طراحی و ساخت ویلای مدرن

طراحی و ساخت ویلای مدرن در بخش های اساسی و بنیادین، کاملا مطابق با اتفاقی است که در طراحی و ساخت یک ویلای کلاسیک یا معمولی در جریان خواهد بود. به واقع ساخت ویلا همیشه تابع برخی از مقررات است که نمی توان از مسیر آن ها خارج شد، اما زمانی که بحث مدرن سازی یک ویلا پیش می آید، باید برخی از المان ها و فاکتورهای جدید را به آن اضافه کرد.

برای آشنایی بیشتر با چیزی که در طراحی و ساخت ویلای مدرن داریم، در ادامه با ما همراه باشید.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن با سادگی و خلوص بیشتری در بنا روبرو هستیم. با نگاهی به یک ویلای مدرن، باید بتوان به راحتی فضای آن را آنالیز کرده و به اصطلاح معماران این فضا باید دارای خوانایی قابل توجهی باشد. چیزی که در ویلاهای کلاسیک کمتر با آن روبرو هستیم و هرگز این خوانایی که در ویلاهای مدرن دیده می شود، در ویلاهای کلاسیک وجود ندارد.

همین طور چیزی که در طراحی و ساخت ویلای مدرن بیش از هر چیز دیگر به آن اهمیت داده می شود، ایجاد احساس آرامش و خلوت کاملا است. طراحی داخلی فضای این سبک ویلاهای مدرن و امروزی باید به شکلی تعیین شده باشد که آرامش و امنیت کامل در آن احساس شده و احساس زندگی کردن در جایی کاملا دنج در دنیا، به وجود بیاید. این چیزی است که باعث می شود حین به سر بردن در ویلا، افراد خود را کاملا فارغ از مشکلات و دغدغه های روزمره و زندگی ماشینی و شلوغ یافته و مشکلات همیشگی را برای مدت زمانی کنار بگذارند.

در طراحی داخلی ویلای مدرن نیز به سراغ پنجره های بزرگ و قدی رفته می شود که منظره رو به باغ یا دریا را پیش روی داشته و از بخش مرکزی ساختمان ویلا، منظره ای بسیار زیبا به چشم بیاورند. این دید مرکزی در قلب ساختمان ویلا، می تواند فوق العاده باشد و احساسی عالی به وجود بیاورد.

در طراحی داخلی ویلای مدرن در غالب مواقع، آشپزخانه و اتاق های مهمان در طبقه همکف واقع شده اند. البته از سویی دیگر در نقشه و پلان اولیه این نوع ویلاها، آشپزخانه به وسیله یک درب دیگر به فضای مجاور به حیاط ویلا متصل شده و رفت و آمد از این طریق نیز میسر خواهد بود. به این ترتیب دو مسیر مجزا برای رفت و آمد به آشپزخانه وجود دارد و در صورتی که مایل به سرو وعده های غذایی در حیاط ویلا باشید، این امکان به راحتی وجود خواهد داشت و می توان به سادگی از طریق درب آشپزخانه که به حیاط باز می شود، رفت و آمد را صورت داد.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن از معماری دوبلکس و سقف های بلند استفاده می شود. این چیزی است که ساختار ویلا را به شکلی خاص ممتاز ساخته و باعث می شود حین به سر بردن در فضای آن، احساس به مراتب بهتری داشته باشیم. سقف های بلند چیزی است که در شکل ساخت و ساز امروزی کنار گذاشته شده و تنها در بناهای لوکس می بینیم.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن، به جای تاکید بر رنگ های خنثی، از رنگ های دارای هویت بیشتر استفاده می شود و گاهی اوقات ترکیب رنگ های کاملا پررنگ را در این سبک طراحی شاهد هستیم. اگر دقت کرده باشید در طراحی ویلاهای کلاسیک، به کار بردن رنگ های خنثی در دستور کار قرار دارد در طراحی ویلا به سبک مدرن، در نقطه تقابل قرار می گیریم.

در ویلاهای مدرن، کمتر شاهد به کار بردن رنگ های طلایی و برنزی هستیم و ساختار و طراحی بیرونی و داخلی این ویلاها، از چنین سبکی فاصله گرفته است.

در نهایت نکات مهم دیگری نیز در طراحی و ساخت ویلای مدرن مورد نظر هستند:

  1. در نظر گرفتن بودجه طراحی و ساخت ویلا :  این مورد در خصوص هر نوع ساخت ویلایی، باید مد نظر قرار بگیرد و پس از تعیین میزان بودجه، مراحل ساخت و انتخاب مصالح و پلان اولیه آن ایجاد شود.
  2. نقشه کشی و پلان اولیه ویلا :  با نقشه کشی و پلان اولیه ویلا، مراحل ساخت بعدی آن برنامه ریزی خواهند شد و به این شکل می توان مرحله به مرحله، گام های محوطه سازی ویلا را زمان بندی کرد.
  3. برنامه ریزی برای طراحی داخلی : در ساخت یک ویلای مدرن، طراحی داخلی به مراتب اهمیت بیشتری از ساخت ویلاهای معمولی دارد. توجه به نورپردازی، دریافت نور طبیعی، ستون بندی، سقف کاذب و … در ساخت این ویلاها، فوق العاده کاربردی خواهند بود.

سخن پایانی

شما چه نکات دیگری را در خصوص طراحی و ساخت ویلای مدرن حائز اهمیت می دانید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید. همین طور این مطلب را با آشنایان خود به اشتراک گذاشته و نظر آن ها را جویا شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.
ارتباط با ما از واتس آپ