طراحی و ساخت ویلا

اگر تصمیم به طراحی و ساخت ویلا داشته باشید، باید پیش از هر چیزی مقدمات مربوط به آن را مهیا سازید. اندازه گیری زمین، در نظر گرفتن جهات و شرایط جغرافیایی، تخصیص بخش های مختلف مساحت زمین به عمارت ویلا و فضای سبز اطراف آن و … از جمله اقداماتی است که باید پیش از شروع به طراحی پلن اصلی ویلا در نظر گرفته شده و مطابق با آن ها کار پیش برود.

ساخت ویلا

بدیهی است که غالبا برای طراحی و ساخت ویلا به جز برپا کردن عمارت اصلی، نیاز به ساخت و ایجاد محوطه سبز در اطراف آن را نیز خواهیم داشت تا ماهیت و هویت ویلا شکل بگیرد.

برای ساخت ویلا حتما باید پلان به شکل کاملا مهندسی شده، مانند هر سازه دیگری ایجاد گشته و پس از آن عملیات اجرایی از جمله گودبرداری و سایر موارد به انجام برسد. در نظر داشته باشید که بررسی وضعیت خاک پیش از گودبرداری و اضافه کردن سازه نگهبان به شکل لازم، حتما باید به شکل کاملا مهندسی و اصولی، پیاده سازی شود.

با توجه به شرایط جغرافیایی و سلیقه و خواست مشتری، نوع الگو طراحی ویلا و مصالح لازم در ساخت و ساز آن تعریف شده و مطابق همان الگو پیش خواهد رفت.

در گام بعدی اسکلت عمارت ویلا برپا شده و ساخت و ساز پیش می رود. همین طور ایجاد تاسیسات، لوله کشی ها، اضافه کردن سقف کاذب، سیم کشی و … از مراحل بعدی ساخت و ساز ویلا به حساب می آیند و باید در هر مرحله نسبت به سبک دکوراسیون داخلی ساختمان ویلا توجه کافی را مبذول داشت.

چیزی که در ساخت ویلا باید حتما مورد توجه قرار گیرد، فاصله گرفتن از الگوی ساخت و ساز شهری و آپارتمانی است. در ساخت چنین عمارت هایی، نیازمند جریان دادن روح طبیعت و متفاوت ساختن این بناها با ساختارهای شهری هستیم تا همان حال و هوای جذاب و دوست داشتنی به وجود بیاید.

اگر به دنبال ساخت ویلا در تهران یا سایر شهرستان ها هستید با کارشناسان مجموعه ی تهران گاردن تماس بگیرد. قطعا مشاوره با افراد متخصص مسیر را برای شما هموارتر خواهد ساخت.

0912  40 20 109

021 26 42 84 51

بنر ساخت ویلا

ساخت ویلای مدرن در بخش های اساسی و بنیادین، کاملا مطابق با اتفاقی است که در طراحی و ساخت یک ویلای کلاسیک یا معمولی در جریان خواهد بود. به واقع ساخت ویلا همیشه تابع برخی از مقررات است که نمی توان از مسیر آن ها خارج شد، اما زمانی که بحث مدرن سازی یک ویلا پیش می آید، باید برخی از المان ها و فاکتورهای جدید را به آن اضافه کرد.

برای آشنایی بیشتر با چیزی که در ساخت ویلای مدرن داریم، در ادامه با ما همراه باشید.

در ساخت ویلای مدرن با سادگی و خلوص بیشتری در بنا روبرو هستیم. با نگاهی به یک ویلای مدرن، باید بتوان به راحتی فضای آن را آنالیز کرده و به اصطلاح معماران این فضا باید دارای خوانایی قابل توجهی باشد. چیزی که در ویلاهای کلاسیک کمتر با آن روبرو هستیم و هرگز این خوانایی که در ویلاهای مدرن دیده می شود، در ویلاهای کلاسیک وجود ندارد.

همین طور چیزی که در ساخت ویلای مدرن بیش از هر چیز دیگر به آن اهمیت داده می شود، ایجاد احساس آرامش و خلوت کاملا است. طراحی داخلی فضای این سبک ویلاهای مدرن و امروزی باید به شکلی تعیین شده باشد که آرامش و امنیت کامل در آن احساس شده و احساس زندگی کردن در جایی کاملا دنج در دنیا، به وجود بیاید. این چیزی است که باعث می شود حین به سر بردن در ویلا، افراد خود را کاملا فارغ از مشکلات و دغدغه های روزمره و زندگی ماشینی و شلوغ یافته و مشکلات همیشگی را برای مدت زمانی کنار بگذارند.

در طراحی داخلی ویلای مدرن نیز به سراغ پنجره های بزرگ و قدی رفته می شود که منظره رو به باغ یا دریا را پیش روی داشته و از بخش مرکزی ساختمان ویلا، منظره ای بسیار زیبا به چشم بیاورند. این دید مرکزی در قلب ساختمان ویلا، می تواند فوق العاده باشد و احساسی عالی به وجود بیاورد.

در طراحی داخلی ویلای مدرن در غالب مواقع، آشپزخانه و اتاق های مهمان در طبقه همکف واقع شده اند. البته از سویی دیگر در نقشه و پلان اولیه این نوع ویلاها، آشپزخانه به وسیله یک درب دیگر به فضای مجاور به حیاط ویلا متصل شده و رفت و آمد از این طریق نیز میسر خواهد بود. به این ترتیب دو مسیر مجزا برای رفت و آمد به آشپزخانه وجود دارد و در صورتی که مایل به سرو وعده های غذایی در حیاط ویلا باشید، این امکان به راحتی وجود خواهد داشت و می توان به سادگی از طریق درب آشپزخانه که به حیاط باز می شود، رفت و آمد را صورت داد.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن از معماری دوبلکس و سقف های بلند استفاده می شود. این چیزی است که ساختار ویلا را به شکلی خاص ممتاز ساخته و باعث می شود حین به سر بردن در فضای آن، احساس به مراتب بهتری داشته باشیم. سقف های بلند چیزی است که در شکل ساخت و ساز امروزی کنار گذاشته شده و تنها در بناهای لوکس می بینیم.

در طراحی و ساخت ویلای مدرن، به جای تاکید بر رنگ های خنثی، از رنگ های دارای هویت بیشتر استفاده می شود و گاهی اوقات ترکیب رنگ های کاملا پررنگ را در این سبک طراحی شاهد هستیم. اگر دقت کرده باشید در طراحی ویلاهای کلاسیک، به کار بردن رنگ های خنثی در دستور کار قرار دارد در طراحی ویلا به سبک مدرن، در نقطه تقابل قرار می گیریم.

در ویلاهای مدرن، کمتر شاهد به کار بردن رنگ های طلایی و برنزی هستیم و ساختار و طراحی بیرونی و داخلی این ویلاها، از چنین سبکی فاصله گرفته است.

اصول طراحی ویلا را بهتر بشناسیم

انتخاب محوطه فضای سبز

در طراحی ویلا اهمیت زیادی دارد که حتما محوطه سبز را در نظر گرفته باشید. ماهیت طراحی و ساخت ویلا به شکلی است که حتما باید محوطه ای را برای ایجاد فضای سبز در نظر گرفته و ساختمان ویلا را در آن قرار دهید. حال بسته به این که پتانسیل محوطه و زمین در اختیار شما چه اندازه باشد، برای متراژ محوطه فضای سبز تصمیم گیری خواهد شد. بدیهی است که هر آن چه و هر آن قدر که فضای سبز گسترده باشد، در نهایت تجهیزات بیشتری در آن جای خواهد گرفت و می توان محوطه ویلا را به شکلی کاربردی تر و زیباتر تجهیز کرد.

ایجاد فضای سبز

پس از آن که محوطه سازی ویلا انتخاب شده و مساحتی به آن اختصاص یافت، نسبت به ایجاد فضای سبز تصمیم گیری می شود. ایجاد فضای سبز با توجه به منطقه جغرافیایی، پتانسیل کاشت گل و گیاهان مختلف، بودجه و سایر موارد تصمیم گیری خواهد شد. از این روی با در نظر گرفتن تمام این موارد، نسبت به ایجاد فضای سبز اقدام می شود. هر آن قدر که فاضی سبز وسیع تر و زیباتری باشد و از المان های درخت، سبزه، گل های مختلف و بوته های گوناگون بیشتر استفاده شود، زیبایی و سرسبزی بیشتری در محوطه فضای سبز ویلا فراهم خواهد شد.

این درست چیزی است که در ویلاها می خواهیم؛ دسترسی به یک ساختمان زیبا که در قلب منطقه ای سرسبز واقع شده باشد. اما همیشه لزومه شرایط لازم برای احداث چنین محوطه ای به راحتی فراهم نیست. زمین های مستطیل شکل طولانی، که عرض و طول آن ها تناسب درستی با یکدیگر ندارند یا زمین های دارای نواقص، همگی باعث می شود تا امکان طراحی فضای سبز و طراحی ساختمان ویلا، با مشکلات زیادی روبرو شود. از این روی لازم است تا این مراحل را به دست تیم های حرفه ای بسپارید.

احداث ساختمان به شکل باز

ساختمان ویلا باید با فرمولاسیون باز طراحی شود، به این معنا که از دیوارهای پر از پنجره با شیشه های قدی تا حد امکان استفاده شده و به خوبی نور از محوطه بیرون به داخل تابانده شود. چیزی که در فرمول طراحی ویلا در بخش احداث ساختمان و بنا کردن آن می خواهیم قرار گرفتن ساختمان جایی در میان فضای سبز است. البته در صورتی که این امکان در محوطه ویلا وجود داشته باشد، بهترین و ایده آل ترین فرمول طراحی ویلا، قرار گرفتن آن در میانه محوطه به شکلی است که در هر ضلع از ساختمان، مماسی با فضای سبز داشته باشیم. در غیر این صورت ساختمان ویلا در یک طرف واقع شده و سمت دیگر آن به فضای سبز اختصاص خواهد یافت.

تعبیه استخر و سایر تجهیزات تفریحی

ساخت استخر و سایر تجهیزات تفریحی گام بعدی است که در محوطه سازی ویلا به آن پرداخت می شود. در این گام لازم است که از تجهیزات تفریحی چون آلاچیق، استخر، زمین بازی کودکان و … تا حد امکان استفاده گردد. توجه داشته باشید که این موارد به پتانسیل فضای سبز و میزان وسعت آن بستگی دارد. بدیهی است که تعبیه استخر در یک محوطه فضای سبز محدود معنای چندانی نخواهد داشت و در این شرایط در صورتی که اصرار به ساخت استخر وجود داشته باشد، استخر را به صورت استخر سرپوشیده در طبقه منفی یا همکف ویلا در جایی سرپوشیده احداث می کنند.

نرده کشی و حصار بندی

نرده کشی و حصار بندی بخش بعدی کار را به خود اختصاص می دهد. لازم است که سرتاسر و دور تا دور محوطه ویلا را نرده کشی کرده و حصارهای بلند برای ایمنی سازی و به نوعی جدا کردن محوطه به کار ببرید. در حال حاضر انواع و اقسام نرده ها و حصارهای فضای سبز وجود دارد که می توان از آن ها بهترین بهره برداری برای زیباکردن و در عین حال ایمنی سازی محیط را برد.

ایمنی سازی

ایمنی سازی گام آخر طراحی و ساخت ویلا است. لازم است که از تمام تجهیزات ایمنی، دزدگیر، دوربین مداربسته و … در طراحی ویلا استفاده شده و آن را به طور کامل در برابر تهاجم و ورود غیرقانونی مقاوم سازی کرده و ایمن نمود. به این شکل می توان اوقات خوش و فراموش نشدنی در ویلا سپری کرده و از فضای فرح بخش و عالی آن لذت برد

سبک های مختلف طراحی و ساخت ویلا

برای آن که بتوانید سبک های مختلف طراحی ویلا را به درستی پیاده سازی کرده و بهترین طرح را برای محوطه ویلایی خود در نظر بگیرید، باید در خصوص این طرح ها شناخت خوبی داشته و بسته به سلایق خود و پتانسیل های محیط ویلا، بهترین سبک طراحی را انتخاب کنید.

پیش از انتخاب بهترین سبک های طراحی ویلا، مراحل زیر از اهمیت زیادی برخوردار خواهند بود:

 • موقعیت مکانی احداث بنا و محل قرارگیری ساختمان ویلا
 • سنجش میزان رطوبت و موقعیت زمین محل ویلا به لحاظ نورگیری طبیعی از خورشید
 • توجه کامل به قوانین و مقررات منطقه ای شهرداری
 • سنجش موقعیت زمین و جهت وزش باد
 • بررسی وضعیت زاویه تابش خورشید
 • بررسی وضعیت و جنس خاک و میزان رطوبت آن، جهت استفاده از مصالح مختلف
 • نظر به افرادی که قرار است در ویلا سکونت داشته باشند
 • در نظر گرفتن سلیقه مشتری

طراحی ویلا ایتالیایی

در صورتی که تصمیم گرفته باشید سبک طراحی ویلای شما، در الگوی ایتالیایی باشد؛ باید از فاکتورهای موثر در این حوزه استفاده کرده و با دنبال کردن مدل های طراحی ویلای ایتالیایی، همان سبک و سیاق سنگ های بزرگ را به کار ببرید. همین طور اضافه کردن ستون های مشهور معماری ایتالیایی در ایجاد چنین ویلایی تاثیرگذار خواهند بود.

طراحی ویلا فرانسوی

سبک جذاب ویلاهای فرانسوی با حال و هوای گل کاری شده و رنگ های شاد، در ساخت یک ویلای جدید بسیار فوق العاده خواهند بود. سبک طراحی ویلاهای فرانسوی با بالکن های گل کاری شده در یک فضای سرسبز، عالی هستند و پوشش سفید رنگ ساختمان ویلا، شیک و بی نظیر به نظر خواهد رسید.

طراحی ویلا کلاسیک

از میان سبک های مختلف طراحی ویلا باید طراحی ویلای کلاسیک را یکی از بهترین آن ها بدانیم. معمولا در طراحی ویلاهای کلاسیک، به کار بردن فاکتورهای طراحی رومی، به عنوان برترین المان مطرح می شوند. اصل تقارن بندی در سبک معماری کلاسیک طراحی ویلا، مطرح است.

طراحی ویلا رومی

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، سبک طراحی ویلا رومی چیزی شبیه و در واقع نهفته در قلب سبک طراحی ویلاهای کلاسیک است. اگر بخواهید ویلای شما به سبک رومی دیده شود، باید به دنبال ستون های بزرگ و دایره ای شکل بوده و از رنگ های خاکستری روشن و به کار گیری سیمان غافل نشوید.

طراحی ویلا سنتی

الگوی طراحی ویلا سنتی از بهترین سبک های مختلف طراحی ویلا بوده و در میان ایرانیان نیز از اهمیت و طرفداران زیادی برخوردار است. به واقع یکی از فاکتورهایی که باعث می شود تا ویلاهای سنتی طرفداران بیشتری داشته باشد، هزینه ارزان تر ساخت این ویلاها نیز می باشد. در صورتی که شما مایل به هزینه کردن کمتری برای ساخت ویلای مورد نظر خود باشید، سبک طراحی سنتی می تواند به عنوان یک گزینه کاملا مناسب مطرح بوده و از آن ضمن بهره برداری لازم، صرفه جویی را نیز به دست خواهید آورد.

طراحی ویلا مدرن

اما چیزی که باعث می شود بتوان بیشترین خلاقیت را در طراحی و ساخت ویلا به کار برد، انتخاب الگوهای مدرن سازی است. با انتخاب الگوهای مدرن سازی، این فرصت فراهم می شود که چیزی متفاوت که پیش تر از این خلق نشده است، را ایجاد کرده و در واقع امضایی جدید در سبک ساخت و ساز ویلا، خلق کنید. البته لازم به ذکر است که از میان سبک های مختلف طراحی ویلا باید طراحی ویلای مدرن را یکی از گران قیمت ترین ها بدانیم. معمولا این طراحی و ساخت و ساز با لوکس سازی همراه بوده و هزینه های بیشتری را ایجاد می کند. با این همه اگر خواستار یک ویلای مدرن و امروزی و در واقع لاکچری باشید، باید بودجه در نظر گرفته شده برای آن را نیز بیشتر قرار دهید.

طراحی ویلا مینیمال

طراحی ویلای مینیمال با به کار بردن خطوط به ظاهر ساده و در واقع پیچیده و تاثیرگذار در نظر بیننده، می تواند در نظر بیننده، جلوه ای به یاد ماندنی و تاثیرگذار به وجود آورده و حتی در فضاهای محدود، دلبازی و آرامش خاصی خلق کند.

هزینه ساخت خانه ویلایی

هزینه ساخت خانه ویلایی با توجه به ابعاد و طراحی اولیه آن تعیین خواهد شد. در واقع مساحت خانه ویلایی، یکی از فاکتورهای تعیین کننده ای است که مشخص می کند چه میزان هزینه اولیه باید برای مراحل مختلف ساخت از جمله گودبرداری، پی ریزی، ستون کاری، دیوارکشی، سقف گذاری و … انجام شود. پس از آن نوع طراحی خانه ویلایی و متریالی که برای ساخت آن در نظر گرفته می شوند؛ به طور مستقیم در هزینه ساخت خانه ویلایی، تاثیرگذار خواهند بود.
به این ترتیب می توان برای ساخت خانه هایی به این سبک که در الگوی کلاسیک، سنتی یا مدرن و لوکس قرار می گیرند، رده های قیمتی متفاوتی را در نظر گرفت. از این روی پس از دریافت سلیقه و نظر مشتری و تطابق آن با بودجه و استانداردهای موجود منطقه ای، می توان نرخ متوسطی از هزینه های لازم برای شروع به طراحی و ساخت چنین خانه هایی را ارائه داد.
بدیهی است که سپردن کار و پروژه به دست تیم های حرفه ای، جدای از آن که نتیجه کار را به مراتب رضایت بخش تر خواهد ساخت، موجب صرفه جویی در هزینه ها و بهینه سازی اجرای پروژه خواهد شد.

در نهایت نکات مهم دیگری نیز در ساخت ویلای مدرن مورد نظر هستند:

 1. در نظر گرفتن بودجه طراحی و ساخت ویلا :  این مورد در خصوص هر نوع ساخت ویلایی، باید مد نظر قرار بگیرد و پس از تعیین میزان بودجه، مراحل ساخت و انتخاب مصالح و پلان اولیه آن ایجاد شود.
 2. نقشه کشی و پلان اولیه ویلا :  با نقشه کشی و پلان اولیه ویلا، مراحل ساخت بعدی آن برنامه ریزی خواهند شد و به این شکل می توان مرحله به مرحله، گام های محوطه سازی ویلا را زمان بندی کرد.
 3. برنامه ریزی برای طراحی داخلی : در ساخت یک ویلای مدرن، طراحی داخلی به مراتب اهمیت بیشتری از ساخت ویلاهای معمولی دارد. توجه به نورپردازی، دریافت نور طبیعی، ستون بندی، سقف کاذب و … در ساخت این ویلاها، فوق العاده کاربردی خواهند بود.

مدت زمان ساخت ویلا

اگر چه معمولا مشتری علاقه مند است که مدت زمان ساخت ویلا کوتاه تر شده و هر چه سریع تر عمارت بالا رفته و تکمیل شده را مقابل چشمان خود ببیند، اما در نظر داشته باشید که فرآیند ساخت ویلا کاملا زمان بر بوده و نمی توان هیچ یک از مراحل ساخت را بدون ملاحظه مدت زمانی که نیازمند پیاده سازی استاندارد است، پشت سر گذاشت.

البته استفاده از تجهیزات و نوع مصالحی که در ساخت ویلا به کار می روند نیز تعیین کننده بوده و گاهی اوقات با تغییر برخی از پلت فرم ها و فرایندها، می توان یک بهینه سازی در مدت زمان ساخت ویلا در نظر گرفت.

پیمانکاری ساخت ویلا

با توجه به حساسیتی که در خصوص طراحی و ساخت ویلا وجود دارد، سپردن این موضوع به پیمانکاری ساخت ویلا می تواند به مراتب اوضاع را با وضعیت بهتر و استانداردتری پیش ببرد. خدمات پیمانکاری ساخت ویلا، موجب خواهد شد تا صفر تا 100 فرایند طراحی و ساخت یک ویلا به صورت کاملا حرفه ای و توسط افراد کارآمد پیش رفته و مدت زمان ساخت ویلا نیز به مراتب کاهش یابد. همین طور این موضوع باعث خواهد شد تا هزینه ساخت ویلا نیز کنترل شده و صرفه جویی های موثری در حوزه های مختلف طراحی و ساخت داشته باشیم.

هزینه ساخت ویلا در شمال 

برای براورد هزینه ساخت ویلا در شمال لازم است که فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. هر یک از این موارد به طور مجزا و در کنار یکدیگر در نرخ نهایی طراحی و ساخت ویلا تاثیرگذار خواهند بود.
این موارد را می توان به شکل زیر دسته بندی کرد:
1. هزینه خرید زمین در شمال
2. هزینه طراحی ویلا
3. هزینه خرید مصالح
4. هزینه و دستمزد تیم طراحی و اجرا شامل مهندسان و کارگران ساختمانی
5. هزینه نماکاری
6. هزینه محوطه سازی و ایجاد فضای سبز
7. هزینه دکوراسیون

ویلاهای لوکس چوبی

برای ساخت ویلاهای لوکس چوبی، به استفاده از چوب های درجه یک و همین طور طراحی لوکس و لاکچری نیاز داریم. چیزی که ساده ترین شمایل ویلایی را به عمارتی لاکچری تبدیل می سازد؛ به کار بردن طراحی خاص، استفاده از متریال درجه یک و همین طور به کار بردن المان های مدرنیته است. فاکتور نورپردازی نیز در نهایت نقش بسیار پررنگی در این ماجرا به دست گرفته و در صورتی که بتوان یک نورپردازی حرفه ای در فضای عمارت ویلای چوبی، پیاده سازی کرد؛ نتیجه کار فوق العاده خواهد بود.

طراحی ویلا سه بعدی

طراحی ویلا سه بعدی به منظور ارائه یک طرح اولیه قابل بررسی و آنالیز، ایجاد شده و کارفرما می تواند چیزی که قرار است در مراحل بعدی ساخته و به مرحله بهره برداری نهایی برسد؛ را مشاهده کند. به این ترتیب می تواند تغییرات لازم احتمالی و همین طور اصلاحات را پیش از آن که بنای ویلا ساخته شود، در همان طراحی ویلا سه بعدی، اعمال کرده و در نهایت با موافقت بر یک طرح نهایی، عملیات ساخت و ساز را کلید زد.

سوالات متداول

سخن پایانی

شما چه نکات دیگری را در خصوص طراحی و ساخت ویلای مدرن حائز اهمیت می دانید که در بالا به آن ها پرداخته نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید. همین طور این مطلب را با آشنایان خود به اشتراک گذاشته و نظر آن ها را جویا شوید.

این محتوا را از طریق گوگل، لینکدین، توییتر، فیسبوک و پینترست به اشتراک بگذارید تا کسانی که دنبال طراحی و ساخت ویلا هستند ما را راحت تر پیدا کنند.

25 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • ابولفضل دهقان
  جولای 2, 2021 11:53 ق.ظ

  من یک ویلا توی کردان چطوری می تونم باهاتون هماهنگ کنم

  پاسخ
  • TehranLandscaping
   جولای 2, 2021 11:57 ق.ظ

   بله ما پروژه ساخت ویلا توی کردان زیاد انجام دادیم. برای هماهنگی که کارشناسامون بیان از پروژه بازدید کننده با شماره های که توی سایت گذاشتیم تماس بگیرید.

   پاسخ
 • مسعود گودرزی
  جولای 3, 2021 3:16 ق.ظ

  سلام هزینه ی ساخت ویلا چقدر هست حدودا ؟

  پاسخ
 • سامی مرادی
  جولای 19, 2021 12:33 ب.ظ

  سلام
  من یه زمین توی چهارباغ دارم و چند تا نمونه طراحی ویلا پیدا کردم که موردپسندم بوده
  میخواستم ببینم چطوری باید باهاتون ارتباط بگیرم

  پاسخ
  • TehranLandscaping
   جولای 22, 2021 8:12 ق.ظ

   سلام خیلیم عالی
   به واتس آپ ما پیام بدین و نمونه های که مدنظرتون هست رو برای ما ارسال کنید.
   کارشناسامون باهاتون تماس میگیرن

   پاسخ
 • سیاوش اطیابی
  جولای 22, 2021 11:21 ق.ظ

  ممنونم از گروه تهران گاردن بابت طراحی ویلای دوبلکس که برای من تو دماوند انجام دادن

  پاسخ
 • شهاب سماواتی
  جولای 25, 2021 4:37 ب.ظ

  سلام و عرض ادب
  برای ساخت ویلا محدوده ملارد شهریار مدیریت پیمان به چه صورت انجام میدید ؟

  پاسخ
 • سید محمد رضا ابراهیمی
  آگوست 29, 2021 6:17 ب.ظ

  سلام ببخشید زمینی در چهار باغ دارم به متراژ 370متر مربع قصد ساخت ویلا دارم به متراژ 80 متر مربع که بدلیل مساحت کم استخر را در زیر ویلا بسازم . طراحی مدرن مد نظر بنده هست ولی خودم میخوام اجرا کنم . هزینه طراحی ویلا و طراحی محوطه حدودا” چقدر میشود لطفا به تفکیک بفرمائید . اکر نمونه کار هم دارید لطف کنید بفرستید

  پاسخ
 • سياوش زارع
  سپتامبر 2, 2021 9:07 ق.ظ

  سلام خدمت شما، من يك زمين توى لواسون ميخوام يه ويلا دوبلكس بسازم، درخواست مشاوره دارم

  پاسخ
 • سامرند علی پور
  سپتامبر 15, 2021 5:38 ب.ظ

  سلام وقت بخیر طراحی ویلا در نوشهر می خوام انجام بدم. چطور باید هماهنگی انجام بدیم؟

  پاسخ
 • سهیل منجیری
  سپتامبر 18, 2021 7:48 ق.ظ

  هزینه ی ساخت و طراحی ویلای تریبلکس چقد میشه ؟

  پاسخ
 • رامین امین پور
  سپتامبر 22, 2021 8:10 ق.ظ

  اگه بخوام طراحی ویلا مدرن کوچک انجام بدم باید حداقل چقدر هزینه کنم ؟

  پاسخ
 • ارسلان یعقوبی
  سپتامبر 24, 2021 3:15 ق.ظ

  کارتون واقعا عالیه . نمونه کاراتون بی نظیره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.