طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا به منظور بهینه‌سازی فضایی که در اختیار دارید، گامی مثبت در جهت تغییر سبک زندگی و چیدمان مکان زندگی‌تان است. زمان، عنصری است که همه چیز را تغییر می‌دهد. از اصول و مفاهیم گرفته تا طرز تفکر و نحوه دیدگاه ما به زندگی. اگرچه در گذشته‌ای نه چندان دور، خانه برای ما معادل یک سرپناه بوده است، اما گذشت زمان نشان داد، محلی که در آن زندگی می‌کنیم، مفهوم گسترده‌تر و عمیق‌تری از یک مکان ایمن دارد. خانه شما محلی است که در آن بیشتر لحظات عمرتان را سپری می‌کنید. در آن غذا می‌خورید، استحمام دارید و مهم‌تر از همه، استراحت می‌کنید. بنابراین به عقیده ما، باید از لحظه به لحظه زندگی و از تک تک کارهایی که در آن انجام می‌دهید، لذت ببرید.برای آن که بتوان از بهترین طراحی داخلی ویلا برخوردار شد، لازم است که ابتدا ماهیت آن را به خوبی شناخت. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بخشی از هویت یک ویلا را نمای بیرونی و محوطه سازی ویلا آن به خود اختصاص داده و بخش قابل توجهی نیز به طراحی داخلی مربوط می‌شود.

فهرست مطالب

انیمیشن طراحی داخلی ویلا تهران گاردن

اصول طراحی داخلی ویلا:

طراحی داخلی ویلا اهمیت بسیاری در ارزش و ارتقای آن دارد. طراحی داخلی، فرآیند خلق و ایجاد فضاهای زیبا و عملکردی درون ساختمان است که باعث ایجاد تجربه‌ای مثبت و رضایت‌بخش برای ساکنان می‌شود.
در طراحی داخلی ویلا، اولین مرحله شناخت نیازها و سلیقه‌های ساکنان است. این شامل بررسی تعداد افراد ساکن، نوع فعالیت‌های روزمره، نیازهای فضایی و ترجیحات آنها می‌شود. این اطلاعات به طراح کمک می‌کند تا یک پلان مناسب برای ویلا ایجاد کند که به بهترین شکل ممکن به نیازها پاسخ دهد.
همچنین در طراحی داخلی ویلا، مکان‌های مختلفی را می‌توان برای ایجاد فضاهای مختلف در نظر گرفت. برای مثال، فضاهایی مانند طراحی سالن پذیرایی و نشیمن، فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب و حمام و فضاهای خدماتی مانند آشپزخانه، مطبخ، لاندری و … هر یک از این فضاها می‌توانند با استفاده از انتخاب مواد، رنگ‌ها، نورپردازی و دکوراسیون مناسب، به یک فضای شگفت‌انگیز و الگوبرداری شده تبدیل شوند.

ایده های طراحی داخل ویلا

در هنگام ایده‌پردازی برای طراحی داخلی ویلا، در سه مورد زیر، هیچ گونه محدودیتی ندارید:

 • فضا
 • امکانات
 • خیال پردازی

نحوه ساخت، طراحی خارجی و طراحی داخل ویلا، منعکس کننده علایق شخصی مالک او است. اگر برای خود ویلایی ساخته‌اید، قطعا پشت این ماجرا سال‌ها برنامه‌ریزی و ایده‌پردازی وجود دارد. با این حال، کار ویلاسازی تنها به نمای بیرونی ختم نمی‌شود. فضای داخلی ویلای شما به مراتب مهم‌تر است و باید آن را به بهترین فضای ممکن برای خود و خانواده‌تان تبدیل کنید.

دیزاین داخلی ویلا از مسیر سنتی خانه‌های عمومی پیروی نمی‌کند. بلکه وسعت زیاد فضا، شما را وادار می‌کند تا خلاقیت بیشتری به کار ببرید و به دنبال جدیدترین ایده‌ها برای پیاده‌سازی آن باشید. ایجاد تعادل مناسب در امر دکوراسیون و طراحی، انتخاب ترکیبی مناسب از رنگ‌ها و استفاده از مفاهیم تضاد و تکمیل، مواردی است که می‌تواند طراحی داخل ویلا شما را از هر دکوراسیون داخلی دیگری که دیده‌اید، متمایز ‌کند.

موارد تاثیرگذار در طراحی داخلی ویلا

کلیه عناصر و المان‌هایی که در یک فضا می‌بینیم، بر روی یکدیگر تاثیر مستقیم دارند. به همین منظور، عناصر مختلف در یک فضا باید عملکردی همسو و مرتبط داشته باشند تا به آن هدف اصلی که طراحی داخلی ویلا به بهترین شکل ممکن است، برسند. این عناصر و مؤلفه‌‌ها عبارتست از نور، فرم، بافت، رنگ، سقف، دیوارها، کف، لوازم منزل مثل مبلمان، پرده‌ها، فرش و اکسسوری‌های تزیینی.

نقش نورپردازی در طراحی فضای داخلی ویلا

بدون نور دیدن و حس کردن هیچ چیزی امکان پذیر نیست. حتی اگر تمامی عناصر و مولفه‌های موجود در فضای شما در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند، اما فضای شما نورگیری مناسبی نداشته باشد؛ کل زحمات شما بیهوده تلقی می‌شود. نتایج تحقیقات گسترده‌ای که در مورد نحوه نورپردازی طراحی داخلی ویلا انجام شده، مزایای بسیاری از گنجاندن نور طبیعی در فضاهای زندگی ما را مستند می‌کند. طبق مجله نورپردازی معماری، نور طبیعی – یا نور روز – تحریک لازم برای تنظیم ریتم شبانه روزی انسان یا ساعت درونی بدن را فراهم می‌کند.

نور طبیعی علاوه بر ریتم‌های شبانه‌روزی، بر خلق و خوی ما نیز تأثیر می‌گذارد و می‌تواند بهره‌وری و راحتی را در افزایش دهد. بنابراین انتخاب نور مناسب برای هر فضا، یکی از ابعاد مهم در طراحی فضای داخلی ویلا است. برای مثال، نورپردازی ورودی منزل یا آشپزخانه، باید پرنور و مهتابی باشد تا دید کاملی از فضا داشته باشیم.

اما نور اتاق خواب‌ها، نشیمن و حمام بهتر است، گرم و ملایم باشد. چرا که افراد در این سه مکان به آرامش و سکون بیشتری نیاز دارند. بنابراین احساس آرامش و راحتی ما (به خصوص در شب که از نور مصنوعی استفاده می‌کنیم)، تابع مولفه نور است.

نورپردازی در طراحی داخلی ویلا

جانمایی فضاهای مختلف در دیزاین داخلی ویلا

به طور قطع تا به حال اصطلاح شمالی، جنوبی و دو بر نور را برای خانه‌ها شنیده‌اید. این اصطلاحات به جهت تابش نور در آن خانه اشاره می‌کند. به طور کلی خانه‌های جنوبی پر نور ترند و طرفداران بیشتری دارند. خانه‌های شمالی از میزان نور کمتری برخوردارند و خانه‌های دور بر نور، از هر دو سمت نور دارند.

اما شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که در دیزاین داخلی ویلا، جانمایی هر فضا با توجه به جهات تابش نور در طول روز مشخص می‌شود. همه ما می‌دانیم که خورشید از سمت شرق طلوع می‌کند. بنابراین هنگامی که در ارتفاع پایینی در آسمان قرار دارد، نور صبحگاهی را می‌توانیم برای مکان‌هایی مثل آشپزخانه، اتاق خواب کودکان، حیاط خانه و تراس داشته باشیم.

پس جانمایی اتاق خواب‌ها در مسیر نور صبحگاهی، کار اشتباهی است. اما از آنجایی که افراد اغلب تایم صبح تا ظهر خود را در آشپزخانه می‌گذرانند، تابش نور در آشپزخانه، می‌تواند تاثیری مثبت بر خلق و خوی آن‌ها داشته باشد.

هر چقدر به ساعات پایانی روز نزدیک می‌شویم، نور خورشید کم جان‌تر شده و به سمت غرب حرکت می‌کند. بنابراین فضای نشیمن، اتاق خواب‌ها و به طور کلی فضاهایی که برای استراحت می‌باشند، بهتر است در مسیر نور عصرگاهی قرار بگیرند.

طراحی داخلی ویلا با روش های اصولی

نورپردازی فضای داخلی ویلا

نورپردازی علاوه بر تغییر خلق و خوی ساکنین یک خانه، می‌تواند شکل و اندازه فضا را نیز تغییر دهد. در فضاهایی که کوچک هستند، تاکید بر استفاده از رنگ‌های روشن در رنگ‌آمیزی دیوارهاست تا با منعکس کردن نور، فضای داخلی ویلا را بزرگتر نشان دهند. این کار بازی با ذهن مخاطب است. چرا که متراژ فضا همان است و تغییری نمی‌کند. اگر چه برای بخش‌های مختلف یک ویلا، باید نوری با درجه روشنایی مناسب انتخاب کرد؛ اما این اختلاف درجه روشنایی نباید به حدی باشد که موجب خستگی چشم و سردرد افراد شود.

بنابراین برای بالا بردن کارایی دکوراسیون داخلی ویلا، باید منابع نوری خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که بتوان درجات روشنایی آن‌ها را با استفاده از دیمرها (دیمرها ابزاری برای کم کردن سطح روشنایی هستند)، تغییر دارد. برای مثال نور اتاق خواب را در هنگام استراحت کاهش داد و به نوری ملایم و آرامبخش تبدیل کرد.

نقش عنصر فرم در دکوارسیون داخلی ویلا

آلوار آلتو معمار بزرگ فنلاندی در باب اهمیت فرم می‌گوید:

فرم باید دارای یک محتوا باشد و آن محتوا باید با طبیعت پیوند خورده باشد.

اهمیت عنصر فرم در طراحی داخلی ویلا را با اندکی تفکر در همین یک جمله می‌توان دریافت. نحوه ایجاد فرم، بر ادراک و مدل برداشت او از فضا، تاثیر بسزایی دارد. ساده‌ترین فرم‌ها، احجام هندسی هستند که در طراحی مدرن کابرد دارند. مانند مکعب‌ها.

فرم‌های مجلل مانند سرستون‌ها و مجسمه‌ها، مخصوص ویلاهایی با طراحی کلاسیک هستند.

نقش عنصر بافت در طراحی فضای داخلی ویلا

سطح، عنصری ثابت در تمامی فضاهاست. اما شما با استفاده از مولفه بافت، به یک فضا حجم می‌دهید. بافت‌ها می‌توانند نرم یا خشن، کشیده یا برجسته، زبر و یا مخملی و ابریشمین باشند. برای مثال شما با اضافه نمودن قطعات طولی چوب بر روی دیوار تی وی، یک حجم ایجاد می‌کنید که به زیبایی طراحی داخلی ویلای شما می‌افزاید. افزودن آینه بر روی یکی از دیوارها نیز، ایجاد بافت برای بهبود جذابیت بصری فضاست. اینکه چه بافتی برای پروژه شما مناسب است، کاملا بستگی به سایر المان‌های موجود در فضای داخلی ویلای شما دارد.

دکوراسیون داخلی ویلایی شیک

انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای دکوراسیون داخلی ویلا

رنگ یک زبان جهانی و یک ابزار ارتباطی قدرتمند است. در میان تمام عناصری که یک طراحی بصری را تشکیل می‌دهند، رنگ شاید حیاتی‌ترین و تاثیرگذارترین باشد. تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان و بازاریابان نشان داده است که چگونه رنگ می‌تواند بر احساسات و ادراک ما تأثیر بگذارد. طرح‌های رنگی اغلب برای تأکید بر جنبه‌های خاص یک طرح یا برای برانگیختن حالت یا احساس دلخواه در بیننده استفاده می‌‌شوند. طراحان از رنگ به صورت انتخابی برای ایجاد هماهنگی، تعادل و ثبات استفاده می‌کنند.

روانشناسی رنگ مطالعه چگونگی تأثیر رنگ ها بر رفتارها و ادراکات است. مهم است که بدانیم تداعی‌های رنگی اغلب تحت تأثیر تجربیات شخصی و عوامل فرهنگی قرار می‌گیرند و تصور اینکه تداعی‌های رنگی جهانی هستند بسیار ساده است. با این وجود، تحقیقات ارتباط های ثابتی پیدا کرده است. «رنگ‌های گرم» مانند قرمز، نارنجی و زرد هیجان‌انگیز و برانگیخته می‌شوند، در حالی که «رنگ‌های سرد» مانند آبی و سبز اثر آرامش‌بخش دارند.

معرفی انواع سبک های طراحي داخلي ويلا

امروزه یک الگوی مشخص برای طراحي داخلي ويلا وجود ندارد. طراحی داخلی فضای ویلا می‌تواند برای هر کس متفاوت از شخص دیگر پیاده‌سازی شود. این موضوع، از تفاوت سلیقه در افراد با اندیشه‌ها و علایق مختلف شکل می‌گیرد. یکی طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک را می‌پسندد و دیگری سبک مدرن.

در این میان هستند افرادی که پیرو سبک‌های تلفیقی، نئو کلاسیک یا مینیمال هستند. بنابراین اینکه طراحی داخلی فضای ویلای شما چگنه انجام شود، در درجه اول بستگی به سلیقه و رویای شما دارد. گروه ما در تهران گاردن در خدمت شماست تا رویای شما به حقیقت بپیوندد.

دو سبک پر طرفدار برای طراحی فضای داخلی ویلا، سبک‌های کلاسیک و مدرن هستند که هر کدام ویژگی‌ها و نمادهای خاص خودشان را دارند. در ادامه با این دو سبک طراحي داخلي ويلا، بیشتر آشنا می‌شویم.

دکوراسیون داخلی ویلا به سبک کلاسیک

شکوه و عظمت هویدا در سبک‌های کلاسیک، حس تحسین و تشویق را در وجود بیننده بر می‌انگیزد. نخستین بار این سبک از معماری، در کشورهای رم و یونان پایه گذاری شد و سپس به یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در سراسر دنیا تبدیل شد. در این سبک تزیینات و اهمیت به ظواهر، حرف اول را می‌زنند. مولفه سادگی با این سبک غریبه است و همه چیز از ستون‌ها تا مجسمه‌ها، مبلمان، پرده، فرش و سایر تزیینات داخلی، لوکس و گران قیمت هستند. برای طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک، باید بودجه زیادی را اختصاص دهید.

یکی از محاسن مهم این سبک طراحی داخلی، کاور کردن عیوب احتمالی در ساخت است که به وسیله مجسمه‌ها، پرده‌ها یا کاغذ دیواری پوشانده می‌شود. معماری سبک کلاسیک نخست برای ساخت قصرهای پادشاهی به کار گرفته شد؛ سپس اعیان و اشراف نیز به تقلید از آن‌ها، اقدام به ساخت منازل خود به همان سبک و سیاق نمودند.

بنابراین جای تعجبی نیست که این سبک طراحی داخلی ویلا، با اشرافیت گره خورده و نمی‌توان آن را به شکلی ساده‌تر پیاده‌سازی کرد. می‌توان گفت که تمایل اکثر افراد به این سبک معماری، به علت درک سریع آن‌ها از روی فرم‌‌های شناخته شده‌ای باشد که در ذهن‌شان به الگویی آشنا بدل شده است. تقارن در طراحی فضای داخلی ویلا به سبک کلاسیک، یک اصل مهم است.

طراحی داخلی ویلا کلاسیک

طراحی داخلی ویلایی به سبک مدرن

در طراحی ویلا به سبک مدرن، قضیه کاملا برعکس است. اگر مولفه سادگی در سبک کلاسیک مهجور و دور افتاده بود؛ در عوض سادگی تاجی است که بر سر سبک مدرن می‌گذارند. اما طراحی داخلی ویلا با پایبندی به اصل سادگی، خیلی هم کار ساده‌ای نیست. از آنجایی که احجام و فرم‌ها شکل دقیق و واقعی خود را به نمایش می‌گذارند، باید در طراحی اصولی آن‌ها دقت فراوانی به کار برد.

طراحی داخلی ویلا به سبک مدرن، بیشتر بر کیفیت مواد مورد استفاده، تعادل در استفاده از المان‌ها، کیفیت بالای اتصالات به یکدیگر، و ایده‌های جذاب و هنرمندانه تاکید دارد. برخلاف طرح‌های کلاسیک که به تقارن و پیوستگی اهمیت زیادی می‌دهند، در طرح‌های مدرن شکستن قوانین ذهنی است که ارزشمند است. در طراحی فضای داخلی ویلا به سبک مدرن خبری از تقارن نیست و شما به عنوان بیننده، به وضوح شاهد گسستگی اجزا و فضای خالی در اطراف خود هستید.

در واقع هر چقدر در یک فضای کلاسیک، مکلف به داشتن رفتاری رسمی و دارای چارچوب هستید، در فضاهای مدرن می‌توانید آزادانه عمل کنید. چرا که این در این سبک، اصل بر راحتی فیزیولوژیکی افراد است.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس مدرن

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

برای آن که طراحی داخلی ویلا دوبلکس به بهترین شکل انجام شود، لازم است که تناسبی میان سبک ساخت داخلی ویلا و محوطه خارجی آن وجود داشته باشد. این طراحی داخلی باید متاثر از ارتباط آزاد میان طبقات ویلا بوده و یک ارتباط منطقی بین آن‌ها وجود داشته باشد. در طراحی داخلی ویلا دوبلکس، باید به باز بودن فضا و همین طور طراحی عمودی پلان باز اتکا داشت. در واقع می‌خواهیم برای فضاسازی، به جای استفاده از مرزبندی‌های صلب و کالبدی، به سراغ تکنیک‌های جدید معماری داخلی برویم.

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن

طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن شامل ایجاد فضاهای باز و خلاق، استفاده از مواد و رنگ‌‌های مدرن و روشن، استفاده از طرح‌‌های ساده و شیک، و استفاده از فناوری‌‌های نوین در طراحی داخلی می‌‌شود. در طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن، استفاده از انواع مختلف از مواد مانند شیشه، فلز و سنگ، در کنار هم استفاده می‌‌شود تا فضاهای باز و هماهنگی بین اجزای داخلی ویلا تداعی شود.

رنگ‌‌های ساده و روشن نیز به کار گرفته می‌‌شوند تا طرح‌‌ها و اجزای داخلی بیشتر به چشم بیایند. در طراحی داخلی ویلای دوبلکس مدرن، استفاده از فناوری‌‌های نوین نیز در طراحی داخلی مورد توجه قرار می‌‌گیرد. این شامل استفاده از سیستم‌‌های صوتی و تصویری هوشمند، نورپردازی LED، سیستم‌‌های کنترل هوشمند و سیستم‌‌های امنیتی مدرن است.

طراحی داخلی ویلای شمال

طراحی داخلی ویلا به سبک لاکچری

هم یک سبک کلاسیک و هم یک سبک مدرن را می‌توان به صورت کاملا لاکچری پیاده‌سازی کرد. در این نوع طراحی داخلی ویلا، باید ماکسیمم توان و بودجه خود را برای اجرای هر قسمت از پروژه اختصاص دهید. از خرید لوازم خانگی و اکسسوری‌های خاص گرفته تا ایجاد تغییرات بنیادی در بنا که برآیند آن، منجر به ارائه چهره جدیدی از طراحی داخلی ویلای شما می‌شود.

لازمه طراحی داخلی ویلا به سبک لاکچری این است که شما برای رسیدن به بهترین نتیجه، هر نقطه ضعفی را از بین ببرید و به نقطه قوتی در طراحی خود تبدیل کنید. سقف بلند، پنجره‌های نورگیر و وسیع، ویوی ابدی، لوازم لوکس و آنتیک و اکسسوری‌های خاص که نمونه مشابه آن در کمتر جایی مشاهده شود، در نهایت یک ویلای لاکچری تمام عیار را برای شما می‌سازد.

تخصص تیم ما در مجموعه تهران گاردن نیز همین است. طراحی داخلی ویلا یه سبک لاکچری برای کسانی که خاص هستند و دوست دارند این خاصیت را به تمامی ابعاد زندگی خود، گسترش دهند.

طراحی داخلی ویلا رامسر

طراحی داخلی ویلا کوچک

طراحی داخلی ویلا کوچک باید به شکلی صورت بگیرد که بتوان از فضای محدود، بهترین بهره‌برداری را داشته و تا حد امکان فضا را بازتر و گسترده‌تر نشان داد. بهترین سبک برای طراحی داخلی ویلاهای کوچک، سبک مدرن است که به دور از شلوغی و زرق و برق، تاثیر مثبت خود را بر ذهن بیننده می‌گذارد. همچنین خرید لوازم ضروری و کمجا، نکته بسیار مهمی است که باید در این نوع طراحی و اجرا، مد نظر قرار دهیم. رنگ‌آمیزی دیوارها و انتخاب المان‌ها نیز باید به گونه‌ای باشد، که ضمن بزرگتر نشان دادن فضا، حس آرامش و راحتی را به ساکنین خانه منتقل کند.

طراحی داخلی ویلا کوچک

طراحی نما ویلا

طراحی داخلی ویلا، تابع طراحی خارجی ویلای شما است. برای مثال اگر نمای بیرونی ویلا به سبک کلاسیک است، نما توان طراحی داخلی را به سبک مدرن انجام داد. از آنجایی که فضای خارجی مختص تفریح و سپری کردن اوقات فراغت شما نظیر شنا کردن است، باید طراحی آن به شکلی بهینه و با رعایت قانون راحتی انجام شود.

جانمایی اصولی و صحیح عناصری همچون آلاچیق، باربیکیو، آبنما و استخر، از مهمترین بخش‌‌های طراحی Landscape یا چشم‌انداز ویلا هستند. در نظر گرفتن باغچه‌‌های گلکاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان اصولی درختان و انتخاب پوشش گیاهی سازگار با محیط، تأثیر مهمی در زیباسازی فضای خارجی ویلا و بالا بردن جذابیت بصری آن دارد.

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی

طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی به عنوان یکی از عوامل مهم در ایجاد فضاهای زیبا، کارآمد و سازگار با فرهنگ و سنت‌‌های ایرانی مورد توجه قرار می‌گیرد. این نوع طراحی بر پایه ارزش‌ها و اصولی مانند هماهنگی با محیط، استفاده از المان‌‌های محلی و مصالح طبیعی، استفاده از طرح‌ها و آرایش‌‌های سنتی، و ایجاد فضاهایی مناسب با جمع‌های خانوادگی تأکید می‌‌کند.

در طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی، از المان‌‌هایی از جمله پلان‌های باز، دیوارهای کوتاه، سقف‌‌های چوبی با طرح‌‌های معماری، مجسمه‌‌ها، کاشی‌کاری‌‌های زیبا و کمرنگ، درب‌ها و پنجره‌‌های نوین استفاده می‌شود. علاوه بر آن، استفاده از رنگ‌های نود و طبیعی، مواد سنتی مانند گچ، سنگ‌های محلی و چوب‌های طبیعی نیز جزئی از طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی است.

در این نوع طراحی، فضاها به نحوی طراحی می‌شوند که با توجه به ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی مردم ایران، ارتباط و هماهنگی بین اعضای خانواده تقویت شود. اگر سبک طراحی داخلی ساختمان مسکونی ایرانی بر پایه اصول سنتی انتخاب شده باشد می‌توان با طرح‌های معماری ایران باستان و استفاده از گچ‌کاری و نقاشی به فضای داخلی جلوه بخشید.

انواع طراحی داخلی ساختمان

استخدام تیم طراحی داخلی ویلا حرفه‌ای

در صورتی که می‌خواهید نتیجه کار شما کاملا بی‌عیب و نقص باشد، حتما از یک تیم طراحی و دکوراسیون داخلی حرفه‌ای کمک بگیرید تا بتوانند در راستای شرایط، ایده‌ها و بودجه‌ای که دارید، بهترین نوع طراحی داخلی را برای شما پیاده‌سازی نمایند. همچنین، از آن جایی که معمولا در طراحی داخلی ویلا با یک فضای نسبتا بزرگ سر و کار داریم، می‌توان بهترین بهره‌برداری از چنین فضایی را داشت. پس تیم طراح می‌تواند بدون داشتن محدودیت خاصی، تمامی هنر خود را برای پیاده‌سازی طرح خود، به نمایش بگذارد.

گروه معماری تهران گاردن با داشتن کادری مجرب، متخصص و مسلط بر روی پروژه‌های طراحی داخلی، مفتخر به جلب رضایت مشتریان خود از شروع تا به کنون بوده است. سند اثبات این مدعا، کارهای اجرایی ما در بخش‌های مختلف است که شما می‌توانید در بخش نمونه کارها، تصاویر هر پروژه را مشاهده فرمایید.

1. برای طراحی داخلی ویلا چه سبکی انتخاب کنیم؟

انتخاب سبک طراحی داخلی ویلا به چند آیتم بستگی دارد، جبهه بیرونی ویلا، فضایی که در آن ویلا واقع شده است به طور مثال در شهر است یا در روستا و در چه اقلیمی قرار گرفته است. سبک طراحی داخلی ویلا باید با نما ویلا نیز همخوانی داشته باشد و بنا یک شخصیت واحد دارد و نمی توان دو سبک متفاوت برای نما و داخل ویلا انتخاب نمود.

2. چگونه می توان از تکنولوژی در طراحی داخلی ویلا استفاده نمود؟

در طراحی داخلی ویلا می توان از تکنولوژی های به روز در زمینه تاسیسات برقی و الکتریکی، سیستم نوین گرمایشی و سرمایشی، سیستم هوشمند سازی ساختمان، همچنین متریال های نوین مثل دیوارپوش ها، کف پوش ها، رزین هایی که عایق رطوبت و حرارت هستند استفاده نمود.

3. اتاق مهمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اتاق مهمان می تواند درب مجزایی از فضای داخلی ویلا داشته باشد، همچنین باید دارای حمام و سرویس بهداشتی، کمد بزرگ برای چمدان و رختخواب باشد. اتاق مهمان باید مسیر کوتاهی تا ورودی ساختمان داشته باشد و باید از فضاهای خصوصی خانه جدا باشد.

4. در طراحی داخلی ویلاهای دوبلکس چه نکته ای حائز اهمیت است؟

در طراحی داخلی ویلا دوبلکس معمولا فضای عمومی و خصوصی به طور کامل از هم جدا می شوند و در 2 یا 3 تراز ارتفاعی قرار می گیرند. در ویلاهای دوبلکس ووید یا فضایی با سقف بلند پذیرایی تعبیه می شود که از طبقه بالا به صورت ایوان به طبق پایین دید دارد.

5. چه فضاهای تفریحی در طراحی داخلی ویلا می توان در نظر گرفت؟

در طراحی داخلی ویلا می توانیم فضای اتاق بازی، اتاق ورزش، جکوزی و استخرهای رو به نشیمن طراحی کنیم.

6. در طراحی اتاق خواب های ویلا مدرن چه فضاهای کاربردی می توان در نظر گرفت؟

در اتاق خواب ها علاوه بر حمام اختصاصی و کلوزت روم یا اتاق تعویض لباس، جکوزی، تراس های خصوصی نیز کاربردی هستند.

7. در طراحی آشپزخانه ویلا چه نکاتی حائز اهمیت است؟

در طراحی داخلی آشپزخانه ویلا سعی می کنیم آشپزخانه هایی در ارتباط با فضای نشیمن طراحی کنیم. آشپزخانه ها معمولا به صورت باز و به صورت جزیره طراحی می شوند. اما در کنار این آشپزخانه می توانیم فضایی به عنوان مطبخ یا آشپزخانه کثیف برای پخت و پز و شستن ظروف داشته باشیم.

8. در طراحی داخلی ویلا پله چه نقشی دارد؟

امروزه پله به عنوان یک المان و یک رکن اصلی در طراحی داخلی ویلا دیده می شود. پله های دکوراتیو نقش مهمی در دیزاین داخلی ویلا دارند.

9. برای نورپردازی در طراحی داخلی ویلا از چه مدلی استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر معمولا ویلاها به صورت مدرن طراحی می شوند استفاده از چراغ هایی با تکنولوژی روز بسیار پرکاربرد است. چراغ های مگنتی با قابلیت تنظیم نور، چراغ های لاین با شدت نور مناسب باعث شده حجم کاذب کاری در سقف ها کم شود و نور فضا بدون استفاده از چراغ های متعدد تامین گردد.

10. چه نوع شومینه هایی در ویلاها قابل استفاده هستند؟

شومینه های دودکشی یا هیزمی، شومینه های الکلی و برقی در طراحی داخلی ویلا کاربرد دارند. شومینه های از نوع برقی و الکلی نیازی به دودکش نیز ندارند.

0 پاسخ

  1. سلام وقت شما بخیر
   بله ما کار طراحی داخلی آپارتمان و دکوراسیون داخلی رو صفر تا صد انجام میدهیم.
   جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 1. سلام وقتتون بخیر
  شما طراحی داخلی ویلا کلاسیک رو هم انجام میدید؟ امکانش هست هزینه و زمان تقریبی رو بدونم؟

  1. سلام و درود، بله انجام می دهیم با توجه به زمان و هزینه هر پروژه متفاوت است. جهت هماهنگی با شماره 09124020109 تماس بگیرید.

    1. سلام وقت شما بخیر
     بله حتما با توجه به فضا و سلیقه شما بهینه ترین طراحی براتون انجام میشه.

 2. روز بخیر، ما ویلایی داریم که کلا سبک مدرن رو برای طراحیش انتخاب کردیم و می خوایم شما طراحی داخلی ویلا مدرن را برای عمارت ما انجام بدید. چطور باید هماهنگی انجام بدم؟

  1. سلام و درود
   هر پروژه نیاز به بررسی موارد خاص خود دارد. لطفا جهت هماهنگی برای بازدید با شماره 09124020109 تماس بگیرید.

 3. سلام من میخواستم اشپزخانه ویلایی که در شیراز هستش رو به صورت مدرن طراحی بشه و نقشه های اجرایی هم ارائه بدید
  خواستم بدونم هزینه اش به چه صورت میشه ؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   بابت ارائه نقشه های اجرایی و فاز دو با جزئیات کامل مشکلی نیست ما در همه پروژه ها ارائه می دهیم. بابت استعلام هزینه ها لطفا با شماره 09124020109 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *