پلان روف گاردن مسکونی

ساختمان های مسکونی با دوری از فضای سبز و محوطه های باغی، کسل کننده و بی روح به نظر می رسند. با اضافه کردن باغچه در ایوان ها یا روف گاردن در این سازه ها، می توان تا حدود زیادی این نقصان را برطرف کرد. از این روی داشتن یک پلان روف گاردن مسکونی متناسب با شرایط جغرافیایی و وضعیت ساختمان، می تواند کمک بزرگی به بازگرداندن روح نشاط و سرسبزی به بنای مدرن فعلی انجام دهد.

با ما همراه باشید.

پلان روف گاردن

جزئیات پلان روف گاردن مسکونی 

روف گاردن که در واقع همان پشت بام سرسبز است، یکی از ساختارهایی محسوب می شود که در تلفیق با معماری مدرن، می تواند حال و هوای متفاوتی در زندگی شهری به وجود بیاورد. با توجه به سبک طراحی روف گاردن، شما امکانات زیادی برای انتخاب راحت مدل ها و الگوهای مختلف در چنین فضایی خواهید داشت.

به طور مثال یک ایده می تواند استفاده از فضای نشیمن و چیزی شبیه به یک بخش کفی برای غذاخوری در محوطه روف گاردن باشد که با باغچه های انبوه محاصره شده است. در این حالت زمانی که برای صرف غذا (شام)، در این بخش غذاخوری روف گاردن باشید، فضای سبز اطراف نشاط زیادی به شما خواهد بخشید.

پلان روف گاردن مسکونی

پس از آن که پلان روف گاردن مسکونی طراحی شده و در مدل سه بعدی، تمام ایرادات و مشکلات آن برطرف شد؛ باید تیم وارد فاز اجرایی شود. در فاز اجرایی پیش از هر چیزی به سراغ ایزولاسیون و زهکشی پشت بام رفته و باید کاملا تمام فضای آن با متریال ضدآب، تجهیز شوند.

اگر قرار باشد که در پشت بام کاشت چمن و گیاهان مختف را داشته باشیم، آبیاری آن ها در روتین عادی نگهداری از روف گاردن قرار می گیرد. به این شکل نیاز است که محوطه کاملا ضدآب بوده و امکان شستشو و آبیاری به راحتی فراهم باشد.

به علاوه ایزولاسیون کردن موجب خواهد شد تا عمر گل و گیاهان و همین طور مصالح ساختمانی بالا رفته و هیچ ایرادی در این خصوص بروز پیدا نکند.

پس از آن لازم است که حتما در انتخاب خاک دقت لازم را به خرج دهید. در صورتی که خاک دارای کیفیت مناسبی نبوده و عملیات کاشت گل و گیاهان نیز تخصصی و با مراقبت ها و اصول درست پیش نرود؛ نمی توان انتظار داشت که نتیجه کار مطابق با چیزی باشد که برای آن برنامه ریزی کرده اید.

طراحی پلان روف گاردن

از این روی باید در انتخاب نوع خاک و پوشش های گیاهی به دنبال بهترین ها رفت تا ضمن داشتن طول عمر قابل توجه، دارای پایداری در شرایط تابش مستقیم نور خورشید از ارتفاعی بالاتر را داشته باشند.

در انتخاب گل و گیاهان و پوشش خاک روف گاردن، حتما به میزان تحمل بار سازه ساختمانی نیز توجه داشته باشید.

نتیجه گیری

در بالا توضیحات مختصری در خصوص پلان روف گاردن مسکونی ارائه  کردیم که می تواند پیش از تصمیم گیری قطعی به انجام این کار، به شما کمک کند. شما چه جزئیات دیگری را به این موارد افزوده و در صورتی که نیاز به ایجاد یک روف گاردن در فضای پشت بام ساختمان مسکونی یا اداری خود داشته باشید، به سراغ چه ایده هایی رفته و مراحل کار را چطور پیش می برید؟

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید