بازسازی ویلا حرفه ای

بازسازی ویلا می‌تواند شامل مجموعه‌ای از فعالیت‌ها باشد. در ابتدا، برنامه‌ریزی دقیقی برای بازسازی ویلا تهیه می‌شود. در این مرحله، نیازها و خواسته‌های ساکنان ویلا شناسایی و مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین تحلیل و بررسی وضعیت فعلی ساختمان انجام شده و نقاط ضعف و نیازمندی‌های فنی مشخص می‌شوند.

سپس بر اساس برنامه‌ریزی اولیه، طراحی و نقشه‌کشی بازسازی ویلا انجام می‌شود. در این مرحله، اصول طراحی معماری، توجه به جزئیات داخلی و خارجی و استفاده از مواد با کیفیت برای بهبود ظاهر و عملکرد ویلا مدنظر است. همچنین در نظر گرفتن نیازهای ساکنان در طراحی فضاهای داخلی و خارجی ویلا بسیار مهم است.

پس از طراحی، مرحله اجرا آغاز می‌شود. در این مرحله، ابتدا عملیات خرابی ساختمان انجام می‌شود. سپس، با استفاده از متریال‌ها و تجهیزات مورد نیاز، ساختمان بازسازی می‌شود. این شامل ساخت و نصب سیستم‌های برقی، لوله کشی، گرمایشی و سرمایشی، ساخت و نصب پنجره‌ها و درب‌ها، نصب سیستم‌های ایمنی و دیگر امکانات مورد نیاز است.

انیمیشن بازسازی ویلا تهران گاردن

بازسازی ویلا به جای طراحی ویلا ! به نظر شما پیشنهاد وسوسه انگیزی نیست؟ اینکه بتوانید باغ ویلای خود را تنها با یک سوم هزینه ی طراحی ویلا، به فضایی شیک و مدرن تبدیل کنید. بازسازی که در زبان انگلیسی با عنوان renovation شناخته می شود، به معنی انجام تغییرات، در جهت تکامل و یا تعمیر فضایی است که در آن زندگی می کنیم. تعریف کامل این واژه در ویکی پدیا بدین صورت می باشد:

نوسازی یا بازسازی، به فرایند بهبود ساختاری شکسته، آسیب دیده یا منسوخ شده گفته می ‌شود. عملیات بازسازی اغلب در دو فاز تجاری یا مسکونی انجام می ‌شود. در فرایندهای اجتماعی، گاهی بازسازی، به نوآوری یا خلق اثری نو می ‌انجامد، که به عنوان مثال، گاهی بازسازی یک جامعه، به تقویت و در نهایت احیاء آن جامعه ختم می‌شود.

بنابراین نوسازی نه تنها به گذشته احترام می گذارد، بلکه به معنای نگاه به آینده است.

چه زمانی ویلا به بازسازی نیاز دارد؟

بازسازی ویلا می تواند به منظور آداپته کردن ساختمان شما با ترندهای روز دنیا و همچنین تغییر و توسعه در بخش هایی از فضا را شامل می شود. بازسازی ویلا با تهران گاردن، به ما کمک می کند تا استفاده بهینه تری از فضای موجود داشته باشیم؛ مصرف انرژی را کاهش دهیم و همچنین میراث و خاطرات خانوادگی خود را با همان سبک و سیاق حفظ کنیم؛ و در عین حال ساختمان را به آخرین استانداردهای فنی روز دنیا آپدیت کنیم.


در تصور غالب افراد، بازسازی باغ ویلا می تواند یک تصمیم زیبایی شناختی باشد؛ اگرچه این مورد یکی از مهم ترین جنبه های پروژه بازسازی و نوسازی ویلا است، اما همه ماجرا نیست! دلایل زیادی برای بازسازی ویلا یا محل زندگی شما وجود دارد؛ از جمله مهم ترین آن ها می توان به

 • افزایش راحتی خود و خانواده تان
 • کاهش مصرف انرژی با عایق بندی های صحیح و اصولی
 • صرفه جویی در هزینه های نگهداری


اشاره کرد. در واقع هر وسیله ای که دیگر قادر به پاسخگویی به نیازهای شما نباشد، باید تعمیر یا بازسازی شود. اگر در چندین سال گذشته افراد جدیدی به خانواده شما اضافه شده اند و یا بافت فرسوده ویلا برای شما خطرآفرین به نظر می رسد، باید به فکر ایجاد تغییراتی در ساختارهای فنی، فیزیکی و ظاهری ویلای خود داشته باشید.

بازسازی ویلا در اصفهان

وضع موجود قبل از بازسازی ویلا در اصفهان کارفرما خانم الهی

طراحی بازسازی ویلا در اصفهان

طراحی بازسازی ویلا در اصفهان کارفرما خانم الهی

بخش های مختلف بازسازی ویلا

در بازسازی یک ساختمان ویلایی، بخش های مختلفی از آن دستخوش تغییرات می شوند. تغییرات عمده و کاربردی، در سه بخش زیر اتفاق می افتد:

ساختارهای فنی

یکی از جنبه های بازسازی ویلای قدیمی، برطرف نمودن عیوب فنی احتمالی در ویلا است که شامل تعویض کامل یا تعمیرات لوله کشی های آب و گاز و اتصالات برق می شود. همچنین در صورت فرسودگی کلید و پریزها، این موارد نیز باید تعویض شود تا جنبه زیبایی شناختی نیز حاصل گردد.

ساختارهای فیزیکی

در چند سال گذشته، شما یک خانواده 4 نفره بوده اید و برای مثال، دو اتاق خواب برای شما کافی بوده است. اما هم اکنون افراد جدیدی مانند عروس و داماد به جمع شما اضافه شده اند که نیاز به اضافه کردن اتاق خواب و سرویس بهداشتی است.

از اینرو ممکن است نیاز به تخریب و جابجایی برخی از دیوارها باشد. همچنین ممکن است بخواهید فضای َآشپزخانه، نشیمن و پذیرایی را نیز تغییر دهید. که در این صورت نیاز به یک بازسازی کلی دارید. اضافه نمودن استخر، باربیکیو، محوطه سازی باغ و روف گاردن نیز جزو خدمات بازسازی فیزیکی ویلا محسوب می شود.

عکس قبل از بازسازی ویلا در کلاردشت

وضع موجود قبل از بازسازی ویلا در کلاردشت کارفرما جناب باشی زاده

طراحی بازسازی ویلا در کلاردشت کارفرما جناب باشی زاده

ساختارهای ظاهری

ساده ترین نوع بازسازی ویلا، تغییر ساختارهای ظاهری است که به زیباسازی فضای ویلای شما کمک می کند و عیوب ظاهری را کاور می کند. این نوع بازسازی می تواند شامل رنگ آمیزی، گچ کاری، کاغذ دیواری، کناف و بهینه سازی تی وی وال باشد.

تعویض کفپوش کاشی و سرامیک ها نیز جزو تغییرات پایه در بازسازی خانه ویلایی محسوب می شود. در حقیقت گاهی اوقات علی رغم این که بنای بیرونی یا داخلی ویلا، هنوز دارای طول عمر مناسبی بوده و قابل استفاده است، به دلایلی چون تغییرات سبک معماری یا مدرن سازی، موضوع بازسازی ویلا مطرح می شود.

چه بخش‌ هایی شامل بازسازی ویلا می ‌شوند؟

بازسازی ویلا می تواند همه یا بخشی از ساختمان شما را درگیر کند. همه چیز به خواسته ها و انتظارات شما از تیم بازسازی ویلا تهران گاردن بستگی دارد. بنابراین پیش از استارت پروژه، در طی یکی دو جلسه دیدار و مشورت بر روی بخش های مختلف پروژه، به یک جمع بندی کلی راجع به بخش هایی که قرار است تغییراتی داشته باشند، می رسیم. مهم ترین بخش هایی که بازسازی آن ها به، زیبایی، عمر سازه و همچنین ارزش خانه ویلایی شما می افزاید، شامل موارد زیر است:

 • بازسازی بخش های داخلی ویلا
 • بازسازی بخش های خارجی ویلا
  در ادامه راجع به هر یک از این موارد، توضیحات بیشتری را ارائه می دهیم:

بازسازی فضای نشیمن و پذیرایی ویلا

اغلب فضای پذیرایی و نشیمن در ویلاها یکی است. ویلاها تکلف منازل را ندارند و اصل در چنین مکان هایی، راحتی و آسودگی افراد است. اما همچنان فضای نشیمن، نقطه کانونی و مهم ترین بخش بنای شما محسوب می شود.

اگر قصد تغییرات جزئی در این قسمت از باغ ویلای خود را دارید، انجام کارهایی مانند رنگ آمیزی دیوارها، استفاده از کاغذ دیواری، طراحی دیوار تی وی و تعویض کفپوش ها، می تواند چهر ای کاملا نو برای فضای داخلی شما بسازد. به طور کلی بازسازی جزئی در ویلا، می تواند به نوعی همان تغییر دکوراسیون داخلی تلقی شود.

پروژه طراحی داخلی ویلا در هشتگرد

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه فضایی است که تقریبا همه افراد خانواده در طول روز با آن سر و کار دارند. همانطور که می دانید دنیای مد به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز شاهد ترندهای جدیدی در زمینه های مختلف هستیم. صنعت ساخت و ساز و بازسازی نیز از این فضا دور نیست.

