پروژه طراحی داخلی ویلا در اهواز

محل پروژه: دزفول، اهواز

نام کارفرما: جناب سعادتی

طراحی معماری: گروه معماری تهران گاردن

متراژ: 410 مترمربع

سال طراحی و اجرا: 1402

درخواست کارفرما: توجه به جزئیات، خاص بودن در عین سادگی، استفاده از رنگ های گرم و روشن

پروژه طراحی داخلی ویلا در اهواز، با متراژ حدود 410 مترمربع واقع در شهر دزفول استان خوزستان می باشد. در این پروژه تصمیم گرفتیم براساس نیاز کارفرما سبک کار را با توجه به اقلیم آب و هوا و موقعیت پروژه که در شهر دزفول قرار گرفته طراحی کنیم. سبک مراکشی سبک پیشنهادی تیم ما برای این پروژه طراحی داخلی ویلا بود که با توجه به زیبایی چشم نواز این سبک بهترین انتخاب می باشد. این سبک ترکیبی از سبک های عربی، آفریقایی و مدیترانه ای می باشد. از اصلی ترین ویژگی های این پروژه استفاده از رنگ های گرم، طرح های هندسی و طاق های قوس دار می باشد. سقف های بلند و استفاده از تیرهای چوبی در سقف از بارزترین ویژگی های این پروژه می باشد که الهام بخش هنر و فرهنگ مراکشی، عربی و معماری اسلامی می باشد.

عمده رنگ های استفاده شده در این پروژه شامل رنگ های بژ، سفید، رنگ های خنثی و رنگ چوب می باشد. در آشپزخانه از کاشی های پرنقش و نگار به عنوان دیوارپوش استفاده شده که این کاشی ها به عنوان یک عنصر دکوراتیو  می باشند. برای دیزاین پذیرایی از طاق های قوس دار، دیوارکوب ها، لوسترها و گچ بری هایی استفاده شده که سمبل دکوراسیون مراکشی می باشد. تابلوی بزرگی که به صورت قوس دار با طرح زنی زیبا که به سبک کاشی کاری ساخته شده در پذیرایی زیبایی این فضا را دو چندان کرده است.

در قسمت طراحی استخر با استفاده از متریال سیمان، پتینه و گیاهان چوبی همچون نخل و ایجاد قوس در قسمت نشیمنگاه توانسته ایم علاوه بر زیبایی و سادگی این سبک را در این فضا حفظ کنیم و در پایان خوشبختانه با استقبال فراوان کارفرما رو به رو شدیم.

پروژه های مرتبط

4.8/5 - (10 امتیاز)
فهرست
مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید