طراحی نمای ویلا دوبلکس مدرن

طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن همانند دیگر نماها تأثیر مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و نیز نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می گردد. در این نوع نما تلفیقی از متریال و مصالح متنوع و مختلف به کار برده می شود و به همین دلیل هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. در طراحی ویلا دوبلکس مدرن از سقف های فلت و شیشه های سرتاسری و بزرگ به اضافه مکعب های تو در تو و تزئینات لوکس و سنگ های گران قیمت استفاده می شود که در عین سادگی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است. از پر کاربردترین مصالح مورد استفاده در نمای ویلاهای دوبلکس مدرن می توان شیشه، چوب، انواع فاز و سیمان را نام برد. اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری راجع به این سبک از طراحی نما، ویژگی ها، انواع و نحوه اجرای آن اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه این مطلب از وبسایت تهران گاردن همراه ما باشید.

بهترین نمای ویلای دوبلکس مدرن کدام است؟

بهترین نمای ویلای دوبلکس مدرن نمایی است که دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد باشد. بدین معنی که از استحکام و مقاومت بالای تجهیزات و نیز عایق بندی در برابر سرما، گرما، سر و صدا، زلزله، سیل، آتش سوزی و رطوبت برخوردار باشد. داشتن نور کافی و درخشندگی از دیگر مشخصه های نمای ویلای دوبلکس مدرن است. رنگ مصالح و متریال های استفاده شده در نمای ساختمان ویلا باید به گونه ای انتخاب شود که در اثر عوامل مختلفی همچون باد و باران و نور خورشید دچار تغییر نشوند. به همین دلیل، شرایط اقلیمی و جغرافیای منطقه، یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب مصالح ویلای دوبلکس مدرن است. زیرا زمانی که شما از مصالحی سازگار با محیط و شرایط حاکم بر آن استفاده کنید، نمای شما دوام و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

انواع نمای ویلاهای دوبلکس مدرن

بسته به اینکه چه ایده هایی را در سر می پرورانید و قصد استفاده از چه متریال و مصالحی را دارید، انواع مختلفی از نمای ویلاهای دوبلکس مدرن وجود دارد. در این بخش قصد داریم تا ضمن معرفی هر یک از این مدل ها، توضیحات کوتاهی را راجع به آن ها ارائه دهیم.

1.    نمای سنگی

اولین مورد از این لیست، نمای سنگی است. یکی از نماهای مورد استفاده برای نمای ویلای دوبلکس مدرن نمای سنگی است که با گذشت زمان تغییر نکرده و به همان حالت اولیه خود باقی می ماند. در ضمن هیچ گونه آلودگی را به خود جذب نمی نماید و مقاومت آن در برابر فشار و ضربه بسیار بالاست.

2.    نمای سیمانی

یکی از شاکله های خارجی که قدمت بالایی در طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن دارند، نماهای سیمانی هستند که به نسبت دیگر نماها سرعت اجرای آن بر روی اسکلت ساختمان ویلا بالاتر است.

3.    نمای آجری

نمای آجری در مقایسه با دیگر مصالح مورد استفاده در طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

4.    نمای مونولیت

یکی از نماهای منعطف و با وزن مناسب نمای مونولیت است که علاوه بر زیبایی فوق العاده به آسانی نصب می‌گردد. از جمله ویژگی های منحصر به فرد این نوع نما می توان به استحکام و مقاومت بالای آن در برابر رطوبت، حرارت و نیز سرما و گرما اشاره کرد.

5.    نمای بایرامیکس

یکی از ویژگی های نمای بایرامیکس قابلیت شستشوی آن با آب بدون رسیدن هیچ گونه آسیبی به نمای ویلا است. علاوه بر این نمای بایرامیکس دارای استحکام بسیار بالایی است که در برابر آلودگی های هوا و نیز سرما و گرما و نور آفتاب تغییر حالت نمی دهد.

اجرای نمای ویلا دوبلکس مدرن

لازمه اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن استفاده از طرح متناسب به همراه مصالح و متریال های مناسب و با کیفیت و یک گروه اجرایی متخصص می باشد، چرا که اجرای این گونه نما از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.

اصول و نکات مهم در اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن

اصول طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن اصول ثابت و پیش بینی شده ای هستند که با ورود به این ویلاها متوجه این اصول و تفاوت آن ها با دیگر سبک های طراحی نما در دیگر ویلاها خواهید شد. اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید، مطالعه موارد زیر را از دست ندهید.

1.    شرایط جغرافیایی

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی و اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن شرایط جغرافیایی و آب وهوایی منطقه مورد نظر برای اجرای نما می باشد.  شرایط جغرافیایی تاثیر مستقیم در انتخاب نوع مصالح برای طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن دارد.

2.    استفاده از پنجره های قدی و سرتاسری

استفاده از پنجره های قدی و سرتاسری از دیگر ویژگی ها و نکات مهم در اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن است که باعث نور بیشتر و نیز گسترش زاویه دید از داخل ویلا به محیط بیرون از ویلا می گردد.

3.    استفاده از تکنیک قوس

استفاده از فرورفتگی در پوسته ویلا از دیگر نکات مورد توجه در اجرای نمای ویلاهای دوبلکس مدرن می باشد، چرا که باعث ایجاد نمای دو بعدی به سه بعدی شده و سایر بیشتری برای نمای ویلا ایجاد می کند‌ و در محل بازشوها این فرورفتگی ها از تابش مستقیم نور آفتاب جلوگیری می کنند.

4.    توازن، تناسب و تعادل

علاوه بر نکات گفته شده در طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن باید به عواملی همچون اصول ترکیب رنگ و توازن و تناسب و تعادل ‌توجه نمود چرا که کاربرد رنگ های متناسب با نما و نیز متریال های مورد استفاده علاوه بر ایجاد توازن و هماهنگی با فضای اطراف باعث کاهش هزینه ها می گردد.

5.    توجه به ارتفاع استاندارد سقف

توجه به ارتفاع استاندارد سقف در ویلاهای دوبلکس مدرن از دیگر موارد مهمی است که سبب تمایز این نوع ویلاها از ویلاهای دو طبقه می‌شود.

6.    فرم گرایی و عملکرد گرایی

همچنین در طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن باید به فرم گرایی و عملکرد گرایی آن توجه خاص داشت. در فرم گرایی به طراحی فرم ساختمان متناسب با شرایط اقتصادی کارفرما و نیز ابعاد، مساحت نما، جغرافیا و نقشه منطقه توجه می شود. در این نوع نما یک لابی برای جداسازی فضاهای مختلف در نظر گرفته می‌شود. به علاوه یک فضای خالی در میانه بنای ساختمان ویلای دوبلکس به‌عنوان وید طراحی می‌گردد که باعث ایجاد زاویه دید بین دو طبقه بالا و پایین می شود.

طراحی حجم و ساختار نمای ویلای دوبلکس مدرن

معمولا در طراحی حجم و ساختار نمای ویلای دوبلکس مدرن از طبقه اول برای  ساخت نشیمن، آشپزخانه، نهار خوری، سرویس بهداشتی و از طبقه بالا برای ساخت اتاق خواب و اتاق مطالعه و غیره بهره می برند استفاده از  باکس و مکعب در طراحی نمای ویلاهای دوبلکس مدرن به رویکردی در طراحی حجم تبدیل شده است. طراحی نمای این نوع ویلاها به صورتی است که در آن مکعب ها به عقب و یا‌ جلو قرار گرفته اند که این جای گیری مکعب ها بر روی ساختمان ویلا باعث به وجود آمدن مکعب های تو در تو با عمق متفاوت و حجم معماری منحصر به فرد نسبت به یک ساختمان با حجم مکعبی ساده شده است.

قیمت اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن

عوامل مختلفی همچون مواد و مصالح و متریال های به کار رفته، اندازه و متراژ نمای ویلا، نحوه اجرای نمای شیشه ای، نوع شیشه ها و پروفیل و غیره در قیمت تمام شده اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن تاثیر گذار هستند. بیشترین مصالح مورد استفاده در در این نوع نما شیشه، چوب، آجر، کامپوزیت، کرتین وال و غیره می باشند. از سوی دیگر هرچه اندازه و متراژ نمای ویلا بیشتر باشد، به همان اندازه هزینه بیشتری برای اجرای نما لازم خواهد بود. به عنوان مثال نماهای شیشه ای دارای انواع مختلفی از جمله نمای شیشه ای اسپایدر، نمای شیشه ای اسکای لایت، نمای شیشه کرتین وال، هندریل شیشه ای می باشند که هر کدام از این نماها دارای قیمت های مختلف و نیز تفاوت هایی با یکدیگر هستند. در بین نماهای مختلف گفته شده نمای شیشه ای قیمت بالاتری داشته و طراحی و اجرای آن علاوه بر زیبایی و منحصر به فرد نمودن ویلا باعث بالا رفتن ارزش اقتصادی ساختمان ویلا می گردد. به عبارت دیگر بعد از مشخص شدن نقشه و طرح نمای ویلا و نیز تعیین نمودن نوع نمای شیشه ای و دیگر عوامل  مربوط به نما می توان قیمت نهایی اجرای نمای ویلای دوبلکس مدرن را ارزیابی نمود.

طراحی نما ویلا دوبلکس مدرن با تهران گاردن

اگر قصد طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن را دارید، مشورت و راهنمایی های یک تیم خبره می تواند در این زمینه، بسیار کمک کننده باشد. به همین منظور، شما باید به دنبال یک تیم مجرب و حرفه ای در زمینه ساختمان سازی و دیزاین نمای بیرونی باشید. مجموعه تهران گاردن به واسطه سال ها تجربه و به پشتوانه دانش مهندسین تحصیلکرده در این رشته، قادر است تا بهترین ایده ها را برای طراحی نما ویلا شما پیاده سازی نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و بازدید حضوری از محل پروژه، با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله راجع به انواع نماهای ویلا دوبلکس مدرن، بهترین نوع نمای دویلای دوبلکس مدرن، نکات و اصولی که باید هنگام اجرای آن به خاطر داشته باشیم، صحبت کردیم. نماهای مدرن، سبکی شیک و منحصر به فرد دارند و شما می توانید برای یافتن جدیدترین مدل ها، از وبسایت هایی نظیر پینترست کمک بگیرید.

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید