پلان ویلا در منطقه کوهستانی

همواره مناطق کوهستانی بهترین و زیباترین مکان ها برای ساخت ویلا هستند. به طور کلی پلان ویلا در منطقه کوهستانی متاثر از عناصر طبیعی و توپوگرافی است که در طراحی این نوع ویلاها باید تعادل و پایداری پلان ویلا و شیب زمین مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا امکان خاک برداری زمین بسیار کم است، علاوه بر این نوع طبیعت این منطقه از سنگ های درشت ساخته شده است که تحت هیچ شرایطی اجازه حفاری عمیق را نمی دهد. بنابراین طراحی نهایی باید تا حد امکان به خاکریزی و خاکبرداری کمتری نیاز داشته باشد. گیردینو مجموعه ای از یک تیم حرفه ای طراحی ویلا می باشد که علاوه بر ایجاد بهترین پروژه ها در همه سبک ها و مناطق، کیفیت کاربسیار بالا و پایداری هم دارند.

پلان ویلا در منطقه کوهستانی

طراحی ویلا در اقلیم سرد و کوهستانی

اگر قصد طراحی ویلا در اقلیم سرد و کوهستانی و مناطق تپه ای را دارید، بهتر است صفر تا صد پروژه طراحی ویلا را به یک طراح ماهر و متخصص بسپارید. در گروه معماری گیردینو جهت یک طراحی ویلا کوهستانی، ابتدا با ارائه پلان ویلا در منطقه کوهستانی به کارفرما صفر تا صد پروژه و برآورد قیمت ها انجام خواهد شد. به طور کلی از بارزترین ویژگی های منطقه کوهستانی به شیب تند زمین می توان اشاره نمود. همچنین طراح پلان ویلا باید تجربه کافی برای طراحی ویلا در زمین شیبدار را داشته باشد و نقشه وی با توجه به شیب زمین ترسیم شود.

ساخت و طراحی ویلا کوهستانی با بهینه ترین هزینه

هزینه طراحی ویلای کوهستانی

نکته قابل تامل در پلان ویلا در منطقه کوهستانی، خطر ریزش کوه و سیل ناشی از باران و آب شدن برف در کوه است که بخش پایین کوه را تهدید می کند. بنابراین نقشه برداری این منطقه باید به طور دقیق و کامل انجام شود تا اثرات مخرب به حداقل برسد. یکی دیگر از دغدغه های مشتریان عزیز برآورد هزینه طراحی ویلای کوهستانی می باشد. افراد زیادی بر این باورند که طراحی ویلا نیاز به بودجه زیادی دارد که هر کسی قادر به پرداخت آن نمی باشد. مجموعه گیردینو با هر هزینه ای امکان پلان ویلا در منطقه کوهستانی را فراهم ساخته است و کارفرما در هر مرحله قادر به تغییر و اصلاح نقشه خواهد بود.

خانه ویلایی کوهستانی

انواع سبک های طراحی ویلای کوهستانی

انواع سبک های طراحی ویلای کوهستانی نظیر مدرن، سنتی، کلاسیک و… همواره بسیار پرطرفدار بوده اند. در طراحی یک ویلای مدرن کوهستانی باید اصل سادگی و استفاده از پنجره های بسیار بزرگ رعایت شود اما در طراحی ویلای کوهستانی کلاسیک الزامی است هماهنگی میان ساختمان و فضا در نظر گرفته شود. همچنین محوطه سازی ویلا کوهستانی اغلب متناسب با شیب زیاد زمین صورت می گیرد. همانطور که گفته شد توجه به جهت ساخت ویلا برای لذت بردن از منظره زیبای اطراف و دریافت نور خورشید بسیار مهم است. این مورد معمولا توسط تراس و بالکن ارائه می شود اما میزان و اهمیت قسمتی مانند تراس در ویلای کوهستانی کمتر از اهمیت آن در ویلای ساحلی است. در واقع یک پنجره به جای یک تراس، منظره ای ایده آل از ویلای کوهستانی خارج از ساختمان ایجاد می کند.

پلان ویلا اقلیم سرد و کوهستانی

با یک پنجره شیشه ای می توانید به راحتی زیبایی طبیعت را به داخل ویلا بیاورید و نور مناسب را وارد خانه کنید. مزیت پنجره در مقایسه با تراس محافظت در برابر سرمای کوه است. می توانید بدون تحمل هوای سرد از پشت پنجره آنچه را که می خواهید ببینید و هر زمان که احساس کردید هوا خوب است پنجره را باز کنید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید