محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا یکی از مسائلی است که تمامی مالکان ویلا گوشه چشمی به آن دارند و برای زیباسازی و نقش بخشیدن به فضای باز ویلای خود، باید به انجام برسانند. از آن جایی که ساخت محوطه و فضای سبز در ویلاها، نیازمند کاشت گل و گیاه و تعبیه تجهیزات مختلف است، باید حتما این کار توسط تیم های حرفه ای انجام شود.

با توجه به هزینه ای که ساخت و محوطه سازی ویلا برای شما عزیزان دارد بنابراین توصیه می شود که پروژه های محوطه سازی ویلا یا طراحی منظر خانه و غیره را به یک مجموعه ای که سال ها در این حوزه کار کرده اند و تجربه کافی را دارند بسپارید.

عملکرد طراحان مجموعه ی تهران گاردن به این شکل است که یک جلسه حضوری به بررسی و ارزیابی زمین و مساحت در اختیار می پردازند و سپس یک جلسه مذاکره با کارفرما جهت آگاهی بیشتر از علاقمندی ها و شنیدن خواسته ها وانتظاراتشان از پروژه منظور ترتیب خواهند داد. در مرحله ی بعدی یک طراحی سه بعدی از پروژه منظور را توسط نرم افزارهای  طراحی سه بعدی آماده می کنند. عکس های سه بعدی از پروژه، یک دید کلی از نحوه چیدمان گیاهان و سایر المان ها و عناصر محوطه سازی را به تصویر می کشد؛ قبل از استارت کار، هر بخش از فضاسازی که نیازمند تغییر است طبق نظر و خواسته ی کارفرما و در نظر گرفتن تجربه ی مجریان پروژه اعمال خواهد شد.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم محوطه سازی ویلا تابع چه قوانین و قواعدی است و چطور انجام می شود.

برای محوطه سازی ویلا باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

طراحی اولیه محوطه سازی ویلا

گام اول:

طراحی اولیه محوطه سازی ویلا طبق مراحلی که برای طراحی اولیه هر فضای سبزی در نظر داریم، انجام می شود. به واقع چیزی که در گام اول نیاز داریم یک اندازه گیری صحیح از فضا است که کمک کند تا جایگیری هر یک از اجزا و گل و گیاهان مورد نظر را به درستی دریابیم. در صورتی که این محوطه سازی قرار باشد ترکیبی از فضای سبز و تجهیزاتی چون آلاچیق، استخر و غیره شکل بگیرد، باید از پیش تمامی این اجزا در طرح اولیه روی کاغذ آورده شوند. پس از آن می توان در خصوص مراحل بعدی اجرا تصمیم گیری کرده و یک زمان بندی صحیح به آن ها اختصاص داد.

بدیهی است که در اندازه گیری محوطه ویلا، باید تمامی زاویه های آن در نظر گرفته شده و استفاده حداکثری از این فضا صورت بگیرد. در غیر این صورت با پرتی زیادی در فضا روبرو خواهیم بود که ضمن از دست دادن بخشی از مساحت، زیبایی محوطه ویلا را تحت تاثیر منفی خود قرار خواهد داد.

اصول محوطه سازی ویلا

گام دوم:

پس از طراحی اولیه نوبت به انتخاب بذرها و نهال های مورد نظر می رسد. همین طور اگر قرار است از آلاچیق یا نیمکت استفاده کنید، باید ابعاد و طرح و جنس آن را تعیین کرده باشید. ممکن است حین مطالعه و بررسی مدل های مختلف، ایده شما در این زمینه تغییر پیدا کند، اما ضرورت دارد که مدل های جدید انتخاب شده به لحاظ ابعاد و سبک، در تناسب با فضای سبز ویلا باشند.

گام سوم:

در طراحی اولیه محوطه سازی ویلا حتما باید مسیر پیاده روی و رفت و آمد را در نظر بگیرید. این چیزی بسیار مهم در ایجاد فضای سبز ویلایی است و نمی توان آن را نادیده گرفت. در صورتی که ویلای شما به شکلی مساحت دارد که پارکینگ خودرو داخل آن قرار می گیرد، در ایجاد مسیر رفت و آمد، باید یک مسیر موزاییک شده یا سنگی برای تردد خودرو در نظر گرفته و پهنای آن را مطابق با ابعاد خودرو، لحاظ کنید. اما در صورتی که مساحت محوطه ویلا محدود بوده و امکان وارد کردن خودرو به آن وجود نداشته و یا خود چنین تصمیمی ندارید، لحاظ کردن مسیر پیاده روی نفر، کفایت خواهد کرد. به هر ترتیب باید از درب ورودی ویلا به ساختمان و عمارت اصلی آن، یک مسیر پیاده روی (ترجیحا با پیچ و خم که تداعی کننده حال و هوای جنگلی باشد) در نظر گرفته و آن را با سنگچین یا هر طرح دیگری همراه سازید. به جز این ضرورت دارد که به همراه مسیر پیاده روی، یک طراحی نورپردازی همگام نیز در نظر گرفته شود تا در زمان تاریکی هوا، عبور و مرور از محوطه ویلا به سادگی صورت گرفته و افراد به خوبی مسیر مقابل خویش را رویت نمایند.

گام چهارم:

طراحی سیستم آبیاری و خروجی های فواره ای یا قطره چکانی آب، تعبیه محل ساخت استخر یا حوضچه، قلوه سنگ های تزیینی و غیره از سایر مواردی هستند که در محوطه سازی ویلا باید در نظر گرفته شده، سپس وارد فاز اجرایی آن شویم. معمولا در فضاسازی ویلایی و در صورت وجود مساحت لازم، استخر یا حداقل یک حوضچه با فواره در نظر گرفته می شود. این باعث می شود که جلوه نشاط آور فضا بیشتر بوده و ترکیب گل و گیاهان با آب، به شکلی خاص بیننده را تحت تاثیر خود قرار دهد.

اجرای محوطه سازی ویلا

اجرای محوطه سازی ویلا نیازمند حضور یک تیم حرفه ای بوده که در تمامی بخش های کاشت گل و گیاهان مختلف، نصب تجهیزات چون آلاچیق، استخر و غیره و نیز نورپردازی تبحر داشته و این امور را با بالاترین کیفیت به انجام برسانند. در نظر داشته باشید که نقصان و کاستی در هر بخش از اجرای این مراحل، مشکلات بسیاری به وجود آورده و مرتفع ساختن آن؛ زحمت و هزینه های بیشتری را تحمیل خواهد ساخت. از این روی اهمیت دارد که حتما پس از به دست آوردن طرح اولیه محوطه سازی ویلا، نسبت به انتخاب یک تیم حرفه ای برای اجرای آن اقدام نمایید.

هر مرحله از اجرای این طرح، چه مسیرسازی، کاشت، تعبیه تجهیزات یا نورپردازی، باید با اصول و قواعد استاندارد خود همراه باشد و اجرای هیچ یک بدون تخصص، سودی نخواهد داشت. با انتخاب یک تیم اجرایی متبحر، می توانید مراحل اجرای کار را به مراتب کوتاه تر ساخته و در ضمن بهره وری و کیفیت خروجی کار را بالا ببرید. دقت داشته باشید که کاشت یک گل یا کاشت یک نهال نیازمند کاری تخصصی در زمینه باغداری است و اشخاص غیرحرفه ای، بهترین بذر و نهال را نیز معیوب ساخته و روال رشد و نمو آن را مورد تاثیر منفی قرار خواهند داد.

در بحث نورپردازی نیز باید حتما فضای ایجاد شده در هر نقطه به وسیله یک مرکز نور، تامین شده و به طور کلی در تمام فضا و محوطه ویلا، نور کافی (نه چندان زیاد)، داشته باشیم. به طور مثال اگر در این فضا یک آلاچیق قرار داده شده است، باید حتما نور مجزا برای آلاچیق در نظر گرفته شود. همین طور مسیر پیاده روی نیازمند نور مجزا است و باید برای رفت و آمد اشخاص به میزان کافی نور (به شکل چراغ های ال ای دی در کف یا فانوس های ایستاده)، تعبیه شده باشد.

نکته: اگر چه تیم های طراحی فضای سبز و محوطه سازی باغ دارای ایده های از پیش تعیین شده برای اجرای این فضاها هستند؛ اما از آن جایی که خلق محوطه در ویلا، کاملا شخصی بوده و تابع سلیقه افراد است، معمولا سعی می شود که این محوطه سازی مطابق و بسیار نزدیک به انتظارات مشتری رخ دهد. تنها بعضی محدودیت ها به لحاظ شرایط جغرافیایی وجود دارد. به طور مثال برخی از گل و گیاهان، نیازمند تابش بیشتر نور خورشید یا قرار گرفتن در آب و هوایی خنک تر هستند و نمی توان آن ها را در شرایط جغرافیایی مخالف کاشت و انتظار دوام در مدت زمان معقول داشت.

محوطه سازی ویلا در کرج

آب و هوای مطبوع در مناطق اطراف کرج نظیر کردان، قلعه چندار، سهیلیه، چهارباغ، نظرآباد، شهریار و غیره، عده کثیری از مردم شهر کرج یا حتی تهران را به ساخت ویلا و محوطه سازی ویلا، در این مناطق ترغیب ساخته است. گذراندن زمان در کنار خانواده و در هوای مطبوع این مناطق، با توجه به حجم آلودگی هوا در شهرهای تهران و کرج بهترین فرصت برای شما عزیزان خواهد بود.

محوطه سازی ویلا در تهران

حجم گسترده ساختمان سازی در شهری مانند تهران، مردم را از داشتن فضای سبز کافی در سطح شهر محروم کرده است و بوستان های سطح شهر پاسخگوی نیاز مردم نخواهند بود بنابراین ساخت و ساز ویلا در مناطق اطراف تهران نظیر لواسان، تجریش، دماوند و غیره بسیار مرسوم گشته است. محوطه سازی ویلا نیز به طبع مهم ترین بخش در مبحث ویلا سازی است که بهتر است توسط افراد متخصص این حوزه انجام بگیرد. مجموعه ی تهران گاردن دارای پروژه های موفق و بی نظیری در شهر تهران و کرج و حتی سایر شهرستان ها هستند.

نکات مهم محوطه سازی ویلا

در محوطه سازی ویلا باید حتما به نکات و اصولی خاص توجه داشته باشید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 1. در محوطه سازی ویلا باید این نکته را در نظر داشته باشید که با یک فضای مسکونی یا حداقل نیمه مسکونی روبرو هستید و حتما باید تعبیه مسیرهای پیاده روی، رفت و آمد کودکان و غیره مورد نظر باشد.
 2. در ساخت محوطه ویلا و تجهیزاتی که داخل آن قرار می گیرند، از جمله استخر و غیره، حتما ایمنی را در نظر داشته باشید. غالبا در محوطه ویلا باید رفت و آمد کودکان را در نظر گرفته و تمام ریسک های ناشی از سقوط در استخر، تیغ گل و گیاهان و غیره را لحاظ کنیم.
 3. محوطه سازی ویلا بخشی از نمای کل فضای ویلا را به خود اختصاص داده و یک عنصر مجزا نیست. از این روی باید در هارمونی و هماهنگی لازم با خود بنای ویلا قرار داشته باشد. اگر ویلا به سبک سنتی ساخته شده، محوطه سازی آن نیز باید سنتی باشد و اگر ویلا به سبک مدرن ساخته شده است، محوطه سازی آن نیز باید از قوانین ساخت و ساز مدرن تبعیت کند.
 4. در محوطه سازی ویلا نباید تعبیه سیستم آبیاری را از قلم انداخت. صرف این که این محوطه فضا و مساحتی کم دارد، هرگز به این معنا نیست که سیستم آبیاری نیاز نخواهد داشت. امکان آبیاری صحیح و اصولی هر روزه محوطه فضای سبز ویلا قطعا وجود ندارد یا نیازمند استخدام یک شخص بابت این کار و به عنوان باغبان خواهد بود که باز احتمال قصور و ضعف در آبیاری از جانب وی وجود خواهد داشت. از این روی لازم است که حتما از سیستم آبیاری قطره ای حرفه ای در محوطه ویلا استفاده کرده و به این شکل حیات گیاهان را تضمین کرد.

اشتباهات رایج در ومحوطه سازی ویلا

از اشتباهات رایج در و محوطه سازی ویلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شما از فضاهای ویلایی الگوبرداری می کنید که دارای المان های پایه ای مشابه نیستند. به این ترتیب نتیجه کار به هیچ وجه به همان شکل مثبت و درخور نخواهد بود.
 2. به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی توجه نمی کنید. عدم پرداختن به شرایط جغرافیایی و موقعیت آب و هوایی، باعث می شود که مشکلات زیادی پس از طراحی ویلا به وجود آمده و نتوان بهره برداری لازم را از این جهت داشت. از این روی لازم است که حتما به شرایط جغرافیایی و وضعیت آب و هوایی توجه کافی صورت گرفته و محوطه سازی ویلا با در نظر گرفتن این نکات ایجاد شود.
 3. نسبت مناسب میان ساختمان ویلا و محوطه اطراف آن در نظر گرفته نمی شود. لازم است که حتما تناسب قابل توجه و درستی میان محوطه ویلا و ابعاد ساختمان اصلی آن در نظر گرفته شود. صرف نظر از این که شما تا چه اندازه به بزرگ بودن ساختمان ویلا اهمیت می دهید یا علاقه مند به داشتن محوطه فضای سبز وسیع هستید، لازم است که حتما یک تناسب درست میان این دو بخش وجود داشته باشد. در غیر این صورت نمی توان کاربری درستی از محوطه ویلا یا ساختمان اصلی آن، به دست آورد.
 4. از تجهیزات تکمیلی استفاده نمی کنید. هر آن قدر که محوطه سازی و ساختار عمارت ویلا، جذاب و زیبا باشد، عدم استفاده از تجهیزات تکمیلی چون آلاچیق، زمین بازی، استخر و غیره؛ سطح کاربری آن را کاهش خواهد داد. از این روی تا جایی که فضای موجود به شما اجازه می دهد؛ حتما از این فاکتورها برای تکمیل محوطه سازی ویلا بهره برده و میزان کاربری آن را به شکلی بهینه بالا ببرید.

انواع محوطه سازی ویلا

انواع محوطه سازی ویلا با دنبال کردن سبک و سیاق محوطه جغرافیایی و سبک ساخت ویلای عمارت، تعیین خواهد شد. به واقع اگر بخواهیم محوطه سازی ویلا را به شکلی موثر و جذاب ایجاد کنیم؛ لازم است که پیش از آن بررسی قابل توجهی در این خصوص صورت گرفته باشد. شما ممکن است بخواهید این محوطه سازی را به شکل سنتی، کلاسیک، فرانسوی، ایتالیایی، مدرن و … انجام دهید. با انتخاب فرم ایجاد محوطه ویلا، انتخاب گل و گیاهان مختلف، انتخاب تجهیزات رفاهی و سایر موارد، شکل نورپردازی و … انجام خواهد شد و می توان با سپردن کار به دست تیم های حرفه ای، به بهترین شکل چنین چیزی را ایجاد نمود.
با این همه توصیه می شود که با در نظر گرفتن پتانسیل های محوطه و بودجه در اختیار خود، بهترین شکل از محوطه سازی را پیاده سازی کنید.

محوطه سازی ویلا کوچک

برای محوطه سازی ویلا کوچک به شکلی که بیشترین حد زیبایی و کاربری را به همراه داشته باشد، باید کاملا مینیاتوری فکر کنید. به این ترتیب شما نمی توانید به دنبال ایجاد یک استخر بزرگ در محوطه ویلای خود بوده یا درختان تنومند و بزرگی را در محوطه ویلا بکارید. در این شرایط گل کاری بهترین گزینه برای محوطه سازی ویلا بوده و اضافه کردن بوته ها و درختچه های کوچک، کمک می کند تا فضای ویلا، زیبایی و جذابیت لازم را به دست بیاورد.

محوطه سازی ویلا کلاسیک

برای محوطه سازی ویلا کلاسیک باید فارغ از المان هایی که مدرن سازی یا به نوعی تجددگرایی را به همراه دارند، عمل کنید. توجه به اصل تقارن و به کار بردن اشیاء ارزشمند و در عین حال ساده، باعث می شود که فضای محوطه ویلا کلاسیک به چشم آید. همین موضوع در خصوص انتخاب گل و گیاهان مختلف و سایر المان های اجرای فضا نیز موثر خواهد بود. به این شکل اگر تصمیم به محوطه سازی ویلا کلاسیک داشته باشید، باید حتما این موارد را در نظر داشته و فضاسازی محوطه را با رعایت اصل تقارن و کم کردن از تجهیزات فانتزی پیش ببرید.

محوطه سازی ویلا ارزان

محوطه سازی ویلا ارزان با حذف المان هایی که نرخ بالاتری برای خرید دارند، به راحتی قابل اجرا خواهد بود. در این شکل از محوطه سازی نیازی نیست که حتما برای چیدمان فضای سبز، از تجهیزاتی چون آبنما، فواره و … استفاده کنید. همین موضوع در خصوص انتخاب گل و گیاهان و نهال های مختلف نیز صدق خواهد کرد.

محوطه سازی کلاسیک

شما می توانید با یک چمن کاری زیبا و کاشت بوته هایی که به مراتب نرخ ارزان تری دارند، محوطه سازی ویلا ارزان را طراحی و پیاده سازی کنید. در نظر داشته باشید که با یک طراحی اصولی و هنرمندانه، حتی ساده ترین محوطه های ویلایی نیز رنگ و لعابی عالی به خود خواهند گرفت و کافی خواهد بود که طراحی و اجرای این امر را به دست افراد ماهر بسپارید.

زیباترین محوطه سازی ویلا

زیباترین محوطه سازی ویلا، لزوما گران قیمت ترین و لوکس ترین آن ها نیست. در زیباترین شکل محوطه سازی با فضایی روبرو هستیم که به خوبی بخش بندی شده و الگوهای کاشت در آن به شکلی اصولی و نه بی قانون، پیش رفته است. این چیزی است که شاید مخاطب غیرحرفه ای در نگاه اول متوجه آن نشود؛ اما با دقیق شدن در فضا و نگاهی از بالا، می توان به خوبی نسبت به آن آگاهی پیدا کرد. زیباترین محوطه سازی ویلا با استفاده از تجهیزات مختلف و حتی به کار گیری صرف گیاهان از گونه های متفاوت، امکان پذیر خواهد بود.
چیزی که باید به این شکل از محوطه سازی حتما اضافه کنید، مسیرسازی شیک و زیبا و نورپردازی حرفه ای است که در نهایت بار جذابیت فضا را دو چندان خواهد ساخت.

طراحی کف در محوطه سازی ویلا چطور انجام می شود؟

قطعا در محوطه سازی ویلایی، بخش قابل توجهی به کاشت گل و گیاهان اختصاص داده خواهد شد که باید کف سازی به وسیله خاک مرغوب و مناسب شده و نمی توان به شکلی دیگری این قسمت ها را متصور بود. اما با گذشتن از قسمت هایی که کاشت در آن ها انجام می شود، با بخش هایی از کف ویلا روبرو هستیم که برای پیاده روی و قرار دادن سایر وسایل چون آلاچیق، میز و صندلی، نیمکت و غیره تعبیه خواهند شد.

طراحی کف در محوطه سازی ویلا باید متناسب با سبک طراحی و اجرای فضای سبز آن و البته کاملا متناسب با طراحی خود ساختمان ویلا باشد. در صورتی که از رنگ پردازی خاصی برای ساخت عمارت ویلا استفاده شده است، توصیه می کنیم که طراحی کف محوطه ویلا را نیز به نوعی در تناسب با آن انتخاب کنید.

این تناسب به این معنا نیست که باید کف محوطه ویلا هم رنگ چیزی باشد که در ساخت عمارت ویلا در نظر گرفته اید، اما اگر از طراحان فضای سبز بپرسید، حتما رنگ بندی متناسب که حتی گاهی اوقات کاملا متضاد رنگ عمارت است را به شما توصیه خواهند کرد. چیزی که در اینجا می خواهیم یک زیبایی بصری است که گاهی اوقات با هم نوایی رنگ ها ایجاد شده و گاهی اوقات نیز با یک تضادسازی به دست خواهد آمد.

اما اگر به سراغ جنس کف محوطه ویلا برویم، باید گفت که گزینه های مختلفی پیش روی شما هستند:

موزاییک: شما ممکن است استفاده از موزاییک را برای کف محوطه ویلای خود ترجیح بدهید. موزاییک ها امروزه در طرح و رنگ های مختلف عرضه شده و می توانید ترکیب و تلفیقی از چندین نوع موزاییک را در کنار هم قرار داده و از آن ها یک جلوه زیبا و شیک به وجود بیاورید.

سنگ: به کار بردن سنگ ها در ابعاد منظم یا کاملا نامنظم و به ظاهر تصادفی نیز در کف سازی محوطه ویلا بسیار جذاب خواهد بود . البته معمولا برای مسیر پیاده روی، ترجیح می دهیم که از کف پوش های موزاییکی یا چیزی شبیه به آن ها که کاملا مسطح باشد، استفاده شود. زیرا قدم زدن از روی سنگ های برجسته که در هر نقطه میزان برجستگی آن ها متفاوت است، مقداری مشکل ساز بوده و پس از مدتی برای اشخاصی که در ویلا در رفت و آمد هستند، آزردگی در پا ایجاد خواهد کرد.

طراحی کف در محوطه سازی ویلا ترکیبی

اما بهترین ایده ای که برای طراحی کف در محوطه سازی  ویلایی پیشنهاد می شود، طراحی ترکیبی است. شما می توانید بخش هایی را به شکل موزاییک کاری درآورده و قسمت هایی را که تردد کمتری در مسیر آن ها صورت می گیرد، با سنگ چین تکمیل کنید. این باعث می شود که محوطه یا متنوع و البته کاملا کاربردی داشته باشید.

محوطه سازی ویلا لوکس شامل مراحل زیر است:

در نخستین گام لازم است که حتما طبق روال همیشگی به اندازه گیری، سنجش وضعیت خاک و ارزیابی موقعیت جغرافیایی و سایر نکات مربوط به مساحتی که در اختیار دارید، بپردازید.

پس از آن نوبت به انتخاب گل و گیاهان جهت کاشت در محوطه ویلا می رسد. زمانی که قصد محوطه سازی ویلا لوکس را دارید، باید ترجیحا گل و گیاهانی متفاوت را انتخاب کنید. در یک محوطه سازی لوکس، قرار نیست از همان گل و گیاهانی که در فضاهای سبز رایج استفاده می شود، به کار ببرید. این بخش را با مشورت یک کارشناس باغداری و ایجاد فضای سبز، پیش برده و سپس بهترین گل و گیاهان خاصی که سازگاری با وضعیت خاک و موقعیت جغرافیایی منطقه ویلای شما را دارند، انتخاب کنید. به کمک گل و گیاهان خاص به بهترین شکل می توانید فضای ویلای خود را منحصر به فرد ساخته و از آن چیزی خاص به وجود بیاورید.

در گام بعدی، ساخت استخر در صورت پتانسیل فضا، باید در نظر قرار بگیرد. در ساخت استخر ویلا می توانید نهایت استعداد زیباسازی فضا را به کار برده و چیزی لوکس از آن ایجاد کنید. به کار بردن کاشی کاری لوکس در ساخت استخر، نورپردازی منحصر به فرد و ایجاد فواره، می تواند جلوه محوطه ویلا را به مراتب جذاب تر ساخته و از آن چیزی خاص خلق کند.

در صورتی که محوطه ویلای شما پتانسیل لازم را دارد، حتما حداقل یک آلاچیق در آن تعبیه کنید. در بخش ایجاد آلاچیق و باربکیو کنار آن، فرصت زیادی برای لوکس سازی فضای در اختیار خود دارید. این آلاچیق می تواند ضمن آن که جلوه ای چوبی دارد، به شکلی خاص ساخته شده و متریال به کار رفته در آن متفاوت از آلاچیق های معمولی باشد. به علاوه نورپردازی در این نقطه از فضای ویلا، اهمیت خاص خود را دارد. اگر بخواهید با یک نگاه به محوطه ویلا، گیرایی خاصی در هر بخش از آن دیده شود، باید فاکتورهای لوکس سازی فضا را در جای جای آن به کار گیرید.

به طور مثال نیمکت های محوطه ویلا را از سنگ مرمر انتخاب کرده و از فانوس های ایستاده در کنار هر یک از آن ها استفاده کنید.

همین طور در بخش پیاده روی و مسیر رفت و آمد از سنگ های تزئینی استفاده کرده و به کمک چراغ های ال ادی مسیر را روشن نمایید.   به این ترتیب می توانید ضمن به کار بردن همان فاکتورهای همیشگی طراحی فضای سبز یا طراحی محوطه ویلا، چیزی لوکس و خاص در آن ایجاد کنید.

سخن پایانی

محوطه سازی ویلا بخشی از ساخت یک ویلا به همراه فضای سبز است که می تواند محیطی امن و آرامش بخش ایجاد کرده و روح نشاط و شادابی را به زندگی تزریق کند. شما چه ایده هایی برای ایجاد یک فضای سبز در ویلا دارید و بهترین تکنیک های اجرای آن را چه می دانید؟ ایده های خود را در بخش نظرات با ما و دیگر دنبال کنندگان وبلاگ در میان بگذارید.

این محتوا را در شبکه های گوگل، لینکدین، فیسبوک، توییتر و پینترست به اشتراک بگذارید.

11 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سیروس پژمان
  جولای 2, 2021 12:43 ب.ظ

  نمونه کاراتون واقعا جذبم کرد اگه یه درصد برای محوطه سازی ویلام شک داشتم الان به یقین تبدیل شد.
  لطفا بگین که چطوری باید هماهنگ کنم برای بازدید تشریف بیارین

  پاسخ
 • محمود امین الدوله
  جولای 3, 2021 3:19 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من یک زمین ۱۰۰۰ متری تو کلاردشت دارم میخوام ویلا بسازم و محوطه سازی انجام بدم باید چی کار کنم ؟

  پاسخ
  • TehranLandscaping
   جولای 3, 2021 6:56 ق.ظ

   سلام وقت شما هم بخیر با شماره های که توی سایت درج شده تماس بگیرید تا هماهنگی انجام بشه و کارشناسان برای بازدید خدمت برسن

   پاسخ
  • منصور زند
   جولای 7, 2021 7:26 ق.ظ

   سلام ما یه ویلا داریم توی رشت میشه برای محوطه اش راهنمایینون کنید ؟

   پاسخ
   • TehranLandscaping
    جولای 7, 2021 7:27 ق.ظ

    بله چرا که نه
    شماره تماس بذارین باهاتون تماس بگیریم برای هماهنگی بازدید.

    پاسخ
 • محسن قاسمی
  جولای 3, 2021 7:04 ق.ظ

  سلام وقت بخیر
  من یه باغ تو تهراندشت دارم میخاستم محوطه سازی مدرن و امروزی انجام بدم اما نمیدونم کدوم سبک مناسب باغ من هست میشه راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • TehranLandscaping
   جولای 3, 2021 7:06 ق.ظ

   سلام
   مشکلی نیست با کارشناسان تماس بگیرید برای بازدید بیان و بعدش بهتون مشاوره میدن

   پاسخ
 • امیر قلی پور
  سپتامبر 15, 2021 7:29 ب.ظ

  سلام من چطوری می تونم باهاتون یه جلسه مشاوره داشته باشم و در مورد نوع محوطه سازی که برای ویلا تو ذهنم دارم رو براتون توضیح بدم که انشالله باهم کار کنیم

  پاسخ
 • مرتضی رحیمی
  سپتامبر 18, 2021 3:38 ق.ظ

  محوطه سازی ویلا توی‌ کیش هم انجام میدین؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.