طراحی حیاط ویلا در شمال

برای آن که بتوانید بهترین مدل ها و الگوهای طراحی حیاط ویلا در شمال را پیاده سازی کنید، اهمیت زیادی دارد که الگوها و ترتیب های محوطه سازی در شمال کشور را به خوبی شناخته و مطابق با همان مناطق برای ایجاد یک حیاط ویلایی زیبا و شکیل اقدام کنید.

در قالب مواقع برای آن که بتوان بهترین بهره برداری از محوطه سازی حیاط ویلایی در شمال کشور را انجام داد، به جز کاشت گل و گیاهان مختلف، از ایده های اضافه کردن تجهیزات رفاهی و تفریحی در طراحی حیاط ویلا نیز استفاده می شود.
به طور مثال یک حیاط ویلایی بزرگ را تصور کنید. شما می توانید در جایی که این مساحت زمین به لحاظ ابعادی محوطه دارد، دور تا دور حیاط را با باغچه های مستطیل شکل پر کرده و در آنها انواع نهال و بوته ها و گیاهان را بکارید. همینطور گلکاری در چنین باغچه ها در جای خود نما و جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت.

 حالا که محوطه حیاط ویلای شما اجازه  می دهد می‌توانید در بخش‌های مختلف آن از تجهیزات رفاهی و تفریحی چون استخر، آتشکده، لمکده، آلاچیق، زمین بازی کودکان و غیر استفاده کنید. در نظر داشته باشید بسته به خانواده ای که قرار است در ویلا به سر برده و به شکلی از آن استفاده داشته باشد و یا به هر جهت از آن استفاده کنند نوع این تجهیزات رفاهی و تفریحی متفاوت خواهد بود. به طور مثال اگر شما کودک یا کودکانی دارید که باید در این حیاط ویلا بازی و تفریح نمایند، تعبیه زمین بازی یا حداقل ایجاد یک تاب و سرسره بسیار کمک خواهد کرد.

 به همین تناسب باید فکر درستی برای ایمن سازی حیاط ویلا نیز در نظر داشته باشید. اگر کودک چند ساله دارید که مرتب در حیاط ویلا رفت و آمد می کند، حتماً باید برای ایمن سازی استخر البته در صورت وجود آن برنامه‌ریزی خوبی کنید.

طراحی حیاط ویلا در شمال در ابعاد کوچک
در عوض اگر قصد و طراحی حیاط ویلای کوچکی را دارید باید برنامه‌ریزی و الگوی شما مطابق با زمین و مساحت محدود آن باشد.
 در این صورت نمی توانید فضای زیادی را برای ایجاد تجهیزات رفاهی چون آلاچیق زمین بازی و غیره اختصاص دهید و بهتر است مساحت حیاط ویلا را به کاشت گل و گیاهان مشغول کنید. به این ترتیب شما می توانید از باغچه های دایره‌ای یا اشکال هندسی نامشخص در بخش‌های مختلف حیاط استفاده کرده و مساحت کوچک و محدود آن را به این شکل شلوغ و پر جلوه نمایید.

کلام آخر
شما اگر تصمیم به طراحی حیاط ویلا در شمال گرفته باشید، از چه الگوهایی برای محوطه سازی ویلا آن استفاده می کنید؟ تجهیزات رفاهی و تفریحی تا چه اندازه می توانند در یک حیاط ویلایی نقش داشته و چقدر در کاربری آن موثر خواهند بود؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید. همین طور توصیه می کنیم که این مطلب را با دوستان و آشنایان خود که به حوزه ایجاد محوطه و حیاط ویلا علاقه مند هستند، به اشتراک بگذارید.

فهرست
مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید