پرسپکتیو دو نقطه ای ویلایی

در پرسپکتیو دو نقطه ای ویلایی، مجموعه ای از خطوط موازی نقاط محو را خواهیم داشت. به طور دقیق تر هر چیزی را که در پرسپکتیو 2 نقطه ای ترسیم یا مشاهده می کنیم، به شکلی است که بخش اصلی را در گوشه دیده و دو مجموعه خط موازی از ما دور شده و به نقاط ناپدید می رسند.

بنر مشاوره تلفنی

در طراحی ویلا نیز استفاده از این ساختار کمک خواهد کرد تا یک طرح اولیه از چیزی که باید در اختیار داشته و بتوان روی آن نتیجه گیری هایی ابتدایی کرده و یک برداشت کلی از نما و ساختار ویلایی به دست آورد. از این روی به نظر می رسد که داشتن یک پرسپکتیو دو نقطه ای کمک کند تا پیش از ساخت ویلا بتوان در خصوص برخی از وجوه آن و همین طور طرح کلی، ارزیابی هایی اولیه داشت و در صورت نیاز نسبت به تغییراتی در آن ها تصمیم گیری کرد.

آیا معماران از پرسپکتیو دو نقطه ای استفاده می کنند؟

در حقیقت یکی از کاربردهای بسیار جالب از طراحی پرسپکتیو، به کار بردن آن در معماری و طراحی داخلی ویلا است. پرسپکتیو دو نقطه ای ویلا را نمای مایل نیز می خوانند، زیرا در اینجا ما شیء فضای داخلی، را از یک گوشه مشاهده می کنیم و به معنای واقعی در کنج آن برای دیدن فضا قرار داریم.

قوانین پرسپکتیو دو نقطه ای چیست؟

این یک پرسپکتیو خطی است که در آن خطوط موازی در امتداد عرض و عمق یک جسم به صورت ملاقات در دو نقطه مجزا در افق که 90 درجه از همدیگر فاصله دارند نشان داده شده و از تقاطع مشترک خطوط برون‌تابی اندازه‌ گیری می‌ شود.

چرا پرسپکتیو دو نقطه ای مفید است؟

پرسپکتیو دو نقطه ای یک شی را از کنار با دو نقطه ناپدید نشان می دهد. این واقع بینانه ترین دید را از یک محصول ارائه می دهد، زیرا لبه مورد را همانطور که ما می بینیم نشان می دهد. اغلب برای تولید نقاشی های واقع گرایانه از یک شی استفاده می شود. همین طور در طراحی ویلا نیز به کار بردن این نوع طراحی، فوق العاده موثر خواهد بود.

هدف از پرسپکتیو دو نقطه ای در طراحی ویلا چیست؟

پرسپکتیو در هنر معمولاً به نمایش اشیا یا فضاهای سه بعدی در آثار هنری دو بعدی اشاره دارد. هنرمندان از تکنیک های پرسپکتیو برای ایجاد تصوری واقعی از عمق استفاده می کنند، “بازی با” پرسپکتیو برای ارائه تصاویر دراماتیک یا گمراه کننده. در طراحی ویلا نیز با کاربرد مشابهی روبرو هستیم. به این ترتیب که طراح با استفاده از این نوع طراحی، می تواند تصویری واقعی از عمق ایجاد کرده و به واسطه آن، قضاوت بهتری درباره فضا خواهیم داشت.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید