بهترین طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا به منظور بهینه سازی فضایی که در اختیار دارید، گامی مثبت در جهت تغییر سبک زندگی و چیدمان مکان زندگی تان است. زمان، عنصری است که همه چیز را تغییر می دهد. از اصول و مفاهیم گرفته تا طرز تفکر و نحوه دیدگاه ما به زندگی. اگرچه در گذشته ای نه چندان دور، خانه برای ما معادل یک سرپناه بوده است، اما گذشت زمان نشان داد، محلی که در آن زندگی می کنیم، مفهوم گسترده تر و عمیق تری از یک مکان ایمن دارد. خانه شما محلی است که در آن بیشتر لحظات عمرتان را سپری می کنید. در آن غذا می خورید، استحمام دارید و مهم تر از همه، استراحت می کنید. بنابراین به عقیده ما، باید از لحظه لحظه زندگی و از تک تک کارهایی که در آن انجام می دهید، لذت ببرید.

برای آن که بتوان از بهترین طراحی داخلی ویلا برخوردار شد، لازم است که ابتدا ماهیت آن را به خوبی شناخت. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که بخشی از هویت یک ویلا را نمای بیرونی و محوطه سازی ویلا آن به خود اختصاص داده و بخش قابل توجهی نیز به طراحی داخلی مربوط می شود.

ایده های طراحی داخل ویلا

در هنگام ایده پردازی برای طراحی داخلی ویلا، در سه مورد زیر، هیچ گونه محدودیتی ندارید:

 1. فضا
 2. امکانات
 3. خیال پردازی

نحوه ساخت، طراحی خارجی و طراحی داخل ویلا، منعکس کننده علایق شخصی مالک او می باشد. اگر برای خود ویلایی ساخته اید، قطعا پشت این ماجرا سال ها برنامه ریزی و ایده پردازی وجود دارد. با این حال، کار ویلاسازی تنها به نمای بیرونی ختم نمی شود. فضای داخلی ویلای شما به مراتب مهم تر است و باید آن را به بهترین فضای ممکن برای خود و خانواده تان تبدیل کنید. دیزاین داخلی ویلا از مسیر سنتی خانه های عمومی پیروی نمی کند. بلکه وسعت زیاد فضا، شما را وادار می کند تا خلاقیت بیشتری به کار ببرید و به دنبال جدیدترین ایده ها برای پیاده سازی آن باشید.

ایجاد تعادل مناسب در امر دکوراسیون و طراحی، انتخاب ترکیبی مناسب از رنگ ‌ها و استفاده از مفاهیم تضاد و تکمیل، مواردی است که می تواند طراحی داخل ویلا شما را از هر دکوراسیون داخلی دیگری که دیده اید، متمایز ‌کند.

موارد تاثیرگذار در طراحی داخلی ویلا

کلیه عناصر و المان هایی که در یک فضا می بینیم، بر روی یکدیگر تاثیر مستقیم دارند. به همین منظور، عناصر مختلف در یک فضا باید عملکردی همسو و مرتبط داشته باشند تا به آن هدف اصلی که طراحی داخلی ویلا به بهترین شکل ممکن است، برسند. این عناصر و مؤلفه‌ ها عبارتست از، نور، فرم، بافت، رنگ، سقف، دیوارها، کف، لوازم منزل مثل مبلمان، پرده ها، فرش و اکسسوری های تزیینی.

نقش نورپردازی در طراحی فضای داخلی ویلا

بدون نور دیدن و حس کردن هیچ چیزی امکان پذیر نیست. حتی اگر تمامی عناصر و مولفه های موجود در فضای شما در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند، اما فضای شما نورگیری مناسبی نداشته باشد؛ کل زحمات شما بیهوده تلقی می شود. نتایج تحقیقات گسترده ای که در مورد نحوه نورپردازی طراحی داخلی ویلا انجام شده، مزایای بسیاری از گنجاندن نور طبیعی در فضاهای زندگی ما را مستند می کند. طبق مجله نورپردازی معماری، نور طبیعی – یا نور روز – تحریک لازم برای تنظیم ریتم شبانه روزی انسان یا ساعت درونی بدن را فراهم می کند.

نور طبیعی علاوه بر ریتم های شبانه روزی، بر خلق و خوی ما نیز تأثیر می گذارد و می تواند بهره وری و راحتی را در افزایش دهد. بنابراین انتخاب نور مناسب برای هر فضا، یکی از ابعاد مهم در طراحی فضای داخلی ویلا است. برای مثال، نورپردازی ورودی منزل یا آشپزخانه، باید پرنور و مهتابی باشد تا دید کاملی از فضا داشته باشیم. اما نور اتاق خواب ها، نشیمن و حمام بهتر است، گرم و ملایم باشد. چرا که افراد در این سه مکان به آرامش و سکون بیشتری نیاز دارند.

بنابراین احساس آرامش و راحتی ما (به خصوص در شب که از نور مصنوعی استفاده می کنیم)، تابع مولفه نور است.

جانمایی فضاهای مختلف در دیزاین داخلی ویلا

به طور قطع تا به حال اصطلاح شمالی، جنوبی و دو بر نور را برای خانه ها شنیده اید. این اصطلاحات به جهت تابش نور در آن خانه اشاره می کند. به طور کلی خانه های جنوبی پر نور ترند و طرفداران بیشتری دارند. خانه های شمالی از میزان نور کمتری برخوردارند و خانه های دور بر نور، از هر دو سمت نور دارند.

اما شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که در دیزاین داخلی ویلا، جانمایی هر فضا با توجه به جهات تابش نور در طول روز مشخص می شود. همه ما می دانیم که خورشید از سمت شرق طلوع می کند. بنابراین هنگامی که در ارتفاع پایینی در آسمان قرار دارد، نور صبحگاهی را می توانیم برای مکان هایی مثل آشپزخانه، اتاق خواب کودکان، حیاط خانه و تراس داشته باشیم. پس جانمایی اتاق خواب ها در مسیر نور صبحگاهی، کار اشتباهی است. اما از آنجایی که افراد اغلب تایم صبح تا ظهر خود را در آشپزخانه می گذرانند، تابش نور در آشپزخانه، می تواند تاثیری مثبت بر خلق و خوی آن ها داشته باشد.

هر چقدر به ساعات پایانی روز نزدیک می شویم، نور خورشید کم جان تر شده و به سمت غرب حرکت می کند. بنابراین فضای نشیمن، اتاق خواب ها و به طور کلی فضاهایی که برای استراحت می باشند، بهتر است در مسیر نور عصرگاهی قرار بگیرند.

نورپردازی فضای داخلی ویلا

نورپردازی علاوه بر تغییر خلق و خوی ساکنین یک خانه، می تواند شکل و اندازه فضا را نیز تغییر دهد. در فضاهایی که کوچک هستند، تاکید بر استفاده از رنگ های روشن در رنگ آمیزی دیوارهاست تا با منعکس کردن نور، فضای داخلی ویلا را بزرگتر نشان دهند. این کار بازی با ذهن مخاطب است. چرا که متراژ فضا همان است و تغییری نمی کند. اگر چه برای بخش های مختلف یک ویلا، باید نوری با درجه روشنایی مناسب انتخاب کرد؛ اما این اختلاف درجه روشنایی نباید به حدی باشد که موجب خستگی چشم و سردرد افراد شود.

بنابراین برای بالا بردن کارایی دکوراسیون داخلی ویلا، باید منابع نوری خود را به گونه ای انتخاب کنید که بتوان درجات روشنایی آن ها را با استفاده از دیمر ها (دیمرها ابزاری برای کم کردن سطح روشنایی هستند)، تغییر دارد. برای مثال نور اتاق خواب را در هنگام استراحت کاهش داد و به نوری ملایم و آرامبخش تبدیل کرد.

نقش عنصر فرم در دکوارسیون داخلی ویلا

آلوار آلتو معمار بزرگ فنلاندی در باب اهمیت فرم می گوید:

فرم باید دارای یک محتوا باشد و آن محتوا باید با طبیعت پیوند خورده باشد.

اهمیت عنصر فرم در طراحی داخلی ویلا را با اندکی تفکر در همین یک جمله می توان دریافت. نحوه ایجاد فرم، بر ادراک و مدل برداشت او از فضا، تاثیر بسزایی دارد. ساده ترین فرم ها، احجام هندسی هستند که در طراحی مدرن کابرد دارند. مانند مکعب ها.

فرم های مجلل مانند سرستون ها و مجسمه ها، مخصوص ویلاهایی با طراحی کلاسیک هستند.

نقش عنصر بافت در طراحی فضای داخلی ویلا

سطح، عنصری ثابت در تمامی فضاهاست. اما شما با استفاده از مولفه بافت، به یک فضا حجم می دهید. بافت ها می توانند نرم یا خشن، کشیده یا برجسته، زبر و یا مخملی و ابریشمین باشند. برای مثال شما با اضافه نمودن قطعات طولی چوب بر روی دیوار تی وی، یک حجم ایجاد می کنید که به زیبایی طراحی داخلی ویلای شما می افزاید. افزودن آینه بر روی یکی از دیوارها نیز، ایجاد بافت برای بهبود جذابیت بصری فضاست. اینکه چه بافتی برای پروژه شما مناسب است، کاملا بستگی به سایر المان های موجود در فضای داخلی ویلای شما دارد.

انتخاب ترکیب رنگی مناسب برای دکوراسیون داخلی ویلا

رنگ یک زبان جهانی و یک ابزار ارتباطی قدرتمند است. در میان تمام عناصری که یک طراحی بصری را تشکیل می دهند، رنگ شاید حیاتی ترین و تاثیرگذارترین باشد. تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان و بازاریابان نشان داده است که چگونه رنگ می تواند بر احساسات و ادراک ما تأثیر بگذارد. طرح ‌های رنگی اغلب برای تأکید بر جنبه ‌های خاص یک طرح یا برای برانگیختن حالت یا احساس دلخواه در بیننده استفاده می‌ شوند. طراحان از رنگ به صورت انتخابی برای ایجاد هماهنگی، تعادل و ثبات استفاده می کنند.

روانشناسی رنگ مطالعه چگونگی تأثیر رنگ ها بر رفتارها و ادراکات است. مهم است که بدانیم تداعی‌های رنگی اغلب تحت تأثیر تجربیات شخصی و عوامل فرهنگی قرار می‌گیرند و تصور اینکه تداعی‌های رنگی جهانی هستند بسیار ساده است. با این وجود، تحقیقات ارتباط های ثابتی پیدا کرده است. «رنگ‌های گرم» مانند قرمز، نارنجی و زرد هیجان‌انگیز و برانگیخته می‌شوند، در حالی که «رنگ‌های سرد» مانند آبی و سبز اثر آرامش‌بخش دارند.

جهت هماهنگی های لازم با تیم تهران گاردن تماس بگیرید و از یک طراحی و خاص لذت ببرید.

0912  40 20 109

021 26 42 84 51

معرفی انواع سبک های طراحي داخلي ويلا

امروزه یک الگوی مشخص برای طراحي داخلي ويلا وجود ندارد. طراحی داخلی فضای ویلا می تواند برای هر کس متفاوت از شخص دیگر پیاده سازی شود. این موضوع، از تفاوت سلیقه در افراد با اندیشه ها و علایق مختلف شکل می گیرد. یکی طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک را می پسندد و دیگری سبک مدرن. در این میان هستند افرادی که پیرو سبک های تلفیقی، نئو کلاسیک یا مینیمال هستند. بنابراین اینکه طراحی داخلی فضای ویلای شما چگنه انجام شود، در درجه اول بستگی به سلیقه و رویای شما دارد. گروه ما در تهران گاردن در خدمت شماست تا رویای شما به حقیقت بپیوندد.

دو سبک پر طرفدار برای طراحی فضای داخلی ویلا، سبک های کلاسیک و مدرن هستند که هر کدام ویژگی ها و نمادهای خاص خودشان را دارند. در ادامه با این دو سبک طراحي داخلي ويلا، بیشتر آشنا می شویم.

دکوراسیون داخلی ویلا به سبک کلاسیک

شکوه و عظمت هویدا در سبک های کلاسیک، حس تحسین و تشویق را در وجود بیننده بر می انگیزد. نخستین بار این سبک از معماری، در کشورهای رم و یونان پایه گذاری شد و سپس به یکی از محبوب ترین سبک ها در سراسر دنیا تبدیل شد. در این سبک تزیینات و اهمیت به ظواهر، حرف اول را می زنند. مولفه سادگی با این سبک غریبه است و همه چیز از ستون ها تا مجسمه ها، مبلمان، پرده، فرش و سایر تزیینات داخلی، لوکس و گران قیمت هستند. برای طراحی داخلی ویلا به سبک کلاسیک، باید بودجه زیادی را اختصاص دهید.

یکی از محاسن مهم این سبک طراحی داخلی، کاور کردن عیوب احتمالی در ساخت است که به وسیله مجسمه ها، پرده ها یا کاغذ دیواری پوشانده می شود. معماری سبک کلاسیک نخست برای ساخت قصرهای پادشاهی به کار گرفته شد؛ سپس اعیان و اشراف نیز به تقلید از آن ها، اقدام به ساخت منازل خود به همان سبک و سیاق نمودند.

بنابراین جای تعجبی نیست که این سبک طراحی داخلی ویلا، با اشرافیت گره خورده و نمی توان آن را به شکلی ساده تر پیاده سازی کرد. می توان گفت که تمایل اکثر افراد به این سبک معماری، به علت درک سریع آن ‌ها از روی فرم‌ های شناخته شده‌ای باشد که در ذهن شان به الگویی آشنا بدل شده است. تقارن در طراحی فضای داخلی ویلا به سبک کلاسیک، یک اصل مهم است.

طراحی داخلی ویلایی به سبک مدرن

در طراحی ویلا به سبک مدرن، قضیه کاملا برعکس است. اگر مولفه سادگی در سبک کلاسیک مهجور و دور افتاده بود؛ در عوض سادگی تاجی است که بر سر سبک مدرن می گذارند. اما طراحی داخلی ویلا با پایبندی به اصل سادگی، خیلی هم کار ساده ای نیست. از آنجایی که احجام و فرم ها شکل دقیق و واقعی خود را به نمایش می گذارند، باید در طراحی اصولی آن ها دقت فراوانی به کار برد.

طراحی داخلی ویلا به سبک مدرن، بیشتر بر کیفیت مواد مورد استفاده، تعادل در استفاده از المان ها، کیفیت بالای اتصالات به یکدیگر، و ایده های جذاب و هنرمندانه تاکید دارد. برخلاف طرح های کلاسیک که به تقارن و پیوستگی اهمیت زیادی می دهند، در طرح های مدرن شکستن قوانین ذهنی است که ارزشمند می باشد. در طراحی فضای داخلی ویلا به سبک مدرن خبری از تقارن نیست و شما به عنوان بیننده، به وضوح شاهد گسستگی اجزا و فضای خالی در اطراف خود هستید.

در واقع هر چقدر در یک فضای کلاسیک، مکلف به داشتن رفتاری رسمی و دارای چارچوب هستید، در فضاهای مدرن می توانید آزادانه عمل کنید. چرا که این در این سبک، اصل بر راحتی فیزیولوژیکی افراد است.

طراحی داخلی ویلا به سبک لاکچری

هم یک سبک کلاسیک و هم یک سبک مدرن را می توان به صورت کاملا لاکچری پیاده سازی کرد. در این نوع طراحی داخلی ویلا، باید ماکسیمم توان و بودجه خود را برای اجرای هر قسمت از پروژه اختصاص دهید. از خرید لوازم خانگی و اکسسوری های خاص گرفته تا ایجاد تغییرات بنیادی در بنا که برآیند آن، منجر به ارائه چهره جدیدی از طراحی داخلی ویلای شما می شود.

لازمه طراحی داخلی ویلا به سبک لاکچری این است که شما برای رسیدن به بهترین نتیجه، هر نقطه ضعفی را از بین ببرید و به نقطه قوتی در طراحی خود تبدیل کنید. سقف بلند، پنجره های نورگیر و وسیع، ویوی ابدی، لوازم لوکس و آنتیک و اکسسوری های خاص که نمونه مشابه آن در کمتر جایی مشاهده شود، در نهایت یک ویلای لاکچری تمام عیار را برای شما می سازد.

تخصص تیم ما در مجموعه تهران گاردن نیز همین است. طراحی داخلی ویلا یه سبک لاکچری برای کسانی که خاص هستند و دوست دارند این خاصیت را به تمامی ابعاد زندگی خود، گسترش دهند.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

برای آن که طراحی داخلی ویلا دوبلکس به بهترین شکل انجام شود، لازم است که تناسبی میان سبک ساخت داخلی ویلا و محوطه خارجی آن وجود داشته باشد. این طراحی داخلی باید متاثر از ارتباط آزاد میان طبقات ویلا بوده و یک ارتباط منطقی بین آن ها وجود داشته باشد. در طراحی داخلی ویلا دوبلکس، باید به باز بودن فضا و همین طور طراحی عمودی پلان باز اتکا داشت. در واقع می خواهیم برای فضاسازی، به جای استفاده از مرزبندی های صلب و کالبدی، به سراغ تکنیک های جدید معماری داخلی برویم.

طراحی داخلی ویلا کوچک

طراحی داخلی ویلا کوچک باید به شکلی صورت بگیرد که بتوان از فضای محدود، بهترین بهره برداری را داشته و تا حد امکان فضا را بازتر و گسترده تر نشان داد. بهترین سبک برای طراحی داخلی ویلاهای کوچک، سبک مدرن است که به دور از شلوغی و زرق و برق، تاثیر مثبت خود را بر ذهن بیننده می گذارد. همچنین خرید لوازم ضروری و کمجا، نکته بسیار مهمی است که باید در این نوع طراحی و اجرا، مد نظر قرار دهیم. رنگ آمیزی دیوارها و انتخاب المان ها نیز باید به گونه ای باشد، که ضمن بزرگتر نشان دادن فضا، حس آرامش و راحتی را به ساکنین خانه منتقل کند.

طراحی نما ویلا

طراحی داخلی ویلا، تابع طراحی خارجی ویلای شما است. برای مثال اگر نمای بیرونی ویلا به سبک کلاسیک است، نما توان طراحی داخلی را به سبک مدرن انجام داد. از آنجایی که فضای خارجی مختص تفریح و سپری کردن اوقات فراغت شما نظیر شنا کردن می باشد، باید طراحی آن به شکلی بهینه و با رعایت قانون راحتی انجام شود. جانمایی اصولی و صحیح عناصری همچون آلاچیق، باربیکیو، آبنما و استخر، از مهمترین بخش‌ های طراحی Landscape یا چشم انداز ویلا می ‌باشد. در نظر گرفتن باغچه‌ های گلکاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان اصولی درختان و انتخاب پوشش گیاهی سازگار با محیط، تأثیر مهمی در زیباسازی فضای خارجی ویلا و بالا بردن جذابیت بصری آن دارد.

استخدام تیم طراحی داخلی ویلا حرفه ای

در صورتی که می خواهید نتیجه کار شما کاملا بی عیب و نقص باشد، حتما از یک تیم طراحی و دکوراسیون داخلی حرفه ای کمک بگیرید تا بتوانند در راستای شرایط، ایده ها و بودجه ای که دارید، بهترین نوع طراحی داخلی را برای شما پیاده سازی نمایند. همچنین، از آن جایی که معمولا در طراحی داخلی ویلا با یک فضای نسبتا بزرگ سر و کار داریم، می توان بهترین بهره برداری از چنین فضایی را داشت. پس تیم طراح می تواند بدون داشتن محدودیت خاصی، تمامی هنر خود را برای پیاده سازی طرح خود، به نمایش بگذارد.

گروه معماری تهران گاردن با داشتن کادری مجرب، متخصص و مسلط بر روی پروژه های طراحی داخلی، مفتخر به جلب رضایت مشتریان خود از شروع تا به کنون بوده است. سند اثبات این مدعا، کارهای اجرایی ما در بخش های مختلف است که شما می توانید در بخش نمونه کارها، تصاویر هر پروژه را مشاهده فرمایید.

4.6/5 - (268 امتیاز)

11 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • آواتار وحید زراع
  وحید زراع

  سلام شما داخلی آپارتمان هم طراحی میکنید ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   بله ما کار طراحی داخلی آپارتمان و دکوراسیون داخلی رو هم صفر تا صد انجام میدیم .

   پاسخ
 • آواتار محمد خزائی
  محمد خزائی

  سلام وقتتون بخیر شما طراحی داخلی ویلا کلاسیک رو هم انجام میدین ؟ امکانش هست هزینه و زمان تقریبی رو بدونم ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام بله انجام میدیم ، با توجه با زمان و هزینه هر پروژه که متفاوت هستش جهت هماهنگی تماس بگیرید.

   پاسخ
 • آواتار طاها مظفری
  طاها مظفری

  روز بخیر ما ویلایی داریم که کلا سبک مدرن رو برای طراحیش انتخاب کردیم و می خوایم شما طراحی داخلی ویلا مدرن رو برای عمارت ما انجام بدین. چطور باید هماهنگی انجام بدم ؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام جهت هماهنگی و بررسی پروژتون با پشتیبانی در ارتباط باشید

   پاسخ
 • آواتار عرفان پوریان
  عرفان پوریان

  طراحی داخل ویلا چقدر زمان می بره برای بازدید باید چطوری باهاتون هماهنگ شم؟

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   سلام وقتتون بخیر برای هماهنگی بازدید حضوری تماس بگیرید

   پاسخ
 • آواتار ارشیا ایلخانی
  ارشیا ایلخانی

  طراحی دکوراسیون داخلی ویلا رو با ما شما انجام دادیم آقا عالی هم درجه یک هم حرفه ای

  پاسخ
  • آواتار TehranLandscaping
   TehranLandscaping

   باعث افتخاره که راضی بودین ممنون از حسن انتخابتون

   پاسخ
 • آواتار بهنام
 داوودی
  بهنام داوودی

  روز بخیر ساخت و طراحی ویلا چقد بودجه می خواد؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.