ساخت ویلا مدرن

اگر تصمیم به ساخت ویلا داشته باشید، باید پیش از هر چیزی مقدمات مربوط به آن را مهیا سازید. اندازه گیری زمین، در نظر گرفتن جهات و شرایط جغرافیایی، تخصیص بخش های مختلف مساحت زمین به عمارت ویلا و فضای سبز اطراف آن و … از جمله اقداماتی است که باید پیش از شروع به طراحی پلن اصلی ویلا در نظر گرفته شده و مطابق با آن ها کار پیش برود.

هر آن چه باید برای ساخت ویلا بدانیم

بدیهی است که غالبا برای طراحی و ساخت ویلا به جز برپا کردن عمارت اصلی، نیاز به ساخت و ایجاد محوطه سبز در اطراف آن را نیز خواهیم داشت تا ماهیت و هویت ویلا شکل بگیرد.

برای ساخت ویلا حتما باید پلان به شکل کاملا مهندسی شده، مانند هر سازه دیگری ایجاد گشته و پس از آن عملیات اجرایی از جمله گودبرداری و سایر موارد به انجام برسد. در نظر داشته باشید که بررسی وضعیت خاک پیش از گودبرداری و اضافه کردن سازه نگهبان به شکل لازم، حتما باید به شکل کاملا مهندسی و اصولی، پیاده سازی شود.

با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، نوع الگو طراحی ویلا و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت.

در گام بعدی اسکلت عمارت ویلا برپا شده و ساخت و ساز پیش می رود. همین طور ایجاد تاسیسات، لوله کشی ها، اضافه کردن سقف کاذب، سیم کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا به حساب می آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا توجه کافی را مبذول داشت.

چیزی که در ساخت ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است. در ساخت چنین عمارت هایی، نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت ساختن این بناها با ساختارهای شهری هستیم تا همان حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید.

اگر به دنبال ساخت ویلا در تهران یا سایر شهرستان ها هستید با کارشناسان مجموعه ی تهران گاردن تماس بگیرد. قطعا مشاوره با افراد متخصص مسیر را برای شما هموارتر خواهد ساخت.

09124020109

09121344284

بنر ساخت ویلا

ساخت ویلای مدرن در بخش های اساسی و بنیادین، کاملا مطابق با اتفاقی است که در طراحی و ساخت یک ویلای کلاسیک یا معمولی در جریان خواهد بود. به واقع ساخت ویلا همیشه تابع برخی از مقررات است که نمی توان از مسیر آن ها خارج شد، اما زمانی که بحث مدرن سازی یک ویلا پیش می آید، باید برخی از المان ها و فاکتورهای جدید را به آن اضافه کرد.

برای آشنایی بیشتر با چیزی که در ساخت ویلای مدرن داریم، در ادامه با ما همراه باشید.

در ساخت ویلای مدرن با سادگی و خلوص بیشتری در بنا روبرو هستیم. با نگاهی به یک ویلای مدرن، باید بتوان به راحتی فضای آن را آنالیز کرده و به اصطلاح معماران این فضا باید دارای خوانایی قابل توجهی باشد. چیزی که در ویلاهای کلاسیک کمتر با آن روبرو هستیم و هرگز این خوانایی که در ویلاهای مدرن دیده می شود، در ویلاهای کلاسیک وجود ندارد.

همین طور چیزی که در ساخت ویلای مدرن بیش از هر چیز دیگر به آن اهمیت داده می شود، ایجاد احساس آرامش و خلوت کاملا است. طراحی داخلی فضای این سبک ویلاهای مدرن و امروزی باید به شکلی تعیین شده باشد که آرامش و امنیت کامل در آن احساس شده و احساس زندگی کردن در جایی کاملا دنج در دنیا، به وجود بیاید. این چیزی است که باعث می شود حین به سر بردن در ویلا، افراد خود را کاملا فارغ از مشکلات و دغدغه های روزمره و زندگی ماشینی و شلوغ یافته و مشکلات همیشگی را برای مدت زمانی کنار بگذارند.

در طراحی داخلی ویلای مدرن نیز به سراغ پنجره های بزرگ و قدی رفته می شود که منظره رو به باغ یا دریا را پیش روی داشته و از بخش مرکزی ساختمان ویلا، منظره ای بسیار زیبا به چشم بیاورند. این دید مرکزی در قلب ساختمان ویلا، می تواند فوق العاده باشد و احساسی عالی به وجود بیاورد.

در طراحی داخلی ویلای مدرن در غالب مواقع، آشپزخانه و اتاق های مهمان در طبقه همکف واقع شده اند. البته از سویی دیگر در نقشه و پلان اولیه این نوع ویلاها، آشپزخانه به وسیله یک درب دیگر به فضای مجاور به حیاط ویلا متصل شده و رفت و آمد از این طریق نیز میسر خواهد بود. به این ترتیب دو مسیر مجزا برای رفت و آمد به آشپزخانه وجود دارد و در صورتی که مایل به سرو وعده های غذایی در حیاط ویلا باشید، این امکان به راحتی وجود خواهد داشت و می توان به سادگی از طریق درب آشپزخانه که به حیاط باز می شود، رفت و آمد را صورت داد.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن از معماری دوبلکس و سقف های بلند استفاده می شود. این چیزی است که ساختار ویلا را به شکلی خاص ممتاز ساخته و باعث می شود حین به سر بردن در فضای آن، احساس به مراتب بهتری داشته باشیم. سقف های بلند چیزی است که در شکل ساخت و ساز امروزی کنار گذاشته شده و تنها در بناهای لوکس می بینیم.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن، به جای تاکید بر رنگ های خنثی، از رنگ های دارای هویت بیشتر استفاده می شود و گاهی اوقات ترکیب رنگ های کاملا پررنگ را در این سبک طراحی شاهد هستیم. اگر دقت کرده باشید در طراحی ویلاهای کلاسیک، به کار بردن رنگ های خنثی در دستور کار قرار دارد در طراحی ویلا به سبک مدرن، در نقطه تقابل قرار می گیریم.

در ویلاهای مدرن، کمتر شاهد به کار بردن رنگ های طلایی و برنزی هستیم و ساختار و طراحی بیرونی و داخلی این ویلاها، از چنین سبکی فاصله گرفته است.

در نهایت نکات مهم دیگری نیز در ساخت ویلای مدرن مورد نظر هستند:

  1. در نظر گرفتن بودجه طراحی و ساخت ویلا :  این مورد در خصوص هر نوع ساخت ویلایی، باید مد نظر قرار بگیرد و پس از تعیین میزان بودجه، مراحل ساخت و انتخاب مصالح و پلان اولیه آن ایجاد شود.
  2. نقشه کشی و پلان اولیه ویلا :  با نقشه کشی و پلان اولیه ویلا، مراحل ساخت بعدی آن برنامه ریزی خواهند شد و به این شکل می توان مرحله به مرحله، گام های محوطه سازی ویلا را زمان بندی کرد.
  3. برنامه ریزی برای طراحی داخلی : در ساخت یک ویلای مدرن، طراحی داخلی به مراتب اهمیت بیشتری از ساخت ویلاهای معمولی دارد. توجه به نورپردازی، دریافت نور طبیعی، ستون بندی، سقف کاذب و … در ساخت این ویلاها، فوق العاده کاربردی خواهند بود.

سخن پایانی

شما چه نکات دیگری را در خصوص طراحی و ساخت ویلای مدرن حائز اهمیت می دانید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید. همین طور این مطلب را با آشنایان خود به اشتراک گذاشته و نظر آن ها را جویا شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.
ارتباط با ما از واتس آپ