مدت زمان زیادی است که دیگر کسی سراغی از کابینت های فلزی نمی گیرد و ترجیح مردم به استفاده از کابینت های چوبی، ملامین، ام دی اف و هایگلاس است. همچنین آشپزخانه های اوپن دیگر جذابیتی ندارند و مردم از طرح های جزیره بیشتر استقبال می کنند. کاشی ها نیز به مروز زمان قدیمی می شوند و جای خود را به طرح های جدیدتر می دهند.

در امر بازسازی ویلا، آشپزخانه محیطی است که می توانید مانور زیادی روی باز طراحی و تغییرات آن بدهید. همچنین سرمایه گذاری بر روی داشتن آشپزخانه زیبا، قطعا جلوه ویلای شما را چندین برابر زیباتر می کند. بنابراین بازسازی آشپزخانه ویلایی، می تواند شامل بازسازی کابینت ها، سقف، اوپن و کفپوش ها باشد که بسته به تمایل مشتری انجام می شود.

پروژه طراحی داخلی ویلا در قزوین

بازسازی اتاق خواب ها

از آنجایی که اغلب در هنگام مسافرت به ویلای خود مراجعت می کنیم، همیشه یکی دو عدد (و یا حتی بیشتر)، ساک و چمدان همراه خود می بریم. بنابراین بسیار مهم است که کمدهای رختخوابی و کمدهای لباسی درون اتاق خواب ها تعبیه شده باشد. اگر اتاق خواب ها دارای پنجره باشند، می توان در فرآیند بازسازی ویلا قاب آن ها را با قاب هایی شیک و بروز تعویض کرد.

رنگ آمیزی دیوارها یا کاور کردن آن ها با کاغذ دیواری، کار دیگری است که می توانید برای بازسازی اتاق ها انجام دهید. مستر کردن اتاق خواب ها و اضافه نمودن سرویس بهداشتی و حمام نیز در پروسه بازسازی باغ ویلا، امکان پذیر است.

بازسازی اتاق خواب ویلا

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

تغییر ساختار ظاهری سرویس بهداشتی و حمام نیز در پروسه بازسازی خانه ویلایی امکان پذیر است. این کار می تواند شامل تعویض کفپوش، کاشی ها، سقف و جدا کردن فضای رختکن از محل استحمام باشد. همچنین می توانید در صورت عدم وجود سرویس توالت فرنگی در حمام، این مورد را نیز اضافه کنید. نصب وان و محفظه شیشه ای برای دوش گرفتن، حمام قدیمی شما را به حمامی شیک و لوکس تبدیل می کند.

بازسازی محوطه خارجی ویلا

محوطه و نمای خارجی ویلای شما، در دید همیشگی عموم قرار دارد. بنابراین از بازسازی محوطه خارجی یک ویلا نمی توان غافل شد. محوطه سازی باغ ویلا شامل مواری همچون ایجاد فضای سبز، گلکاری و درخت کاری، احداث استخر، ساخت باربیکیو، روف گاردن و جانمایی پارکینگ روباز برای اتومبیل ها می شود.

در بازسازی خارجی، نمای ساختمان نیز باید تغییر کند. می توانید بازسازی نمای خارجی را هم به سبک مدرن و هم به سبک کلاسیک انجام دهید. بلوک ‌های سفالی برای سقف های شیروانی، آجر لفتون قرمز، سنگ های تراورتن و مرمریت و سنگفرش ها، انتخابی سالم، طبیعی و هوشمند برای پروژه‌ های بازسازی ویلا هستند.

استفاده از سنگ یا نماهای آجری در نمای داخلی نیز، پرکاربرد است. این نوع مصالح ساختمانی، در عین داشتن ظاهری زیبا، طول عمر بالایی نیز دارند. بازسازی محطه خارجی ویلای شما، قطعا بر ارزش ملک شما می افزاید و آن را به محیطی مناسب برای کسب درآمد نیز تبدیل می کند. ما در مجموعه تهران گاردن، شرکای با تجربه ای در صنایع مختلف مانند سنگ تراشی، نماکاری، محوطه سازی و طراحی دکوراسیون داخلی داریم که می توانند ویلای شما را به بهترین نحو ممکن، بازسازی کنند.

بازسازی محوطه خارجی ویلا

بازسازی ویلا به سبک مدرن یا کلاسیک؟

هنگام بازسازی ویلا، شاید بدتان نیاید که از سبک فعلی عبور کنید و سبک جدیدی را برای نمای داخلی و خارجی ویلای خود برگزینید. دو سبک کلاسیک و مدرن، جزو پر طرفدارترین سبک های بازسازی باغ ویلا هستند که می توانید از بین این دو، یکی را انتخاب کنید. البته سبک دیگری نیز وجود دارد که به آن سبک تلفیقی می گویند و ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک می باشند و المان های مختلفی را از این دو ایده به ارث می برد.

به دلایل داشتن سلایق متفاوت، هر کس ترجیح می دهد که ویلای خود را به سبک دلخواهش بازسازی کند. در سبک مدرن، ممکن است به یک بازسازی کلی احتیاج داشته باشید. چرا که دیوارها باید جانمایی درستی داشته باشند و بنابراین امکان تخریب و ساخت مجدد آن ها وجود دارد. در این سبک بهترین انتخاب برای بازسازی ظاهری، یک رنگ آمیزی ساده و خرید لوازم مدرن و فانتزی است.

اما در مورد بازسازی به سبک کلاسیک بحث متفاوت است. مزیت استفاده از این سبک این است که می توانید عیوب ظاهری و نواقص احتمالی را به وسیله گچ کاری یا کاغذ دیواری بپوشانید و شمایل ظاهری آن را به طور کلی تغییر دهید. در نهایت شما محدودیتی برای انتخاب ندارید و ما از عهده تمامی خواسته های شما بر می آییم.

اصول بازسازی ویلا

در امر بازسازی ویلا، ممکن است با ساختمان هایی روبرو شوید که هر کدام عمر بنای خاصی داشته باشند. برای مثال، ممکن است با بنایی به قدمت 50 سال روبرو باشید؛ یا اینکه عمر بنا 30 سال و یا کمتر هم باشد. به هر ترتیب با در نظر گرفتن میزان قدیمی بودن ساختمان، وضعیت بخش های مختلف آن، نیازمند تعمیرات خاص خود خواهد بود.

در خصوص بناهای قدیمی بالای 20 سال ساخت، به تعویض لوله ها و سیم کشی ها نیز نیاز داریم، اما برای بازسازی یک ویلای 10 تا 15 سال ساخت، معمولا نیازی به تعویض لوله کشی یا سیم کشی ها نبوده و به دلیل نیاز به تغییرات کمتر، روند پروژه با سرعت بیشتری پیش می رود. اما هر چقدر تغییرات بنیادی تر باشد، مدت زمان بیشتری برای بازسازی بخش های مختلف نیاز است.

بازسازی کلی ویلا

بدیهی است که غالبا برای طراحی ویلا به جز ساخت بنای اصلی، با توجه به متراژ زمین نیاز به ساخت و ایجاد محوطه سبز در اطراف آن را نیز خواهیم داشت تا ماهیت و هویت ویلا شکل بگیرد. برای ساخت ویلا حتما باید پلان به شکل کاملا مهندسی شده، مانند هر سازه دیگری ایجاد گردد و پس از مشخص شدن زیربنا عملیات اجرایی از جمله گودبرداری و سایر موارد به انجام برسد. در نظر داشته باشید که بررسی وضعیت خاک پیش از گودبرداری و اضافه کردن سازه نگهبان به شکل لازم، حتما باید به شکل کاملا مهندسی و اصولی، پیاده سازی شود.

با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، نوع الگو طراحی ویلا لاکچری و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت. در گام بعدی اسکلت عمارت ویلا برپا شده و ساخت و ساز پیش می‌رود. همین طور ایجاد تاسیسات، لوله کشی‌ها، اضافه کردن سقف کاذب، سیم‌کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا لاکچری به حساب می‌آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا لاکچری توجه کافی را مبذول داشت.

چیزی که در ساخت ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است. در ساخت چنین عمارت‌هایی، نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت ساختن این بناها با ساختارهای شهری هستیم تا همان حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید.

بازسازی جزئی ویلا

در پروزه های بازسازی جزئی ویلا، نیز تحت تاثیر چنین اقداماتی قرار گرفته و برای طراحی و پیاده سازی آن، تنها به سراغ بخش هایی رفته می شود که برای بازسازی انتخاب شده اند. به این ترتیب، ممکن است شما بخواهید تنها نمای بیرونی عمارت ویلا را بازسازی کرده یا این بازسازی مربوط به طراحی داخلی و نازک کاری های مربوط به آن باشد.

بازسازی ویلاهای قدیمی

قبل از بازسازی ویلا در فردیس جناب آقالر

بازسازی ویلا در گیلان

طراحی بازسازی ویلا در فردیس جناب آقالر

هزینه اصلاح و بازسازی ویلا چقدر است؟

این موضوع که هزینه اصلاح و بازسازی ویلا چقدر می تواند باشد، دقیقا به میزان مساحتی که تحت بازسازی قرار می گیرد و متریالی که برای این پروژه به کار برده می شود، بستگی خواهد داشت. ممکن است همه چیز به یک بازسازی سطحی خلاصه شده؛ که در این صورت هزینه کمتری پرداخت خواهید کرد. اما در شرایطی که نیاز به تغییرات کلی در بخش های مختلف ویلا وجود داشته باشد، در نهایت هزینه بیشتری باید پرداخت شود.

از این روی، پیش از اقدام به بازسازی ویلا، بخش های مختلف را به لحاظ نیاز به تغییرات بررسی کرده؛ سپس در مراحل بعدی، برنامه ریزی درستی برای طراحی و پیاده سازی بازسازی به کمک یک تیم حرفه ای داشته باشید. عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه بازسازی ویلا شامل موارد زیر است:

 • جغرافیا و محل زندگی شما
 • مساحت پروژه
 • میزان سادگی یا پیچیدگی کار
 • متریال مورد استفاده
 • نوع بازسازی 
 • سبک انتخابی
  و سایر مواردی که بر روی هزینه دکوراسیون داخلی شما تاثیرگذار است.

بازسازی ویلای قدیمی

برآورد قدمت یک ساختمان و میزان فرسودگی ساختارهای فنی آن، به ما کمک می کند تا آنالیز دقیقی راجع به نحوه بازسازی و تعیین مدت زمان مورد نیاز برای اجرای آن، داشته باشیم. بازسازی یک ویلای قدیمی، با تغییرات بنیادی همراه است و بنابراین ممکن است زمان اتمام پروژه، 6 تا 9 ماه بعد از استارت کار باشد. ضمن اینکه یکسری موانع و مشکلات پیش بینی نشده بر سر راه هر پروژه ای وجود دارد که ممکن است این زمان را افزایش دهد.

توصیه ما به همه کارفرمایان عزیز این است که پیش از هر گونه اقدامی من باب بازسازی ساختمان، در مورد پروژه بازسازی ویلای قدیمی خود، با یک تیم حرفه ای مشورت کنند تا آنالیز دقیقی از درصد سلامت سازه خود داشته باشند. زیرا در برخی از موارد، بازسازی ویلای قدیمی امکان پذیر نیست و نیاز به تخریب کامل و ساخت مجدد می باشد.

همکاران و کارشناسان ما در مجموعه تهران گاردن، آنالیز صفر تا صد ویژگی های ساختاری و شرایط ویلای شما را به صورت رایگان انجام خواهند داد. بررسی شرایط ویلا جهت بازسازی یا دکوراسیون داخلی مطابق با سبک مورد نظر شما، قطعا نیاز به تجربه و تخصص کافی در پروژه های بازسازی دارد.

بازسازی ویلا قدیمی

وضع موجود ویلا در کردان جناب اولکا

بازسازی ویلا قبل و بعد

طراحی بازسازی ویلا در کردان جناب اولکا

بازسازی باغ و ویلا

بازسازی باغ و ویلا در دو بخش بازسازی باغ و بازسازی ویلا به صورت منفک از هم و در عین حال با حفظ یکپارچگی، صورت می‌گیرد. در خصوص بازسازی بخش ساخت ویلا ، اقداماتی که باید انجام شود، تقریبا مشخص بوده و همان فرآیند یکسان که برای هر سازه ای در پیش گرفته می شود، اجرا می گردد.

اما در خصوص بازسازی باغ و محوطه خارجی، باید وضعیت گل و گیاهان سازگار با محیط، درختان، خاک و به طور کلی اقلیم آن منطقه بررسی شده تا بهترین گزینه ها را برای بازسازی محوطه خارجی در نظر بگیریم. به جز محوطه سازی که به توضیح آن پرداختیم، تخریب یا تعمیر دیوارچینی، مسیرسازی، تعویض تجهیزات یا اضافه کردن برخی از المان ها نیز برای بازسازی باغ ویلا انجام می گیرد.

خدمات بازسازی ویلا در تهران

شرکت تهران گاردن با تجربه ‌ای بیش از چندین سال در زمینه بازسازی ویلا در تهران، به عنوان یکی از شرکت‌ های معتبر و متخصص در این حوزه شناخته می ‌شود. خدمات بازسازی ویلا ارائه شده توسط شرکت تهران گاردن شامل انواع فعالیت‌ ها و خدمات حرفه ‌ای در زمینه طراحی، ساخت و بازسازی ویلاها در تهران می ‌باشد.

از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت تهران گاردن می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

طراحی داخلی و خارجی

شرکت تهران گاردن با تیمی مجرب از معماران و طراحان داخلی مشتاق، طراحی داخلی و خارجی ویلا را با رعایت نیازها و سلیقه مشتریان انجام می‌ دهد. طراحی ‌های منحصر به فرد و با استفاده از مصالح و تکنیک ‌های مدرن، برای بهبود و زیبایی فضاهای داخلی و خارجی ویلا ارائه می ‌شود.

بازسازی و بهسازی

شرکت تهران گاردن با تکیه بر تجربه و دانش فنی خود، بازسازی و بهسازی کامل ویلاها را انجام می‌ دهد. این شامل تعمیرات ساختاری، بهبود نمای خارجی، ارتقاء سیستم ‌های برقی و لوله ‌کشی، نصب سیستم‌ های تهویه و گرمایش و بهبود کیفیت ساختمان در کلیه جنبه‌ های آن است.

مشاوره و اجرا

شرکت تهران گاردن به عنوان یک مشاور و مجری حرفه ‌ای در زمینه بازسازی ویلا، خدمات مشاوره فنی و اجرایی را نیز ارائه می‌دهد. این شامل مشاوره در مورد طراحی، انتخاب مصالح، نظارت بر اجرا و کنترل کیفیت کارها است.

بازسازی ویلا در شمال

بازسازی محوطه ویلا در شهرک دهکده

بازسازی ویلا در دماوند

طراحی بازسازی محوطه ویلا در شهرک دهکده

بازسازی خانه قدیمی در تهران

شرکت تهران گاردن تخصص و تجربه زیادی در بازسازی ساختمان ‌های قدیمی ویلاها دارد. این شامل بازسازی و بهبود ساختمان‌ های با سنین طولانی، تغییر نمای خارجی و داخلی، بهبود سیستم ‌های فنی و بهسازی کلیه اجزای ساختمان است. همانطور که می دانید بازسازی خانه قدیمی در تهران طرفداران بسیاری دارد با وجود اینکه در تهران با رشد بالای ساخت و ساز روبه رو هستیم بازسازی خانه های قدیمی برای صاحبان آنها ارزش دیگری دارد.

شرکت تهران گاردن با تکیه بر تیم متخصص و استفاده از مصالح با کیفیت بالا و رعایت استانداردها، بهترین نتیجه را در بازسازی ویلاها در تهران ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، شرکت تهران گاردن به تنظیم زمانبندی دقیق و رعایت تقسیم بودجه مورد نظر مشتریان خود توجه ویژه‌ ای دارد. در نتیجه با توجه به تخصص و تجربه شرکت تهران گاردن در زمینه بازسازی ویلاها و توانایی ارائه خدمات متنوع و حرفه ‌ای، می ‌توان به آن به عنوان یک گزینه مناسب برای بازسازی ویلاها در تهران اشاره نمود.

بازسازی ویلا، هنری است که در آن با توجه به طراحی و معماری اصلی، ساختمان ویلای قدیمی با استفاده از مواد و تکنولوژی‌های مدرن بهبود یافته و به یک شاهکار بی نظیر تبدیل می‌شود.

بازسازی با طراحی داخلی ویلا چه تفاوت هایی دارد؟

بازسازی و طراحی داخلی ویلا دو فرآیند متفاوت هستند که هر کدام به منظور بهبود و تغییر فضای داخلی ویلا انجام می ‌شوند. در ادامه، تفاوت بین بازسازی و طراحی داخلی ویلا را توضیح خواهیم داد:

 • بازسازی ویلا به عملیاتی اطلاق می‌ شود که هدف آن تعمیر، تغییر و بهسازی ساختمان اصلی ویلا است. در این فرآیند، ساختمان اصلی ویلا از طریق تعمیرات و تغییرات ساختاری و فنی بهبود می ‌یابد. بازسازی شامل جنبه ‌هایی نظیر تعمیر ساختار ساختمانی، بهبود نمای خارجی، بهسازی سیستم‌ های فنی (برقی، لوله‌ کشی، تهویه و غیره) و بهبود کیفیت کلیه اجزای ساختمان است. هدف اصلی بازسازی ویلا بهبود کیفیت ساختمان و ارتقای زندگی درون آن است.
 • طراحی داخلی ویلا به مجموعه فعالیت ‌هایی گفته می‌ شود که هدف آن تغییر و بهبود فضای داخلی ویلا است. در این فرآیند، توجه به طراحی و تزئینات داخلی ویلا، انتخاب مصالح و رنگ ‌ها، طراحی نورپردازی و مبلمان، و ایجاد فضاهای کاربردی و زیبا برای ساکنان ویلا می‌ باشد. هدف اصلی طراحی داخلی ویلا بهبود ظاهر و احساس کلیه فضاهای داخلی، ایجاد ارتباط و هماهنگی بین فضاها، و افزایش راحتی و زیبایی درون ویلا است.

به طور خلاصه بازسازی ویلا بهبود و بهسازی ساختمان اصلی ویلا را شامل می ‌شود، در حالی که طراحی داخلی ویلا بهبود و تغییر فضای داخلی و ظاهر ویلا را هدف دارد. این دو فرآیند ممکن است به صورت همزمان در یک پروژه انجام شوند تا بهبود جامع و کاملی در ویلا ایجاد شود.

بازسازی یا نوسازی؟

با توجه به توضیحاتی که تا به اینجای کار داده ایم، متوجه شدیم که برای هر ساختمان ویلایی نمی توان تجویزی یکسان داشت. ممکن است نیاز یک ساختمان ویلایی با انجام یکسری بازسازی های ظاهری و فیزیکی برطرف شود؛ اما ساختمان دیگری با همان میزان عمر بنا، نیاز به نوسازی داشته باشد. در واقع نحوه مراقبت و نگهداری ساکنین ساختمان نیز تاثیر بسیار مهمی در میزان سلامت و پایداری یک خانه ویلایی دارد.

در نهایت، اگر ساختمان ویلایی شما در وضعیت نامناسبی قرار داشته باشد، قطعاً این سؤال برای شما مطرح می شود: که نوسازی گزینه بهتری است یا بازسازی. برای تصمیم گیری در این مورد، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شوند: اهداف، خواسته های شما، وضعیت ساختمان و صد البته میزان بودجه ای که دارید. یک قانون کلی در این رابطه وجود دارد. آن هم این است:

تا زمانی که هزینه های بازسازی کمتر از 80 درصد ارزش کلی بنا باشد، بازسازی ویلا منطقی است. سوال دیگر این است که آیا انتظارات و تغییرات شما با ساختمان موجود قابل اجرا است؟ ارزش معماری ساختمان چیست و در آخر، ارزش عاطفی که شما را با این ساختمان پیوند می دهد چیست؟ غالباً مشارکت یک گروه معماری مانند تهران گاردن، برای کمک به شما در این تصمیم سودمند است، که بتواند به شما بگوید گزینه های فنی چیست، چه هزینه هایی در بر دارد و آن را با ساخت یک ویلای جدید مقایسه کند.

ما در مجموعه طراحی و بازسازی ویلا تهران گاردن، قادر به ارائه راهکارهایی متناسب با خواسته های شما، با طیف گسترده ای از متریال و مصالح ساختمانی هستیم. بنابراین شما می توانید با هر بودجه ای که دارید، تصمیم خود را برای بازسازی باغ ویلای خود قطعی کنید و تردید در این مورد را کنار بگذارید.

کلام آخر

شما تا چه اندازه بازسازی های ویلایی را موثر می دانید؟ آیا این روش به راستی کم هزینه تر از ساخت و ساز یک ویلای جدید است؟ چطور می توان بهترین برنامه ریزی برای ساخت این مدل ویلاها را داشت و چطور می توان در مدت زمان کوتاه تری، به بهترین بهره برداری رسید؟ نظرات خود در این باره را با ما به اشتراک بگذارید. ضمنا اگر درخواست مشاوره رایگان در زمینه بازسازی ویلا تهران گاردن دارید، می توانید از طریق شماره تماس های درج شده در سایت، با ما تماس بگیرید.

1.در بازسازی فقط خدمات مربوط به طراحی انجام می دهید؟

خیر، خدمات مربوط به اجرا و نظارت بر بازسازی هم صفر تا صد توسط ما انجام می شود.

 

2. آیا برای بازسازی ویلا نیاز به تغییرات تاسیساتی ساختمان هم هست؟

در بعضی از پروژه ها می توان لوله کشی ها را حفظ کرد و نیازهای جدید را الحاق کرد. اما در بعضی از طراحی ها نیاز است از بیس لوله کشی ها تغییر کنند ممکن است فرسوده شده باشند یا بنا به طراحی نیاز به جا به جایی باشد.

3. آیا می توان در بازسازی ویلا تعداد ستون ها را کم و زیاد نمود؟

حذف ستون ها کار نادرستی است چون ستون ها در بحث سازه ای ساختمان محاسبه شده اند و اگر در حین بازسازی یک ستون را از وسط ساختمان حذف کنیم بخشی از بار ساختمان را روی آن قسمت رها می کنیم که خطرات بسیار زیادی ممکن است پیش آید. اما اگر بخواهیم بخشی به ساختمان الحاق کنیم برای آن قسمت سازه طراحی می کنیم سازه را اجرا می کنیم و به سازه قبلی الحاق می کنیم.

4. آیا در ویلاهای یک طبقه می توان ویلا را دو یا چند طبقه نمود؟

در این مورد حتما باید اسکلت ساختمان بررسی شود تا ببینیم اسکلت جوری طراحی شده که بار اضافی روی سقف برای طبقه دوم یا بیشتر را تحمل کند یا خیر. در غیر این صورت تنها در صورتی ممکن است که سازه مقاوم سازی شود و کار محاسبات سازه ای روی آن انجام شود.

5. آیا می توان در بازسازی ویلا بخشی از سقف را حذف کنیم و یک بخش ووید ایجاد کنیم؟

در صورتی که تیر اصلی از آن قسمت سقف ویلا رد نشده باشد این کار شدنی است زیرا ما همانطور که به ستون های ساختمان نمی توانیم دست بزنیم به تیرهای اصلی ساختمان هم نمی توانیم دست بزنیم و ووید باید در جایی طراحی شود که مطمئن باشیم تیر اصلی از آنجا عبور نکرده است.

6. در بازسازی ویلا آیا می توانیم تمام دیوارها را جا به جا کنیم و فضای جدید خلق کنیم؟

در صورتی که ویلا به صورت دیوار باربر ساخته نشده باشد و دیوارها نقش سازه ای نداشته باشند این کار ممکن است. در غیر این صورت باید بررسی شود که کدام دیوارها باربر هستند تا به همان شکل حفظ شوند و دیوارهای غیر باربر جا به جا شوند. معمولا در ویلاهای با اسکلت بتنی یا فلزی دیوار باربر نداریم.

7. آیا ویلاهای با سقف شیروانی با در بازسازی می توانیم به صورت سقف فلت با روف گاردن تغییر دهیم؟

برای این کار باید ابتدا سازه ساختمان بررسی شود تا ببینیم اسکلت جوابگوی تحمل سقف سازه ای هست یا خیر. اگر سازه ساختمان برای این کار استحکام لازم را نداشته باشد نمی توان این کار را انجام داد مگر اینکه با محاسبات مقاوم سازی ساختمان اتفاق بیافتد.

8. داشتن استخر و جکوزی روی سقف ساختمان ویلا ممکن است؟

در بازسازی ویلا باید حتما سازه ساختمان را از نظر استحکام بررسی کنیم اگر تحمل بار مرده آب استخر و جکوزی را داشته باشد ممکن است در غیر این صورت نمی توان در بازسازی ویلا این موارد را اضافه نمود.

9. در بازسازی ویلا آیا می توان زیرزمین احداث کرد؟

در این مورد نیز باید سازه بررسی شود تا محل قرارگیری فوندانسیون بنا را تشخیص دهیم و بررسی کنیم در زیربنا امکان خاک برداری وجود دارد یا خیر.

10. آیا در بازسازی ویلاها با پنجره های کوچک و قدیمی دارند می توان پنجره ها را تغییر دهیم و پنجره های قدی داشته باشیم؟

بله، تا جایی که اسکلت ساختمان راه می دهد می توان دیوارهای بنا را کم کنیم و به جای آن پنجره های قدی طراحی کنیم.

0 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر کاملا بستگی به بودجه و انتخاب متریال توسط شما دارد. برای راهنمایی بیشتر لطفا با شماره 09124020109 تماس بگیرید.

 1. سلام خسته نباشید
  برای بازسازی ساختمان ویلایی 20 ساله چه مدت زمان لازم است؟

  1. سلام و درود
   زمان بازسازی بستگی به متراژ پروژه شما و عمق بازسازی دارد. به طور معمول بین 3-6 ماه زمان لازم است.

 2. سلام وقت بخیر
  یک ویلا در جاجرود داریم تقریبا 30 سال ساخت هست ممنون میشم هزینه بازسازی این ملک رو بفرمایید.

  1. سلام جناب طالب پور وقت شما بخیر
   لطف کنید برای هماهنگی بازدید از پروژتون با ما تماس بگیرید تا برآورد هزینه دقیق تری برای شما انجام شود.

 3. من بازسازی آشپزخانه انجام دادم واقعا عالی و بی نقص بود با تشکر از تیم حرفه ای شما

  1. سلام و درود جناب فرزین عزیز
   ممنون از انتخاب شما خوشحالیم که رضایت کامل از پروژتون رو داشتید.

 4. من بازسازی آشپزخانه انجام دادم واقعا عالی و بی نقص بود با تشکر

  1. سلام جناب ایمانی وقت بخیر
   بله میشه ولی اینکه چه نوع سنگی را انتخاب کنید باید با توجه به اصول طراحی و منطقه جغرافیایی شما انجام بشه. می توانید جهت مشاوره با ما تماس بگیرید. 09124020109