طراحی باغ در متراژهای مختلف

طراحی باغ یک فرایند خلاقانه و هنری است که به وسیله طراحی و ترتیب عناصر مختلف مانند گیاهان، درختان، مسیرها، نورپردازی و المان های زیبا مانند آبنما و … می‌تواند فضایی زیبا، آرامش‌بخش و عملکردی را ایجاد کند. طراحی باغ‌ها برای انسان‌ها از دوران‌های باستان شکل گرفته است و تا به امروز که به عنوان یک عنصر مهم در زیبایی بخشی به باغ در نظر گرفته می شود.

در طراحی باغ بهتر است که ابتدا نیازها و آرزوهای خود را مشخص کنید. آیا می‌خواهید یک باغ زیبا و رویایی داشته باشید؟ برای چه به فکر طراحی باغ خود افتاده اید؟ آیا می‌خواهید فضایی برای استراحت و تفریح ایجاد کنید؟ آیا می خواهید با طراحی باغ خود را به یک باغ منحصر به فرد برای مراسمات عروسی تبدیل کنید؟ با پاسخ به این سوالات، می‌توانید طرح مناسبی برای باغ خود ایجاد کنید.

نمونه طراحی باغ توسط شرکت تهران گاردن

برای مشاهده نمونه کار ها با کیفیت بالا بر روی آن ها کلیک کنید

طراحی باغ دارای اصول و قواعدی است که حتما باید نسبت به آن ها دانش و اطلاعات قبلی وجود داشته و پس از آن برای طراحی ابتدایی و انجام مراحل اجرایی، اقدامات لازم صورت بگیرد. این اصول باعث می شود تا از فضای موجود بهترین بهره برداری را داشته و بتوانید زیباترین و کارآمدترین طراحی فضای سبز را فراهم سازید. برای شناخت بهتر اصول طراحی باغ در ادامه با ما همراه باشید.

جهت مشاوره با کارشناسان تهران گاردن تماس بگیرید. 

0912  40 20 109

اصول طراحی باغ ویلا

از اصول طراحی باغ، می باید به مراحل اندازه گیری مساحت موجود، سنجش وضعیت خاک، انتخاب گل و گیاهان، تعبیه سیستم آبیاری، خرید بذر و نهال، کاشت بذر و نهال، نورپردازی، حصارکشی و تدوین برنامه نگهداری اشاره کرد.

در ادامه این مراحل را مرور می کنیم تا ببینیم در هر یک چه نکات مهمی وجود دارد.

نمونه طراحی باغ 7000 متری

طراحی باغ تهران گاردن عکس قبل طراحی باغ تهران گاردن عکس بعد

خدمات طراحی باغ از مراحل اولیه تا اجرا و حفاظت باغ مراقبت می‌کند. در ابتدا متخصصان طراحی باغ با شما ملاقات می‌کنند تا نیازها، سلیقه و ایده‌های شما را دریافت کنند. سپس با توجه به مساحت فضا، تراز باغ، شرایط آب و هوایی و عوامل دیگر، یک طرح باغ مناسب برای شما طراحی می‌کنند.

خدمات طراحی باغ تهران گاردن

اندازه گیری مساحت موجود

پیش از هر گونه تصمیم گیری برای طراحی باغ، باید نسبت به اندازه گیری مساحت موجود اقدام کنید. این که مساحت باغ در اختیار شما چه اندازه بوده و در چه ساختار هندسی جای گرفته باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. با اندازه گیری مهندسی مساحت باغ، می توانید نقشه ابتدایی تخصیص هر بخش به ساختارهای لازم را از پیش تعیین کرده و پس از آن برای مراحل بعدی آماده شوید.

سنجش وضعیت خاک در طراحی باغ

در گام بعدی باید نسبت به سنجش وضعیت خاک اقدام شود. در صورتی که وضعیت خاک کیفیت لازم را نداشته باشد، باید حتما قبل از انجام مراحل کاشت بذر و نهال، وضعیت خاک ارتقا یافته و در صورتی که نیاز به اضافه کردن مواد مغذی، کود و … دارد، حتما این مراحل با زمان بندی لازم پیش رفته و پس از آن برای مراحل بعدی اقدامات لازم صورت بگیرد.

حتما در مرحله سنجش وضعیت خاک نیاز به حضور کارشناس باغداری است تا به درستی شرایط خاک را بررسی کرده و هیچ گونه اهمالی در این مرحله صورت نگیرد. در نظر داشته باشید که در صورت عدم سنجش صحیح وضعیت خاک، کاشت گل و گیاهان، بذر و نهال در مراحل بعدی با چالش ها و مشکلاتی همراه خواهد شد و نمی توان از موفقیت ایجاد و طراحی باغ اطمینان پیدا کرد.

انتخاب گل و گیاهان در طراحی باغچه ویلا

انتخاب گل و گیاهان در گام بعدی انجام می شود و باید حتما در این مرحله شرایط آب و هوایی را در نظر گرفته باشید. بدیهی است که برخی از گل و گیاهان با شرایط آب و هوایی سردسیری یا گرمسیری سازگاری نداشته و همیشه نمی توان تمام گروه های گیاهان را در هر شرایط جغرافیایی کشت کرده و از پاسخگویی مناسب گیاه اطمینان خاطر داشت.

تعبیه سیستم آبیاری در طراحی باغ ویلا

در گام بعدی باید سیستم آبیاری لازم در فضای باغ تعبیه شود. سیستم آبیاری می تواند به طرق مختلف بوده یا به شکل ترکیبی در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرد. انتخاب سیستم آبیاری باغ به عوامل مختلفی بستگی دارد و تجمیع این عوامل در کنار یکدیگر، سیستم آبیاری نهایی را پیاده سازی خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که سیستم آبیاری قطره ای تاثیرگذاری قابل توجهی در شکل نگهداری از فضای سبز باغی و همین طور روند مثبت رشد و نمو گیاهان دارد. این سیستم آبیاری می تواند در هزینه های شما صرفه جویی قابل توجهی به وجود آورده، در مصرف آب صرفه جویی ایجاد کرده یا کاملا برعکس عمل کند.

خرید بذر و نهال

خرید بذر و نهال دیگر گامی است که در راستای طراحی باغ باید به آن توجه شود. با توجه به فرمتی که برای طراحی باغ انتخاب کرده اید، خرید بذر و نهال صورت خواهد گرفت. در خرید بذر و نهال به هیچ وجه نباید به دنبال صرفه جویی بوده و از کیفیت این محصولات بکاهید. در این صورت نتیجه کار آن طور که به دنبال آن هستید نخواهد بود و بذر یا نهال های نامرغوب و معیوب، نمی توانند نتیجه بخشی لازم در فضای باغ را به وجود بیاورند.

کاشت بذر و نهال در طراحی باغ

کاشت بذر و نهال باید به وسیله افراد کاملا متخصص در این زمینه انجام شده و چیزی نیست که بخواهید به شکل غیرحرفه ای انجام دهید. در صورتی که کاشت بذر و نهال در باغ به درستی و به شکل اصولی انجام پذیرد، طراحی باغ و فضای سبز آن در نهایت همان چیزی خواهد شد که انتظارش را داشتید و می توانید بر دوام و پایداری آن اطمینان داشته باشید.

نورپردازی

نورپردازی در نهایت از الگوهایی است که با توجه به زمینه کاربری باغ به آن نیاز خواهید داشت. در صورتی که نورپردازی به درستی انجام پذیرد، زیبایی باغ در زمان تاریکی دو چندان خواهد شد و می توانید از این وضعیت بهترین برداشت را داشته باشید.

حصارکشی در طراحی باغ

فضای باغ باید به یک شکلی محصور بوده و کاملا مجزاسازی شده باشد. حال در شرایطی این امکان وجود دارد که حصارکشی به بخش داخلی باغ نیز وارد شده و به دلایلی نیاز به جداسازی برخی از قسمت های آن از بخش های دیگر وجود داشته باشد. در این صورت نیاز است که حصارکشی هم در فضای بیرونی و هم در فضای داخلی صورت پذیرد.

تدوین برنامه نگهداری

در نهایت پس از طراحی باغ و اجرای تمام مراحل آن، باید یک برنامه نگهداری و رسیدگی که در کل می توان آن را به مفهوم باغداری پیوند زد، چیده شده و مطابق با این برنامه تمامی بخش های باغ نگهداری شده و حاصل چیزی که در مراحل قبلی به دست آمد، حفاظت شده و زنده و پایدار نگه داشته خواهد شد.

متدهای روز طراحی باغ ویلا

طراحی باغ ویلا می تواند از یک فضای کوچک و محدود تا یک باغ واقعی و بزرگ تعریف شده باشد و بدیهی است که بودجه بندی، زمان طراحی و اجرا و سایر موارد با توجه به این تعریف ابعاد، کاملا متفاوت خواهند بود. اما موضوع ثابت در طراحی باغ ویلا، ایجاد فضایی شاد و طرب آور است که بتوان در آن روح طبیعت را بازشناخته و زندگی پیوند خورده به فضای سبز را تجربه کرد.

برای آن که بتوانید یک تصور کلی از فرآیندی که در طراحی باغ ویلا پیش رفته و باید پیاده سازی شود، در ذهن داشته باشید؛ این گام های زیر را در ادامه با ما طی کنید:

  1. ایجاد نقشه اولیه از باغ ویلا

لازم است که پیش از هر اقدامی یک نقشه اولیه از باغ ویلا ایجاد شده و به تناسب آن بخش بندی درستی برای تعبیه تجهیزات گوناگون، گرفته از تجهیزات گیاهی تا المان های مصنوعی چون آلاچیق، زمین بازی، آتشکده، لمکده و غیره برقرار گردد. بدون داشتن یک نقشه اولیه، دستیابی به چنین چیزی میسر نخواهد بود و آشفتگی در طراحی فضای سبز و اضافه کردن دیگر تجهیزات، در نهایت موجب هدررفت فضا و از دست دادن بخش بزرگی از پتانسیل های آن می گردد به خصوص در طراحی باغ ویلا کوچک باید به بهینه سازی درست فضا در طراحی توجه ویژه ای شود.

به این سبب توصیه می شود که پیش از هر گونه اقدامی، ابتدا یک نقشه بصری کامل از محوطه باغ ویلا در اختیار داشته و روی کاغذ هر آن چیزی که تصمیم به پیاده سازی آن در مراحل بعدی دارید، را بیاورید.

  2. استفاده از بهترین بافت گیاهی

دقت داشته باشید که هیچ گونه صرفه جویی در ایجاد بافت و پوشش گیاهی در ایجاد باغ ویلا، عاقلانه نیست. هر آن قدر که بخواهید در این حوزه صرفه جویی کرده و با انتخاب گل و گیاهان و بذرهای ارزان قیمت، موضوع پوشش گیاهی باغ را به خاتمه برسانید، در نهایت به زودی نیاز به پرداخت هزینه های بیشتر برای ترمیم باغ و تغییرات گیاهی در آن پیدا خواهید کرد.

از این روی انتخاب بذرهای ضعیف یا عدم کوددهی و رسیدگی درست به خاک باغ و باغچه های آن، تنها باعث خواهد شد که عمر باغی که ایجاد می کنید کوتاه بوده و پس از آن مجبور به هزینه کردهای بیشتر بابت احیای باغ شوید. با این حساب عاقلانه ترین تصمیم برای طراحی باغ ویلا و ایجاد آن، استفاده از بهترین بذر و نشای گیاهی بوده و باید بهترین گیاهان، نهال ها و بذرها را برای ایجاد بستر گیاهی باغ انتخاب کرده باشید.

به جز این لازم است که حتما کاشت نیز به شکل کاملا حرفه ای انجام شده و به هیچ وجه قصوری در زمینه تقویت خاک و کاشت حرفه ای گیاهان نداشته باشید.

  3. از تجهیزات رفاهی غافل نشوید

موضوع مهم بعدی که می تواند بسیار در نتیجه تاثیرگذار باشد، استفاده از تجهیزات رفاهی است. این تجهیزات رفاهی را می توان در مدل های زیر جای داد:

 • آتشدان:

آتشدان علاوه بر آن که زیبایی خاصی دارد، شما می توانید با چیدمان صندلی های زیبا اطراف آن، فضایی رویایی و خاص به وجود بیاورید که غروب های زیبایی را برای اعضای خانواده رقم بزند.

 • لمکده:

لمکده بهترین بخش باغ برای استراحت کردن و دورهمی ها خواهد شد و حتی اگر فضای باغ ویلا اجازه ی آن را بدهد، می توانید از چندین جزیره لمکده در آن استفاده کرده و به این شکل در موقعیت های مختلف، چنین استراحتگاهی را به وجود بیاورید.

 • آلاچیق:

ایجاد آلاچیق همیشه در طراحی باغ ویلا و هر گونه فضای سبز، جایگاهی عالی داشته و حتی در پارک های عمومی شهری نیز با استفبال خوبی در این خصوص روبرو هستیم. حال این آلاچیق می تواند به هر شکلی چوبی یا فلزی بوده و در تناسب با سبک و سیاقی که باغ ویلا را دکور کرده اید، ساخته شود. همین طور شما می توانید از یک یا دو و بیشتر آلاچیق در فضای باغ استفاده کنید.

 • زمین بازی:

زمین بازی نیز برای کودکان ایده ای عالی خواهد بود و می توانید با اضافه کردن آن به باغ، فضایی شاد و فرح بخش برای آن ها به وجود بیاورید.

 • نیمکت چینی:

به همین ترتیب در جای جای باغ ویلا از نیمکت های چوبی یا سنگی استفاده کرده و فضای نشستن در مسیرهای مختلف رفت و آمد را ایجاد کنید.

طراحی پیاده رو در طراحی باغ ویلا ساده

اگر بخواهید باغ تحت طراحی شما، به حد غایت جذاب و کامل باشد؛ باید برای طراحی بخش های مختلف آن، ایده های منحصر به فردی داشته باشید. یکی از قسمت هایی که اغلب از نگاه طراحان و مالکان باغ، مخفی باقی مانده و به شکلی مهجور می ماند، طراحی پیاده رو باغ است. دقت داشته باشید که بخش پیاده رو باغ، پتانسیل مناسبی برای طراحی و سرسبزسازی و استفاده از تجهیزات گوناگون دارد و در صورتی که بتوانید از این پتانسیل به شکلی سازنده استفاده کنید؛ نتیجه کار به مراتب متفاوت خواهد بود.

برای طراحی پیاده رو باغ، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. استفاده از سنگ های طبیعی به شکل های خلاقانه و منحصر به فرد که در الگوهای مختلف، قابل به کار بردن هستند.
 2. استفاده از چراغ های فانوسی ایستاده کوتاه یا بلند و همین طور نورپردازی از طریق ال ای دی های کف زمین که می توانند در رنگ های گوناگون یا یک ترکیب رنگ جذاب استفاده شوند.
 3. استفاده از کفپوش های زیبا و جذاب چون کفپوش های پلیمری، واش بتن، موزاییک های شکسته و … که هر یک زیبایی و ظرافت خاص خود را دارند.
 4. استفاده از گل کاری های ریز در دو سمت پیاده رو به شکلی که مسیر حالتی رویایی و شیک پیدا کند.
 5. استفاده از چمن های بلند در دو سمت پیاده رو به شکلی که حین عبور از پیاده رو باغ، احساسی متفاوت قابل تجربه کردن باشد.

هر یک از این الگوها می توانند اثرگذاری قابل توجهی در زیبایی کلی فضای باغ داشته باشند و در عین حال حین رفت و آمد در پیاده رو باغ، ضمن داشتن آسایش و راحتی، زیبایی و جلوه خاص و رویایی را به وجود خواهید آورد. شما چه ایده های بیشتری دارید؟

آلاچیق طراحی باغ ویلا

آلاچیق باغ ویلا یک المان دیزاین باغ است که احساس بودن در فضای بسته را ندارد. آلاچیق ها برای در امان بودن در زیر آفتاب داغ یا زیر قطرات باران مطلوب هستند. آلاچیق باغ ویلا یک ساختمان اضافی در طراحی باغ است که تعداد زیادی از موقعیت های مشکل ساز را حل می کند. ویژگی های عمده ی آلاچیق باغ ویلا این است که طراحی کلی زمین باغ را تغییر می دهد و یک عنصر شیک از منظره را فراهم می کند.

در مورد نحوه ساخت آلاچیق باغ ویلا ابتدا باید عوامل و نتایج اصلی وضعیت مالی را در نظر بگیریم. هزینه و کیفیت ساخت و ساز وابسته به این است که چه موادی باید انتخاب شود و چه عملکردهایی باید انجام دهد.

طراحی باغ 600 متری

برای طراحی ویلا باغ 600 متری، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:
ابتدا فضای باغ را به خوبی روی نقشه آورده و آن را محوطه سازی نمایید. این محوطه سازی می تواند به بخش های کاشت گل و گیاهان مختلف یا تعبیه تجهیزات رفاهی و تزئینی مربوط باشد.
مسیرهای آبیاری را تعیین کنید. با توجه به کاشت گل و گیاهان مختلف، باید مسیرهای آبیاری نیز مطابق با آن ها مشخص شده و به شکلی برنامه ریزی گردد که کمترین هدرروی و بیشتری بهره وری را به همراه بیاورد.
مسیر رفت و آمد را مشخص کنید. با مشخص کردن مسیر رفت و آمد، عبور و مرور در فضای طراحی باغ 600 متری مشخص خواهد شد.
از نورپردازی غفلت نکنید. نورپردازی در نهایت زیبایی باغ را در ساعات تاریکی دو چندان کرده و به آن رنگ و لعاب می بخشد.

طراحی خانه باغ

طراحی خانه باغ یکی از تخصصی ترین و در عین حال جذاب ترین انواع طراحی های جای گرفته در قالب باغ و ویلا است. در این سبک از طراحی، معمولا پیش از هر چیزی محل جایگیری خانه باغ در فضای باغ مشخص شده و سبک طراحی آن اعم از آن که مدرن، سنتی، کلاسیک و … باشد؛ تعیین خواهد شد.

به همین تناسب نوع مصالح لازم برای ایجاد چنین عمارتی، انتخاب شده و ساخت و ساز آن با طراحی پلان اولیه، پیش خواهد رفت. سکونت در خانه باغ از جذابیت زیادی برخوردار بوده و خود را در میان یک فضای سرسبز و نشاط آور خواهید یافت.

طراحی کم هزینه باغ

برای طراحی کم هزینه باغ، لازم است که ابتدا برآورد درستی از کل هزینه هایی که جهت طراحی باغ نیاز است، داشته باشید. شما ممکن است بتوانید بخشی از این هزینه ها را حذف کرده و در بودجه نهایی خود صرفه جویی به عمل بیاورید.

در صورتی که می خواهید طراحی کم هزینه باغ را برای طراحی باغ خود پیاده سازی کنید؛ این توصیه ها را در نظر داشته باشید:

 1. به طراحی ساده باغ فکر کنید.
 2. مسیر پیاده روی ساده ایجاد کنید.
 3. مسیرهای آبیاری را با کمترین هزینه طراحی و اجرا کنید.
 4. الگوی کاشت گیاهان ساده و کلاسیک را برگزینید.

طراحی باغ شهری

برای طراحی باغ شهری با یک پلت فرم کاملا متمایز روبرو هستیم. چیزی که در باغ های شهری نیاز داریم، فضایی گسترده است که از هر دو وجه کاربری تفریحی و بصری و زیبایی شناسی، دارای المان های موثری باشند. در واقع در طراحی باغ شهری، مسئولیت های طراحی فضای سبز، به شکلی دیگر توصیف شده و باید تمامی اقشار جامعه، سنین مختلف و … را در نظر بگیرد.

همین طور انتخاب گل و گیاهان مختلف برای کاشت در یک باغ شهری نیز به شکلی متفاوت تعریف شده و نمی توان به همان ترتیبی که برای یک باغ  ویلا تصمیم گیری می شود، در خصوص باغ های شهری نیز برنامه ریزی داشت.

طراحی باغ 1000 متری ارزان

برای طراحی باغ 1000 متری ارزان، به سراغ تیم های طراحی و ایجاد باغ ها بروید که دارای خلاقیت و تبحر در مدیریت بودجه و پایین آوردن هزینه ها را داشته باشند. بدیهی ست که طراحی یک باغ بزرگ با مساحت گسترده از طریق بودجه آزاد، به مراتب ساده تر از طراحی و محوطه سازی با محدودیت بودجه خواهد بود.

از این روی در صورتی که سقف خاصی برای بودجه طراحی باغ در نظر گرفته اید، نیازمند خلاقیت به مراتب بیشتری خواهید بود تا با در اختیار داشتن حداقل ها، بتوانید کارایی و کاربری و البته زیبایی و نشاط لازم را در فضای باغ ایجاد کرده و از تمام پتانسیل های آن بهره برداری داشته باشید.

طراحی باغ ویلا 1000 متری

برای طراحی باغ ویلا 1000 متری نیاز به نقشه برداری اولیه از ساختار زمین و پس از آن تخصیص بخش های مختلف فضای باز به محوطه سازی و تجهیزات مختلف داخل باغ خواهد بود. در یک باغ ویلا، نیازمند کاشت انواع درختان، بوته ها، گل کاری و … هستیم و به همان تناسب نیز باید از تجهیزات رفاهی و تفریحی در فضای باغ استفاده شود.

طراحی محوطه باغ کوچک

برای طراحی محوطه باغ کوچک، باید کاملا مهندسی شده به طراحی فضای باغ ورود پیدا کرده و محوطه سازی و بخش بندی عالی نسبت به پتانسیل مساحتی داشته باشیم. استفاده از درخت های بزرگ در محوطه های باغی کوچک، جایگاه چندانی نداشته و غالبا توصیه می شود که بوته کاری های ریزنقش تر و به کار بردن نهال های کوتاه و گل کاری های فراوان برای شکل و شمایل بخشیدن به چنین محوطه هایی، به کار برده شود.

طراحی باغ در زمین های شیب دار

عموما طراحی باغ در زمین های شیب دار، چالشی است که بسیاری از افراد مناطق مختلف در هنگام طراحی و ساخت با آن مواجه هستند. به دلیل اینکه که ویلا و باغ­ها معمولا در زمین مسطح ساخته می­شوند، در حال حاضر طراحی باغ در زمین های شیب ‌دار به دلیل مناظر چشم انداز طرفداران زیادی دارد. عواملی مانند اهمیت نقشه برداری در طراحی باغ، نقش حیاتی عوامل اقلیمی و محیطی، ساختار پیکربندی باغ­های شیبدار، اهمیت متریال انتخابی در طراحی باغ، زهکشی باکیفیت در چشم انداز باغ و ویلا در زمین های شیب دار تاثیر مستقیم در کیفیت ساخت و طراحی ویلا دارد.

طراحی باغ میوه

شرط اصلی در طراحی باغ میوه، ایجاد حاصل خیزی حداقل زمان در هر هکتار زمین است. در این مورد به شرایط اقلیمی منطقه، نوع خاک، استقرار و استمرار به عملیات کشاورزی مربوط می شود. معمولاً بهتر است باغ میوه کوچکتر از دو هکتار احداث نشود و بیش از شش هکتار با یک نوع میوه کشت نشود. همچنین عوامل اقتصادی موثری مانند کیفیت فیزیکی و بیولوژیکی، محل مصرف و فاصله آن از جاده، رقابت از دیگر بخش های کشاورزی در طراحی باغ میوه بسیار موثر واقع شده اند.

طراحی باغ ویلا سنتی

طراحی باغ ویلا سنتی بر اساس هندسه به صورت متقارن و منظم شکل گرفته است. جزئیات مجلل و ظریف در طراحی و ساخت ویلا مطابق با شکل نقشه، هارمونی و تعادل را به ارمغان می آورد. طراحی سنتی باغ حس نوستالژیک را با چیدمان و انتخاب گیاهان بومی و تازه القا می کند. همچنین از تخت های سنتی در گوشه و کنار باغ خود استفاده کنید و باغ خود را با آبنماها یا حوض دیزاین نمائید.

کلام آخر

در بالا مروری مختصر بر مراحل طراحی باغ و اجرای آن داشتیم. شما چه قوانین و مراحل دیگری را در خصوص اصول طراحی باغ می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

سوالات متداول

4.8/5 - (366 امتیاز)
در این مطلب خواهید آموخت : نمایش

34 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • امیر جهانبخش

  من خیلی وقته دنبال طراحی باغم توی صفادشت کرج هستم ولی نمی دونستم باید چی کار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   اتفاقا برای نمونه کار طراحی باغ و طراحی باغ ویلا توی منطقه ی صفادشت
   تماس بگیرید هماهنگی ها انجام بشه برای بازدید.

   پاسخ
   • سامان حق دوست

    سلام وقتتون بخیر

    من یه باغ ویلا دارم تو چالوس. می خوام طراحی مدرن انجام بدم.
    میشه راهنماییم کنید و تشریف بیارید برای بازدید

    پاسخ
    • TehranLandscaping

     سلام بله مشکلی نداره
     جهت هماهنگی شماره تماس بذارین تا هماهنگی انجام بشه

     پاسخ
    • مهدی

     سلام
     ببخشید جسارت و فوضولی میکنم بنظرم همه ما تصورمون از جنگل و دریا و شمال ما رو میبره به کارتونهای دوران بچگی که ویلا باید چوبی باشه که یه شومینه داشته باشه کنار شومینه پر از هیزم و یه تبر تیز و همیشه از دودکشش دود بزنه بیرون و یه قلاب باشه قابلمه در حال پختن ببخشید یاد غذاهای زن دکتر ارنست تو کارتون خانواده دکتر ارنست افتادم که از بچگی دوست داشتم بفهمم طعم غذاشون چطوریه
     وگرنه ویلای مدرن و کلاسیک خب تو آپارتمان خودتون هست قشنگتر هم هست به صرفه ترم هست من اگه وزیر مسکن میشدم اجازه نمیدادم کسی شمال ویلای مدرن بسازه شمال کلبه چوبی ، اصفهان و کاشان و شیراز سنتی با دیوار کاهگلی، یزد حتنا بادگیر باشه داخلش تهران و مشهد و تبریز باغ شهری و باغ مدرن و کلاسیک و نئو کلاسیک و … بسازن

     پاسخ
 • سیروان ملایری

  سلام
  من یه باغ ویلا دارم توی لواسان می خواستم ببینم اگه بخوان طراحی مدرن باغ ویلا انجام بدم هزینش چقدر میشه؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام وقت بخیر
   تعیین قیمت برای طراحی باغ ویلا به خیلی از آیتم ها بستگی داره . باید ابتدا کارشناسای ما برای بازدید خدمت برسن اونطوری می تونیم قیمت اعلام کنیم

   پاسخ
  • هادی

   سلام امکان طراحی زمین ۱۰۰۰ متر مربع در روستاهای بندرعباس هست؟ یا فقط تهران و اطراف تهران کار میکنید؟
   در صورت عدم حضور کارشناسان برای بازدید، امکان داره بر اساس کروکی زمین و فیلم و عکس از موقعیت زمین یا هر مورد دیگه ای که مدنظر کارشناسان هست طراحی ۳ بعدی انجام داد؟

   پاسخ
   • TehranLandscaping

    سلام بله میشه تماس بگیرین همکاران راهنمایی کنن

    پاسخ
 • Arezoo Ghasemi

  وقت بخیر
  ما یه باغ تو تهراندشت داریم که چند وقت پیش با کمک تیم تهران گاردن تونستیم بصورت ایده ال و کاربردی طراحی کنیم.نتیجه
  کار هم بسیار عالی شد ممنون از تیم با تجربه اتون.

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   خوشحالم که راضی بودید.

   پاسخ
 • مسعود زارع

  سلام به تیم محترم تهران گاردن
  انقدر از کارتون راضیم که وظیفه خودم دونستم از این طریق تشکر کنم ازتون واقعا طراحی باغ ویلای من حرف نداره
  مدرن و لوکس

  پاسخ
 • امین زارعی

  سلام در خصوص طراحی باغ ویلا توی منطقه ی کردان می خوام مشاوره بگیرم و اینکه می خوام اول یه طراحی ۳ بعدی از پروژه برام انجام بدین

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام بله روش کار به این صورت هستش که در ابتدای کار یه طراحی سه بعدی از پروژه رو ارائه میدیم.

   پاسخ
 • صادق محمدی

  سلام شما طراحی باغ ایتالیایی انجام میدین ی؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام بله ما به انواع سبک طراحی فضای سبز رو انجام میدیم

   پاسخ
 • حمید امیری

  من جدیدا به طراحی باغ به سبک ژاپنی خیلی علاقمند شدم . میخواستم نظر شمارو هم به عنوان کارشناس بدونم.

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام خیلیم عالی. بهتره در ابتدای کار با کارشناسان تهران گاردن مشاوره کنید.

   پاسخ
 • داوود قاسمی

  طراحی باغ ارزان قیمت شامل چه آیتم هایی میشه ؟ هزینه ی گیاهان و تجهیزات با ماست ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام آیتم های مختلفی رو شامل بشه که بعد از صحبت با کارفرما میشه کامل توضیح داد.

   پاسخ
 • مریم نادری

  سلام وقت بخیر
  جا داره از اینجا از گروه حرفه ای تهران گاردن تقدیر و تشکر کنم بابت طراحی باغ ویلای ما در کردان

  پاسخ
 • اردلانی

  برای طراحی باغ 1500 متری چقدر زمان لازم هست ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام جهت تعیین زمان دقیق باید باغتون از نزدیک بررسی بشه

   پاسخ
 • سیروان نامدار

  روزتون بخیر شما کار طراحی ویلا باغ توی منطقه ی شهریار انجام میدین ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام بله انجام میدیم. خدمات ما محدودیت منطقه ای نداره

   پاسخ
 • سیما علیزاده

  قیمت طراحی باغ ویلا کوچک چقدر میشه ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام روزتون بخیر قیمت طراحی باغ ویلا متناسب با سبک موردنظر شما متفاوت هستش باید حضوری باغ بررسی بشه

   پاسخ
 • ریما ستاری

  سلام من تالار دارم می خواستم شما دیزاین باغ ویلا تالارم رو انجام بدین. باید تماس بگیرم برای هماهنگی یا حضوری ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping

   سلام بله انجام میدیم تماس بگیرید هماهنگ میشیم برای بازدید حضوری طرح موردنظرتونم میتونید بفرستین

   پاسخ
 • اختری

  سلام برای هزار متر زمین که فقط ۲۰۰ متر برای باغچه مانده بقیه درخت و ساختمان هست امکان طراحی وجود داره ؟؟ می‌خوام قیمت بدید ممنونم

  پاسخ
 • شهروز خدابخشی

  سلام وقت بخیر
  طراحی باغ تالار هم انجام میدین؟

  پاسخ
  • kian

   سلام وقت شما بخیر
   بله حتما، لطفا برای مشاهده نمونه کارهای و راهنمایی بیشتر تماس بگیرید. 09124020109

   پاسخ
 • علی

  سلام خسته نباشید ما یک باغ میوه در طالقان داریم ممکن یک بنا کوچک برامون طراحی کنید؟

  پاسخ
  • kian

   سلام وقت شما بخیر
   بله انجام میدهیم لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید