بر روی هر سقفی قابل اجرا است، کافی است عایق بندی و کانال های زهکشی و همچنین سیستم آبرسانی به درستی ساخته شود. همچنین برای رشد بهتر و زیباسازی درختان و گیاهان، الزامی است از خاک حاصلخیز متناسب با پوشش گیاهی استفاده شود. حال به بررسی انواع مختلف روف گاردن می پردازیم:

روف گاردن ترکیبی

روف گاردن گسترده

در روف گاردن گسترده که به عمق کم معروف است، تنها امکان استفاده از گیاهان خاصی که ریشه کوتاهی دارند، مقدور می باشد؛ زیرا این نوع گیاهان برای رشد و بالغ شدن به خاک کمی نیاز دارند. علاوه بر این، روف گاردن گسترده به دلیل سبک وزن بودن از هزینه طراحی و ساخت مناسب تری برخوردار است که برای عموم مردم قابل اجرا می باشد.

روف گاردن فشرده یا متراکم

روف گاردن فشرده یا متراکم دارای زیرساختی مشابه زمین است که قابلیت نگهداری و رشد هر نوع گیاه یا درختچه ای را دارد. به دلیل استفاده از مصالح و خاک زیاد در این قسمت، وزن سنگینی به ساختمان می افزاید. به همین دلیل توجه به ظرفیت تحمل وزن ساختمان در هنگام طراحی و اجرا ضروری است. استفاده از مصالح و متریال مختلف، هزینه های زیادی را برای اجرای این سیستم به همراه دارد. علاوه بر این، اگر ساختمان مقاومت لازم را برای تحمل وزن روف گاردن ندارد، الزامی است با اعمال سیستم های تخصصی، مقاومت خانه را افزایش دهیم که هزینه زیادی را به همراه ندارد.

روف گاردن فشرده یا متراکم

روف گاردن ترکیبی

اساسا روف گاردن ترکیبی که از پرطرفدارترین و محبوب ترین نوع روف گاردن ها در میان عموم مرد قرار گرفته است؛ از ترکیب سبک های دو نمونه قبلی تشکیل شده است. در این سبک هیچ محدودیتی از نظر طراحی، میزان بودجه و اجرا نخواهد بود.

اجرای روف گاردن تهران

در شهر تهران عواملی مانند تخریب پارک ها، جنگل های طبیعی و مصنوعی جهت ساخت و ساز مراکز مسکونی و تجاری، علت اصلی جهت پرطرفدار بودن اجرای روف گاردن تهران می باشد. توجه داشته باشید جهت طراحی و ساخت روف گاردن تهران رعایت نکات ایمنی بر اساس استانداردهای جهانی از مهم ترین مولفه های اجرای یک پروژه موفق خواهد بود.

اگر قصد برآورد هزینه اجرای روف گاردن را قبل از شروع پروژه دارید؛ گروه معماری تهران گاردن با تعیین المان و عناصر مورد نیاز، کیفیت متریال منتخب کارفرما و سبک دلخواه مشتری به راحتی صفر تا صد هزینه ها را شفاف سازی خواهد کرد.

کدام سبک در طراحی و ساخت روف گاردن بیشتر مورد پسندتان واقع شده است؟

 نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی

آتشدان ویلایی چیست و چطور باید از آن بهترین بهره برداری را داشته باشیم؟ آتشدان ویلایی معمولا یک سازه سنگی است که در اشکال و ابعاد گوناگون در محوطه فضای…
ادامه مطلب
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.