ساخت ویلا لوکس متناسب با هر سلیقه و بودجه

در صورتی که تصمیم به ساخت یک ویلای جدید داشته باشید، نیاز است که مصالح مورد نیاز ساخت ویلا را به درستی شناسایی کرده و به همان تناسب، برنامه ریزی درستی برای طراحی و ساخت ویلا برقرار کنید. با در نظر گرفتن تکنولوژی و فناوری های موجود در طراحی سه بعدی و ساخت ویلا که امروزه از سوی تیم های طراحی و ساخت به کار گرفته می شود، لازم است که حتما در مورد انواع مصالح مختلف برای ساخت و ساز ویلا نیز اطلاعات کافی کسب کرده و متناسب با آن، برای مراحل بعدی تصمیم گیری کنید.

نقشه ساخت ویلا

طراحی پلان و نقشه عمارت اصلی به همراه محوطه سازی بیرونی، اولین گامی است که باید برای ساخت ویلا طی کنید. به طراحی نقشه ساخت ویلا، زوایای پنهانی از پروژه برای شما آشکار می شود. ممکن است تا پیش از طراحی پلان، اطلاع دقیقی از برآورد هزینه ها و مبلغ تمام شده نداشته باشید. اما پس از طراحی نقشه، انتخاب نوع متریال، متراژ زیربنا و متراژ ساخت، مشخص کردن ددلاین زمانی و تعیین دستمزد، برآورد رقم حدودی هزینه ها برای شما میسر می شود. در پلان ویلا، جانمایی تمامی المان ها به همراه جزئیات دقیق آن ها وجود دارد. تعداد طبقات، جانمایی اتاق ها، راه پله، نشیمن و پذیرایی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، پنجره ها و درب ها، نحوه چیدمان و مکان قرارگیری عناصر مختلف، از جمله مواردی است که در نقشه ساخت ویلا طراحی می شود. برای ایده گرفتن از طراحی و سبک هایی که پیش از این اجرا شده است، می توانید با جستجوی عبارت نقشه برای ساخت ویلا، نمونه ها و مدل های متنوعی را جهت الهام در طراحی، مشاهده نمایید.

نکات مهم در هنگام عقد قرارداد با مجری ساخت ویلا

پروسه ساخت ویلا، به مثابه تبدیل یک رویا به واقعیت است. بنابراین مهم است که سازنده ویلا نیازها، طرح های ذهنی و ایده هایی که در سر می پرورانید را به خوبی درک کند و در اجرای آن ها موفق عمل کند. متاسفانه کم ندیده ایم پروژه هایی که کارفرما از نتیجه پایانی راضی نبوده و به گفته خدش، هیچ بخشی از ساخت ویلا شبیه چیزی که او می خواسته، نبوده است. چنین مشکلاتی، ضعف مجری ساخت ویلا را در امر طراحی نشان می دهد. یکی دیگر از مشکلاتی که در حوزه ساخت ویلا مطرح است، عدم پایبندی تیم اجرا به تایم زمان بندی ساخت و اجرای پروژه است.

مدت زمان ساخت ویلا، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در هنگام عقد قرارداد بر روی آن صحبت شود و مدیریت پروژه خسارات وارده به کارفرما را در قبال عدم عمل به تعهدات زمانی خود بپردازد. صحبت و تصمیم گیری در این مورد به ویژه زمانی اهمیت می یابد که نحوه پرداخت دستمزد نیروی کار، به صورت روزانه باشد. بنابراین طولانی شدن پروسه ساخت و اجرا، کاملا به ضرر کارفرما می باشد. اما در صورتی که پرداخت دستمزد را بر مبنای میزان پیشرفت پروژه قرار دهید، کار با سرعت بیشتری پیش می رود؛ ضمن اینکه کارفرما در این میان متضرر نمی شود.

یک نکته مهم

شکل ساخت و ساز ساختمان های ویلایی به شکلی است که در نهایت میزان مصالح کمتری در مقایسه با ساختمان های معمولی و آپارتمانی نیاز خواهند داشت و این به شما فرصت آن را می دهد تا هزینه کمتری در نهایت نیاز داشته و بتوانید در مقایسه با ساختمان های معمولی مصالح گران قیمت تر و لوکس تری، انتخاب کرده و در نهایت بنایی با ارزش تر برپا کنید.

این موضوعی است که در واقع با در نظر گرفتن بودجه ای که برای خرید مصالح می توانید صرف کنید، تخصیص داده شده و فرصت آن را خواهید داشت که متناسب با آن، برای ساخت و ساز ویلا خرید مصالح را رقم بزنید.

لزوم شناخت مصالح مورد نیاز ساخت ویلا

با شناخت درست مصالح مورد نیاز ساخت ویلا می توانید به راحتی در خصوص هزینه های لازم برای خرید مصالح برنامه ریزی کرده و تصمیم بگیرید. در غیر این صورت احتمال آن وجود خواهد داشت که هزینه های بیشتری برای شما تجمیع شده و در نهایت برآوردهای اولیه ای که برای طراحی و ساخت ویلا نیاز است، به نتیجه درست نخواهد رسید.

روش انتخاب مصالح مورد نیاز ساخت ویلا

برای آن که بتوانید بهترین انتخاب در خصوص مصالح مورد نیاز ویلا داشته باشید، لازم است که فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید:

شرایط جغرافیایی

لازم است که حتما شرایط جغرافیایی منطقه مورد نظر خود که قصد ساخت و ساز در آن را دارید، در نظر گرفته و مطابق با آن مصالح را انتخاب و خریداری کنید. البته لازم است که حتما با در نظر گرفتن شرایط منطقه ای و اقلیمی، با افراد دارای تخصص نیز در این خصوص مشورت داشته و سپس تصمیم گیری درستی نمایید.

دقت به حجم بارش های منطقه ای

دقت داشته باشید که حجم بارش های منطقه ای، همیشه به عنوان یک فاکتور مهم در خرید مصالح ویلا در نظر گرفته می شود. در صورتی که ساخت و ساز ویلا در منطقه ای پربارش را در نظر داشته باشید، این موضوع باعث می شود که بخواهید مصالحی با درصد مقاومت بالا در برابر بارش های مداوم را انتخاب کنید. همین موضوع در خصوص بارش برف و ساخت ویلا در مناطق کوهستانی نیز صدق می کند.

در نظر گرفتن دمای منطقه

در صورتی که قصد ساخت و ساز یک ویلا در مناطق گرمسیری داشته باشید، این چیزی متفاوت از ساخت ویلا در مناطق سردسیری خواهد بود و باید حتما در خصوص آن، جزئیات را در نظر گرفته و مصالح را با توجه به آن، خریداری کنید.

در نظر گرفتن سبک ویلاسازی در منطقه

لازم است که حتما به دیگر ساختمان های ویلایی موجود در منطقه توجه داشته باشید و حتما برای انتخاب مصالح ویلا این موارد را در نظر داشته و در تناسب با آن ها پیش ببرید. این هرگز به آن معنا نیست که شما نیز باید مصالح مشابه سایر ویلاهای موجود در منطقه را انتخاب کنید، اما همیشه یک تم و یک ساختار در ساخت و ساز منطقه ای به چشم می آید.

در نظر گرفتن هزینه های نگهداری

همیشه ساختمان های ویلایی نیاز به نگهداری و رسیدگی بیشتری در مقایسه با ساختمان های معمولی و آپارتمان ها دارند، از این روی لازم است که در انتخاب مصالح ساخت و ساز ویلا توجه بیشتری به خرج داده و نوعی از مصالح را انتخاب کنید که شرایط نگهداری ساده تری داشته و بتوانید به همان تناسب هزینه و انرژی کمتری برای رسیدگی و تمیزکاری آن ها به خرج دهید.

سازه های بتنی یا فلزی؟

شما ممکن است هر یک از سازه های بتنی یا فلزی را برای ساخت و ساز ویلا در نظر گرفته باشید. اما باید حتما مطالعه و بررسی کافی صورت بگیرد که آیا سازه های بتنی برای ساخت ویلا در منطقه مورد نظر شما کاربرد دارند یا سازه های فولادی یا فلزی؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در این خصوص مورد توجه قرار می گیرند، هزینه ساخت و اجرای این نوع سازه ها است. لازم به توضیح است که در کل سازه های فلزی در مقایسه با سازه های بتنی دارای هزینه ساخت بالاتری هستند. از این جهت در شرایط که در نظر گرفتن هزینه برای شما از اهمیت زیادی برخوردار باشد، بهتر است که به سراغ سازه های بتنی بروید. البته همیشه نمی توان تنها هزینه را به عنوان اصلی ترین فاکتور لحاظ کرد و باید با مورد توجه قرار دادن سایر فاکتورهایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، برای انتخاب بنیاد سازه، اقدام کنید.

یکی از مزیت هایی که سازه های بتنی را معمولا برای سازنده ها مورد علاقه قرار می دهد، امکان اجرای مرحله به مرحله این سازه ها است. این در شرایطی که کسری بودجه در یک زمان واحد برای سازنده وجود دارد، باعث می شود که بتوان مرحله به مرحله سازه را اجرا کرده و به این شکل هزینه ها را نیز مرحله به مرحله پیش برده و کمتر در فشار مالی قرار گرفت. اما در زمانی که به جای هزینه، سرعت به عنوان فاکتور اصلی در نظر گرفته شده باشد، سازه های فلزی به مراتب گزینه های بهتری خواهند بود.

شرح کلی مراحل ساخت ویلا 

ساخت ویلا یک فرآیند چند مرحله ای است که نه تنها هزینه های زیادی را در بر می گیرد، بلکه تشریفات زیادی نیز دارد. هنگام خرید زمین چه چیزی را باید به خاطر بسپارید؟ هنگام انتخاب پروژه ویلا به چه نکاتی توجه کنیم؟ تشریفات قبل از ساخت ویلا چقدر طول می کشد؟ چه تشریفات مربوط به ساخت ویلا در سال 1400 اعمال می شود؟ ما توصیه می کنیم برای شروع ساخت ویلا رویایی خود مطابق با قانون چه مدارکی باید جمع آوری شود و کجا تحویل داده شود.

طراحی ویلا یک فرآیند اجباری است که بخشی از ساخت ویلا است. باید منحصراً توسط متخصصان حوزه انجام شود، بنابراین باید با سازمان های تخصصی نظیر تهران گاردن تماس بگیرید.

تنها معماران و طراحان با تجربه با در نظر گرفتن هنجارهای مختلف بهداشتی، الزامات ساخت و ساز و شرایط ایمنی در برابر آتش در ساخت پروژه مشارکت دارند. در طی این فرآیند، شرایط اقلیمی منطقه، بودجه اختصاص یافته برای ساخت و ساز، وضعیت زلزله شناسی و بسیاری عوامل مهم دیگر مورد توجه قرار می گیرد.

ایجاد یک پروژه به تنهایی بدون مهارت های خاص و برنامه های کامپیوتری خاص غیرممکن است، زیرا نه تنها باید صحیح باشد، بلکه توسط بخش معماری و ساخت و ساز اداره منطقه نیز پذیرفته شود.

مراحل ساخت ویلا در شمال

اولین مرحله برای ساخت ویلا در شمال، آنالیز زمین و شرایط جغرافیایی منطقه است. به همین منظور، تیم آنالیز و نقشه برداری بر سر زمین حاضر می شود تا با بررسی دقیق موقعیت قرارگیری و درصد شیب زمین، دیتای کاملی را در اختیار تیم طراحی پلان قرار دهد. شایان ذکر است که اصول طراحی، پی ریزی و فوندانسیون برای زمین صاف و مسطح، با زمین شیب دار متفاوت است. در هنگام طراحی پلان، تصمیم گیری در مورد دو موضوع ضروری می باشد. انتخاب متریال و سبک ویلاسازی دو موضوعی است که باید در هنگام ساخت برای آن تصمیم گیری کنید. سبک های مدرن و کلاسیک، دو متد پرطرفدار برای ساخت ویلا در شمال هستند. طراحی پلان داخلی و خارجی، هر دو باید از سبک انتخاب شده تبعیت کند.

پس از طراحی پلان، نوبت به برآورد تقریبی هزینه ها می رسد. برآورد هزینه ها این امکان را به شما می دهد تا از رقم حدودی بودجه مورد نیاز، مطلع شوید و نسبت به تامین آن، اقدام نمایید. در مرحله بعد، وارد فاز اجرایی می شویم.

ساخت ویلای مدرن

سبک مدرن سبک موردعلاقه طراحان برای طراحی ویلاهایی با متراژ کم است. دلیل آن هم سادگی و زیبایی است که سبب جذابیت چشم انداز طراحی ویلا به این سبک می شود. امروزه سبک مدرن به سبکی مرسوم و پرطرفدار برای ساخت ویلا در اغلب نقاط کشورمان تبدیل شده است. تفاوتی نمی کند در منطقه ای کوهستانی هستید یا جنگلی، کویری هستید یا لب ساحل، ساخت ویلای مدرن انتخابی ارزشمند، هماهنگ و سازگار با تمامی شرایط آب و هوایی و جغرافیایی است. برای ساخت ویلای کوچک در باغ، بهترین شیوه همان سبک مدرن است و لاغیر.

سبک های کلاسیک و تلفیقی به دلیل برخورداری از جزییات بسیار زیاد، ستون های مرتفع و نماهای پرکار، برای زمین هایی با متراژ کم مناسب نیستند. شاید برداشت شما از مجموع صحبت های ما این باشد که ساخت ویلای مدرن تنها برای زمین هایی با متراژ کم مناسب است. به هیچ .جه اینطور نیست. بلکه شما می توانید در هر زمینی با هر مساحتی، ویلای خود را به سبک مدرن بسازید. اما به طور کلی می توان گفت که سریع ترین روش ساخت ویلا، طراحی به سبک مدرن است.

بهترین روش ساخت ویلا

بهترین روش ساخت ویلا، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. برای مثال، ممکن است بهترین روش ساخت ویلا برای زمینی با موقعیت جغرافیایی خاص و درصد شیب بالا، با زمینی که در منطقه ای مسطح است و متراژ نسبتا بالایی دارد، متفاوت باشد. بنابراین لزوما برای هر زمینی با ویژگی های منحصر به فردی که دارد، بهترین روش ساخت ویلا یکسان نیست. به طور مثال، بهترین سبک برای ساخت ویلاهای جنگلی، مدل سوییسی است. این در حالی است که اغلب از سبک های مدرن و کلاسیک برای طراحی ویلاهای ساحلی استفاده می کنند. به همین منظور، مهندسین پروژه و تیم طراحی، بهترین روش ساخت ویلا را بر اساس المان های زیر تعیین می کنند:

 • متراژ زمین
 • موقیعت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه
 • درصد شیب زمین
 • طراحی و مدل ساخت ویلاهای اطراف
 • جهت قرارگیری زمین نسبت به نور خورشید
 • میزان بودجه و سلیقه کارفرما
 • نوع متریال

و مواردی از این دست. برای اطمینان از اینکه بهترین روش ساخت ویلا را برای زمینی که در اختیار دارید، اتخاذ نموده اید، حتما از کمک و مشاوره یک شرکت ساخت ویلا کمک بگیرید.

ساخت ویلا ارزان

برای آن که بتوانید یک ویلا ارزان قیمت، طراحی کرده و آن را وارد مراحل ساخت و ساز کنید؛ باید انتظارات خود را به شکلی مدیریت کرده و آن ها را در مسیر بهینه سازی شده قرار دهید. اگر نگاهی به طرح و استایل های مختلف طراحی ویلا بیندازید، در میان آن ها برخی از طرح ها نسبت به دیگری، دارای هزینه های کمتری هستند. در مقابل برخی از طرح های ساخت و ساز ویلا چون طرح های مدرن و لاکچری، هزینه های ساخت زیادی داشته و در صورتی که بخواهید هزینه های خود را به اندازه قابل توجهی کاهش دهید، نباید به سراغ چنین سبک و استایل هایی بروید.

هزینه ساخت ویلا

برای آن که بتوانید یک برآورد اولیه از هزینه ساخت ویلا داشته باشید، باید پیش از هر چیزی طرح اولیه آن را در نظر بگیرید. به این شکل با اضافه کردن متریال مورد نظر برای ساخت ویلا و همین طور تزئینات، محوطه سازی و … هر یک به شکلی در هزینه نهایی تاثیرگذار خواهند بود. برای آن که بتوانید نرخ ساخت ویلا را مدیریت کرده و آن را به شکلی به حداقل برسانید، لازم است که پروژه طراحی و ساخت و ساز ویلا را به دست تیم هایی که به لحاظ مهندسی و دانش روز دنیا در سطح بالایی قرار دارند، بسپارید. به این شکل هزینه های شما مدیریت شده و می توانید در کوتاه مدت، به نتیجه دلخواه خود برسید. لازم به یادآوری است که فاکتور زمان در طولانی شدن مراحل ساخت و ساز، خود به شکل مستقیم، بر هزینه ها تاثیر گذاشته و باعث پرداخت دستمزد بیشتر به کارگر ساختمانی خواهد شد.

شرکت ساخت ویلا

شرکت ساخت ویلا به عنوان مجری ساخت و ساز عمارت های ویلایی، پروسه ساخت ویلا از صفر تا 100 را برعهده داشته و با سپردن این کار به تیم تخصصی، می توانید بهترین نتیجه را در کوتاه مدت دریافت کنید. به یاد داشته باشید که برخورداری از خدمات شرکت های ساخت ویلا، در گرو این است که بتوانید پیش از هر چیزی در انتخاب شرکت مناسب، تحقیقات اولیه لازم را به عمل بیاورید. در واقع با دنبال کردن نمونه کارهای قبلی و همین طور سنجش میزان رضایت مشتریان، فرصت خوبی خواهید داشت تا از میان شرکت های فعال در این حوزه، بهترین شرکت برای سپردن کار طراحی و ساخت و ساز ویلای خود را انتخاب کنید.

ساخت ویلا با تهران گاردن 

همه ما می دانیم که طراحی و احداث یک ویلا آن هم بدون مشاوره و راهنمایی یک تیم تخصصی، عملا امکان پذیر نیست. طراحی و ساخت ویلا حیطه ای تخصصی است که اجرایی کردن آن، نیازمند تجربه، توانایی و دانش تیمی متشکل از مهندسین تحصیلکرده در شاخه های مختلف علوم معماری است. به همین دلیل، اغلب کسانی که قصد انجام چنین کاری را دارند، به دنبال یک تیم مجرب برای طراحی و ساخت ویلا هستند. عقد قرارداد با یک تیم پیمانکاری ساخت ویلا، خاطر شما را از کلیه جوانب پروژه در بخش طراحی و اجرا آسوده می کند. ضمن اینکه پیش از هر گونه اقدامی برای احداث ویلا، طی چندین جلسه مشاوره، تمامی نیازها، خواسته و سلایق شما توسط تیم پشتیبانی نت برداری می شوند تا نتیجه کار نزدیک ترین جلوه بصری را نسبت به گفته های شما و خواسته هایتان داشته باشد. بنابراین مشاوره ساخت ویلا پیش از از انجام هر کار دیگری، ضروری است. برای دریافت مشاوره ساخت ویلا و بازدید حضوری از محل پروژه، با شماره تلفن های درج شده در سایت، تماس حاصل فرمایید. مجموعه تهران گاردن به پشتوانه تجربه کادری مجرب، توانمند و با سابقه در زمینه طراحی و اجرای ویلا در سطح کشور، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در هر کجا از ایران عزیز است.

سخن پایانی

توصیه می کنیم که حتما برای انتخاب و خرید مصالح مورد نیاز ساخت ویلا، از مشاوره حرفه ای در این خصوص بهره برده و مطابق با آن، نسبت به خرید مصالح در تناسب با بودجه موجود اقدام کنید. شما چه تجربه ای در این خصوص داشته و چه ایده هایی را برای بهینه سازی خرید متناسب با بودجه پیشنهاد می کنید؟

سوالات متداول

4.9/5 - (472 امتیاز)

18 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • آواتار حسین مرادی
  حسین مرادی

  سلام وقت بخیر ما دنبال سازنده ویلا برای زمینمون توی شمال هستیم . شما شهرستان هم کار اجرایی انجام میدین ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام بله ما در تمامی شهرهای ایران و حتی کشورهای دیگر هم خدمات ساخت ویلا رو داریم .
   برای هماهنگی تماس بگیرین

   پاسخ
 • آواتار امیر آقا پور
  امیر آقا پور

  سلام وقت خوش ساخت ویلا در شمال هم انجام میدین یا فقط تهران ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام بله پروژه ویلاسازی در شمال هم انجام میدیم جهت هماهنگی با پشتبانی در ارتباط باشید

   پاسخ
 • آواتار وحید اکبرزاده
  وحید اکبرزاده

  خدمات ساخت ویلا توی شرکت شما شامل چه آیتم هایی میشه می خوام کلیت کار دستم بیاد .

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام روند ساخت ویلا برای هر منطقه و سبک ساخت و ساز منتخت شما متفاوت هست. جهت هماهنگی با پشتیبانی در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق دریافت کنید.

   پاسخ
 • آواتار میثم رستمی
  میثم رستمی

  روز خوش هزینه ی پیمانکاری ساخت ویلا به صورت صفرتا صد رو می فرمایید.

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام هزینه پیمانکاری ویلاها با هم متفاوت هستش جهت اطلاع از قیمت تماس بگیرید

   پاسخ
 • آواتار شهرام
  شهرام

  سلام
  خسته نباشید بز ا ی باغی تقریباشرقی غربی به طول 125 و عرض 27
  در اصفهان

  پاسخ
 • آواتار Saed
  Saed

  سلام وقت بخیر ، ملک کلاسیک سبک فرانسوی و ایتالیایی انجام میدید ؟ اگه پاسخ مثبته ، هزینه کار رو بگید ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام بله انجام میدیم اما در خصوص هزینه تماس بگیرین که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

   09124020109

   پاسخ
 • آواتار مهدی فرد
  مهدی فرد

  سلام . بنده زمینی دارم در کلاردشت ، منها هزینه ساخت رو ندارم ، شرکت شما جهت شراکت ساخت ، زمین از مالک و ساخت از پیمانکار انجام میدن؟ مثلا دو واحدی بسازن و یک واحد رو بردارن .

  پاسخ
 • آواتار رضا
  رضا

  سلام.
  توضیح : قصد ساخت ویلا در متل قو به متراژ حدود ۷۰۰ متر مربع زیر بنا بصورت مدرن در ۴ طبقه دارم.
  سوال : آیا می تونید این پروژه رو با مصالح انجام بدین.
  اگه جوابتون مثبته بفرمایید تا تماس بگیرم.

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام وقتتون بخیر در خدمتیم از صفر تا صد در زمینه ی ساخت ویلا خدمات میدیم .

   پاسخ
 • آواتار یاسین
  یاسین

  سلام در خوزستان هم کار انجام میدید؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام بله در تمام نقاط ایران خدمات میدیم

   پاسخ
 • آواتار سمانه
  سمانه

  هزینه طراحی و نقشه کشی ویلا رو میفرمایید لطفا؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام برای هزینه باید مشاوره بشین با کارشناسمون شمارتونو بذارید باهاتون تماس میگیرن

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonمشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید