طراحی باغچه در حیاط کوچک منزل

[flexy_breadcrumb]

برای طراحی باغچه در حیاط کوچک منزل، خلاقیت و ایده پردازی حرف اول را می زند. استفاده از ایده های خلاقانه و منحصر به فرد در کنار رعایت اصول باغچه سازی شما را به یک طراحی جذاب و قابل قبول می رساند. مجموعه فنی و مهندسی تهران گاردن استفاده از عناصر مختلف مانند چوب، سنگ و نورپردازی در باغچه ایرانی را به شدت پیشنهاد می دهد.

به طور کلی نورپردازی در طراحی باغچه در حیاط کوچک منزل به دو بخش نورپردازی اصلی و هدفمند و نورپردازی دکوراتیو تقسیم می شود. جهت نورپردازی اصلی بهترین گزینه استفاده از چراغ های بزرگ و پرنور می باشد و برای نورپردازی تزئینی بهترین گزینه در طراحی باغچه ویلا استفاده از چراغ های کوچک و رنگی است.

طراحی باغچه باریک
برخلاف تصور عموم مردم، جهت انتخاب گل و گیاه برای استفاده در یک طراحی باغچه باریک محدودیتی وجود ندارد. گزینه های زیادی برای طراحی باغچه باریک وجود دارد که ایده آل ترین آن ها استفاده از چمن کوتاه با رشد سریع است. همچنین برخی از افراد ترجیح می دهند به جای چمن قسمت اعظم کف باغچه را با سنگ یا چوب طبیعی بپوشانند که البته به طراحی مدرن نزدیکتر به نظر می رسد.

طرح باغچه سنتی
با کاشت گیاهان سازگار با آب و هوای شهر خود می توانید بهترین طرح باغچه سنتی را در حیاط منزلتان ایجاد نمائید. باغچه های بزرگ فضای مناسبی برای ایجاد طرح باغچه سنتی همراه با انواع گیاهان و گل های رنگارنگ به شما می دهد. تزیین طرح باغچه سنتی به کمک سنگ های مختلف زیبا و رنگارنگ، مجسمه های قدیمی و ساخت حوض های کوچک بسیار جذاب به نظر می رسد. همچنین برای ایجاد یک مسیر پیاده روی کوچک در وسط باغچه می توانید از متریالی مانند سنگ، آجر، چوب، پلاستیک، سنگریزه یا ترکیبی از سنگ و چمن مصنوعی استفاده کنید.

مدل باغچه حیاط کوچک ایرانی
طراحی باغچه در حیاط کوچک منزل با سبک های مختلفی مانند مدرن، کلاسیک، سنتی یا تلفیقی همواره بسیار پرطرفدار بوده است. طراحی ساده همراه با ایده پردازی، زیبایی باغچه را دو چندان خواهد کرد. همچنین از یک هارمونی رنگ ثابت برای طراحی باغچه استفاده نمائید. چه بسا رنگ های به کار برده شده می تواند مرز بین گل و گیاهان و داخل و خارج باغچه را از هم جدا کنند. یکی دیگر از ایده هایی که می توانید در طراحی باغچه در حیاط کوچک منزل استفاده کنید، به کاربردن سنگ های کوچک و بزرگ است. استفاده از سنگ های مختلف در رنگ های متفاوت می تواند در محوطه سازی ویلا و ایجاد نمای زیبا و جذاب کمک کند. رنگ های مشابه یک ارتباط بصری بین فضای داخلی باغچه و نمای بیرونی آن ایجاد می کند.

اگر در دسته افرادی قرار دارید که مدل باغچه حیاط کوچک ایرانی خود را انتخاب نموده اید و برای خرید متریال، مواد و نوع گیاهان احساس سردرگمی دارید، تنها کافی است از مشاره و بازدید حضوری رایگان تهران گاردن بهتره مند شوید تا اجرا پروژه از صفر تا صد با کمترین قیمت ها انجام شود.
شما چه نوع باغچه ایرانی مورد پسندتان قرار می گیرد؟ از چه رنگ هایی در طراحی باغچه استفاده خواهید کرد؟
نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.